Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Bylo to takové ospalé utkání, přiznává Lipina
02.02.2005 | Karel Greiner

Bylo to takové ospalé utkání, přiznává Lipina

Ú s t í n/L. - Již šestá výhra v řadě a potřetí za sebou bez obdržené branky za posledních čtrnáct dnů. Taková je bilance Ústeckých Lvů, mezi které již zase patří i Petr Lipina, který pobýval celý měsíc na hostování právě v Havířově. Překonat ústecké gólmany již opět začíná být nerozluštitelným rébusem, který se nepodařilo rozlousknout ani nejproduktivnějšímu Panterovi Davidu Mikšanovi.

Ještě v pondělí čekal na Petra Lipinu zápas v havířovském dresu proti Slezanu Opava a již ve středu se ve lvím trikotu pouštěl do soubojů se svými nedávnými spoluhráči z Havířova.”Co se dá dělat, takový je hokej. Po zápase s Opavou jsem hned sedl do auta a přijel jsem sem. Že jsem teď nastoupil zrovna proti Havířovu je náhoda,“ bral celou situaci profesionálně. ”Bylo to takové ospalé utkání. Chtěli jsme na ně vletět, ale přizpůsobili jsme se jejich hře. Určitě to nebylo nějak zvlášť pohledný zápas. Já jsem toho měl plné zuby. Bylo toho na mě teď docela dost, ale hlavně, že jsme vyhráli. Tři body jsou doma takže dobrý,“ byl nakonec vcelku spokojen hlavně díky bodovému zisku týmu.

Se svým působením u Panterů byl nadmíru spokojen. Zatímco ve Slovanu se Lipina díky své pozici ve čtvrté formaci dostával na led přeci jen řidčeji, Havířovští na něm stavěli hru. Během devíti utkání nasbíral osm bodů za tři branky a pět asistencí. ”Bylo to pro mě velký plus. V lednu bylo hodně zápasů a všechny jsem odehrál. Je fakt, že co jsem tady udělal za 35 zápasů, tak tam jsem dal za osm zápasů. Dalo mi to hodně. Kádry těchto týmů vůbec nejde srovnávat. Tam jsem byl v pozici, kdy jsem hrál všechno a teď si zase budu muset zvyknout na to, že tady jsou jiní hráči a budu se snažit jim dělat dobrý záda,“ uvědomuje si šířku ústeckého kádru. ”Jsou tady ty nejvyšší cíle. Je normální, že se mužstvo posiluje a je tu konkurence. Play-off bude dlouhé, takže je potřeba široký kádr. Já jsem seznámen se situací v tomto klubu. Přišel jsem sem pomoci klubu a budu čekat na svou šanci,“ je trpělivý Lipina.

”Dvě třetiny se hrál dobrý hokej. My jsme hráli takový docela bezstarostný, ale zodpovědný hokej. Myslím, že ve hře Ústí byla patrná určitá nervozita. Stav 1:0 je ošidný, nikdo neví, jestli se neujme nějaká střela a bylo by z toho třeba i drama. Pak jsme dostali tři góly po hrubých individuálních chybách, ale z nějaké případné únavy to nepramenilo,“ popisoval utkání havířovský kapitán David Mikšan. Ani ten však Sáblíka nepřekonal a ústecká gólmanská jednička si tak připsala již jedenácté čisté konto!

Havířovští zatím okupují v tabulce desáté místo. Pokud by nynější stav trval i po dvaapadesátém kole, zopakovali by Panteři desátou příčku z loňské sezóny. ”Moje osobní představy byly hrát play-off, to znamená do osmého místa. Takhle nějak jsem to viděl na začátku sezóny. Holt to nevyšlo tak doufám, že se to povede příští rok. Play-off je úplně jiná soutěž než základní část a rádi bychom si jí zahráli,“ nastiňuje nenaplněné představy havířovská opora a dodává: ”Určitě chceme skončit desátí, nechceme být níže. Svým způsobem nám současná pozice dodává klid, nemusíme hrát pod stresem z baráže.“.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv