CHA Liga: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Jsme rádi, že jsme uhráli slušný výsledek, hodnotí výhru nad Duklou brankář Dlouhý
26.01.2014 | Martin Pešout

Jsme rádi, že jsme uhráli slušný výsledek, hodnotí výhru nad Duklou brankář Dlouhý

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi po dvou porážkách od Litoměřic a Berouna nebyli v domácím střetnutí s Jihlavou považováni za favority. Přesto dokázali nad Duklou zvítězit 4:3, ambiciózní tým z Vysočiny žlutomodří předčili již podruhé v sezóně. A cenným skalpem odvrátili šílený debakl 3:9 z předchozího vzájemného duelu v Jihlavě.

Na důležitém vítězství v závěru základní části se výrazně podílel i brankář Ústeckých Lvů Jan Dlouhý, který spolehlivým výkonem dlouho doslova mučil ofenzivní esa Jihlavy a několikrát vychytal i obávaného kanonýra Tomáše Čachotského.

Porazili jste Jihlavu 4:3. Můžeme mluvit o překvapivém skalpu Dukly…
Jsme rádi, že jsme to uhráli na slušný výsledek, zvítězili a hlavně vrátili Jihlavě debakl z předchozího vzájemného zápasu.

V průběhu mače jste vedli už o tři branky, nakonec se ale konalo drama do poslední sekundy. Proč se Jihlava dokázala vrátit do zápasu?
Škoda, že jsme si nechali utkání ještě zdramatizovat. Přece jen jsme vedli už 4:1 a třígólové vedení jsme už měli udržet.

V předchozím vzájemném utkání v Jihlavě jste utrpěli extrémní debakl 3:9. Měli jste tak o motivaci navíc Dukle výsledek vrátit?
Motivaci jsme měli, hráli jsme odzadu a prosazovali jsme se v koncovce. Tolik práce jsem ani neměl, dobře jsme bránili a kluci padali do střel, takže plno puků ke mně ani nedojelo.

Jihlava byla alespoň v úvodních dvou třetinách hodně nevýrazná. Na třetí tým tabulky překvapivé…
Jihlavě patrně nevyhovovalo naše širší kluziště, možná byli unavení z cesty. My jsme chtěli hrát svou hru a to se nám dařilo.

Vy osobně jste zaznamenal velmi spolehlivý výkon…
Pro mě to nebyl úplně snadný zápas. Jihlava se třeba dlouho nedostávala k puku, nic na mě nešlo a pak se ocitli ve velké šanci. To je těžší, než kdybych byl v permanenci po celý zápas.

Chytal jste v Berouně i doma s Jihlavou. Budete na ledě i v pondělí proti Benátkám?
Chytal jsem nyní dvě utkání za sebou, s Petráskem se při absenci Orcta střídáme. Kdo je jedničkou, to nevím. Jsem rád za každý odchytaný zápas.

Výhrou jste opět zdramatizovali boj o osmé místo. Jaké máte ambice v závěru sezóny?
Koukáme se v tabulce pod sebe, tabulka je hodně vyrovnaná. Pracujeme na defenzivě, s dobrou obranou můžeme v zápasech uspět.

Foto: PHOTOALEX

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan výlet na jih Čech nezvládl

B u d ě j o v i c e - Ústečtí hráči ve třetím kole zajížděli na led ČEZ Motor České Budějovice, kde... Celý článek

Na konci byla šance, je to škoda, hodnotí Tomáš Vildumetz

Ú s t í n/L - Jednou z nových posil Slovanu je i Tomáš Vildumetz. Ten v poslední třetině zápasu s... Celý článek

Mladíci na úvod Extraligy padli s Havlíčkovým Brodem

Ú s t í n/L. - V úvodním utkání letošní extraligové sezony přivítal Slovan na svém ledě Havlíkův... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv