Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Holomek: Začíná se lámat chléb, působit musíme jako jeden tým a jako jeden muž
09.01.2014 | Zdeněk Kamínek ml.

Holomek: Začíná se lámat chléb, působit musíme jako jeden tým a jako jeden muž

Ústí nad Labem - Ondřej Holomek se po vyléčení zánětu průdušek vrátil do sestavy Ústeckých Lvů. Třiadvacetiletého beka postrádal Slovan během prvních dvou utkání tohoto kalendářního roku. Ani návrat dravého zadáka ale nepomohl Severočechům k vítěství, kteří podlehli v duelu 38. kola I. hokejové ligy ČR SK Horácká Slavia Třebíč 0:3.

Ve druhém domácím zápase v kalendářním roce 2014 utrpěli hokejisté Ústeckých Lvů porážku 0:3 s Horáckou Slavii Třebíč. „Střelecky jsme se trápili i v sobotním utkání s Českými Budějovicemi. Proti Třebíči se naše střelecká nemohoucnost potvrdila, bohužel ani do obrany to není nejlepší. Fanoušci čekali po sobotním střetnutí vítězství, pravděpodobně jsme je zklamali,“ řekl bezprostředně po skončení klání Ondřej Holomek.

Slovan inkasoval dvě branky v závěru úvodního dějství z hole Vlastimila Bilčíka a Jakuba Čuříka. „Až na závěr nebyla první třetina špatná. Dali jsme dvě tyčky. Poté jsme se ale dopustili žákovských chyb, kdy jsme si nejprve nepohlídali sjíždějícího si obránce a následně nám ujel protihráč na vlastní branku. Soupeř dokázal obě podobné situace potrestat, to se nám nesmí stávat,“ pokračoval třiadvacetiletý zadák.

„Nemyslím si, že po herní stránce to bylo špatné utkání. Sráží nás výpadky. Zlepšit musíme bojovnost, obranu, koncentrovanost a hrát celých šedesát minut. V naší situaci je těžké se zvedat, ani za stavu 0:3 z našeho pohledu jsme nic nezabalili. Puky se k nám ale neodráží ani za bezbrankového stavu. Prohrát, ale i vyhrát, můžeme s kýmkoliv. Musíme jít zápas od zápasu, i když to říkáme to neustále. Někdy nám vše vyjde, někdy pro změnu ne. Naše hra je komplikovaná,“ nechal se slyšet vsetínský odchovanec, jenž první dva duely v tomto kalendářním roce vynechal z důvodu nemoci.

„Byl jsem nemocný, měl jsem zánět průdušek s náběhem na zápal plic. Trenér mi po ranním rozbruslení řekl, že budu připraven, nakonec jsem nastupoval pravidelně. Návrat nebyl po této absenci jednoduchý, ze začátku jsem chodil dvakrát denně na tréninky juniorů, abych se do tempa postupně dostal,“ líčil obránce svůj příběh z doby mezi svátky a na přelomu roků 2013 a 2014.

Za třicet jeden zápas v aktuálním ročníku nastřádala severočeská dvaaosmdesátka sedm kanadských bodů (1+6). „Na produktivitu se osobně nedívám, snažím se hrát pro tým. Za této situace je nezbytné, týmoví musíme být všichni. Uspět budeme moct jedině s tím, že budeme makat a působit jako jeden tým, jako jeden muž. Máme před sebou důležitá měření sil v Šumperku a Kadani, kde se začne lámat chléb. Bojujeme o play-off, chceme si závěr sezóny užít a ne se strachovat,“ prohlásil jasně bývalý hráč Litoměřic. Právě se Stadionem změří síly svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše po dvou venkovních utkáních.

„Proti Litoměřicím si vždy rád zahraji. Když jsem za Stadion hrál, mám na to vynikající vzpomínky. Původně jsem měl být v Litoměřicích měsíc, nakonec jsem zůstal do konce sezóny. Líbilo se mi město, okolí stadionu i samotná Kalich Arena, parta i trenéři. Vzpomínám jedině v dobrém, a tak se na zápas těším. Očekávám vyrovnaný hokej. Musíme vyhrát a oplatit vysokou prohru z Kalich Areny. Nepřekvapuje mě, že se Stadionu letos daří, dvakrát jim play-off uteklo v závěru základní části. Třetí sezónu v I. hokejové lize ČR hrají zkušeně a dobře,“ uzavřel Holomek.

Autor foto TOP: Marek Šnajdr.
Autor fotografií uvnitř článku: Miroslav Rosendorf.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv