Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Slovan v elitní osmičce! Uhájí Lvi místo pro play-off i v závěru sezóny?
16.01.2014 | Martin Pešout

Slovan v elitní osmičce! Uhájí Lvi místo pro play-off i v závěru sezóny?

Ú s t í n/L. - Sezóna plná pádů, obratů a překvapení. I tak by se dalo ve zkratce shrnout působení Ústeckých Lvů v probíhajícím ročníku první hokejové ligy. A po jednom takovém zvratu, kdy Slovan po kontumaci získal dodatečně tři body za nedávný duel na ledě Havlíčkova Brodu, se ústecký tým dokonce o skóre dostal na osmé postupové místo zaručující účast ve vyřazovacích bojích! Uhájí Lvi osmé místo až do konce základní části?

Po ukončení spekulací o vnitřní situaci v klubu se hokejisté mohou soustředit na své výkony na ledě, které po posledním vítězství v Kadani a kontumaci z Havlíčkova Brodu mohou nabrat nový směr.

Slovan totiž ještě ve čtvrtek odpoledne ztrácel na postup do play-off tři body a situace kolem postupu do vyřazovací fáze soutěže byla poměrně dost zajímavá. A jen pár týdnů poté, kdy žlutomodří svým postavením v tabulce směřovali spíše do skupiny play-out, nakonec není zas tolik nereálné, aby se nevešli do postupové osmičky. Obzvláště poté, co sportovně technická komise ČSLH záhy importovala na ústecké bodové konto hned další tři body. Díky nim se Ústečtí Lvi propašovali dvanáct zápasu před koncem základní části na postupové osmé místo! Na vzestupu v tabulce pak měla podíl i středeční výhra v Kadani.

"Chtěli jsme ustát předveším začátek utkání v Kadani, protože jsme věděli, že domácí bývají na svém úzkém kluzišti silní. Podařilo se nám dostat do vedení a vyvarovali jsme se chyb v defenzivě. Tři body jsme vydřeli, jsme ale spokojeni s týmovou prací," byl pozitivně naladěn po středečním mači v Kadani asistent trenéra Tomáš Mareš.

Zatímco v závěru tohoto týdne je právě Kadaň od postupových pozic poměrně už vzdálená, to Ústečtí Lvi se dotáhli na své soupeře v boji o elitní osmičku.

Je ale třeba upozornit, že se již bojuje prakticky pouze o osmé místo, protože dohnat desetibodovou ztrátu na sedmou Třebíč, se již nyní jeví jako úkol dosti nereálný.

O osmém postupovém místě se tak pravděpodobně rozhodne mezi Benátkami, Šumperkem a právě Ústeckými Lvy (celá trojice se srovnala v tabulce na padesáti bodech!). Situaci by ještě mohl teoreticky zamíchat jedenáctý Beroun, který má na svém kontě o čtyři body méně ve srovnání se Lvy.

Tabulka kolem postupového osmého místa

8. místo Ústečtí Lvi 50 bodů 107:115
9. místo HC Benátky n/J. 50 bodů 89:113
10.místo Salith Šumperk 50 bodů 108:140
11. místo Medvědi Beroun 46 bodů 77:120

Do konce základní části sezóny zbývá dvanáct zápasů. Hned šestici utkání sehrají žlutomodří na domácím ledě ústecké Zlatopramen Areny. A to proti Litoměřicím, Jihlavě, Mostu, Olomouci, Havlíčkovu Brodu a Šumperku.

V závěru sezóny, která může gradovat 19. února při střetnutí právě proti aktuálně desátému Šumperku, se Slovan bude muset obejít bez zkušeného forvarda Daniela Boháče. "Fanoušci tohoto odchodu asi litují, ale i podobné kroky patří k tomu, aby se organizace uzdravila. I velké kluby prodávají velké hráče. Zatím ale další odchody neplánujeme," svěřil se manažer Slovanu Vladimír Evan.

TOP foto: Petr Kraus
 
 
Aktuálně na webu

Slovan doplňuje kádr o další hráče

Ú s t í n/L. - Vedení Slovanu se pro příští sezónu dohodlo na spolupráci s brankářem Petrem... Celý článek

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv