Ú s t í n/L. - Změna trenéra Ústeckým Lvům zřejmě prospěla, když v posledním zápase porazili Třebíč 3:0. Ve středu 27. listopadu nastoupí šelmy k dalšímu utkání. V rámci 26. kola přivítají na ledě Zlatopramen Areny tým ze Šumperka. V posledním vzájemném zápase Draci porazili hokejisty ze severu Čech 4:2. Podaří se šelmám v odvetě Moravany porazit nebo budou znovu bodovat hosté? Utkání začíná v 18:00 hodin.

• Šumperk - Litoměřice 2:1pp

Drakům se v poslední době velmi daří. Podařilo se jim vyhrát šest zápasů v řadě. Naplno bodovali proti Kadani, Jihlavě a Mostu. Dva body ulovili za výhry v prodloužení proti Litoměřicím, Berounu a Benátkám n/J. Největší výhru zaznamenali proti Benátkám nad Jizerou, které v domácím prostředí porazili velmi vysoko - 9:3. Naopak nejvyšší prohru utrpěli proti Mladé Boleslavi, které podlehli nejdříve 1:6 a poté 0:5. Hokejisté z Moravy jsou aktuálně na sedmém místě prvoligové tabulky. Během pětadvaceti kol nasbírali pětatřicet bodů. Na svém kontě mají sedm výher v základní hrací době. Tříkrát brali dva body za výhru v prodloužení a třikrát se radovali z výhry po samostatných nájezdech. Žlutomodří desetkrát prohráli během šedesáti minut hry. Jedenkrát podlehli soupeři v prodloužení a jedenkrát po samostatných nájezdech.

• Trenér: Radek Kučera

Nejproduktivnějšími hráči Salithu jsou Karel Plášek (10+8) a Patrik Moskal (7+11), kteří mají na svém kontě osmnáct kanadských bodů. Druhé místo patří Marku Haasovi (2+15), jenž získal sedmnáct bodů. Třetími nejlepšími hráči jsou Aleš Staněk a Tomáš Sedlák (oba 6+10), kteří nasbírali šestnáct bodů. Mezi nejúspěšnější střelce patří s deseti góly Karel Plášek. Sedmkrát se prosadila trojice hráčů Patrik Moskal, Lukáš Žálčík a Jiří Půhoný. Šestkrát se podařilo umístit kotouč do branky hostí Tomáši Sedlákovi, Aleši Staňkovi a Aleši Holíkovi.

Nejlepším asistentem je Marek Haas, který patnáctkrát nahrál na gól. Patrik Moskal byl úspěšný v jedenácti případech a desetkrát se zapsali mezi asistenty Tomáš Sedlák a Aleš Staněk.

Nejvytíženějším gólmanem je Tomáš Šťůrala, který se do klece postavil v jedenadvaceti duelech. Jeho úspěšnost se pohybuje na hranici 92% a průměrně v zápase obdrží 2,79 branek. Jeho kolegové Libor Kašík a Vratislav Vajner dostali příležitost ukázat svou kvalitu ve třech kláních.

Útočník Karek Plášek byl v posledním klání proti Mostu zraněn v obličeji a zápas nedohrál. Do tréninku se však již zapojil. Zda nastoupí do zápasu proti Ústeckým Lvům tak zatím není jisté.

Vzájemné střetnutí Draků a Slovanu v aktuální sezóně

Severočeši s Moravany v prvoligové sezóně 2013/2014 měřily síly zatím pouze jedenkrát. Utkání se hrálo za zimním stadionu v Šumperku. Skóre zápasu otevřel již ve třetí minutě ústecký Markulinec. Šumperským se ale podařilo ve třinácté minutě v přesilové hře vyrovnat. Druhá třetina vyšla lépe hráčům od Jeseníků, kteří ještě přidali další dva góly. Lvům se ještě podařilo třináct minut před koncem utkání snížit Tůmou na rozdíl jediné branky. V samotném závěru Severočeši ještě zkusili power-play, která jim však nevyšla a znovu inkasovali. Šumperk tak porazil Ústí 4:2.

25. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústečtí Lvi
    0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Boháč (Smetana), 6. Alinč (Vávra, Vobořil), 19. Havlíček (Černý).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý – Sklenička, Grin, Holomek, Vobořil, Smetana, Černý, Vaněk, Brož, – Tůma, Roubík, Kloz – Rod, Alinč, Vávra – Boháč, Havlíček, Baránek – Pořický, Hanzl.
  • Salith Šumperk – HC Most 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 28. Moskal (Žalčík, Staněk), 29. Langr (Haas, Gewiese), 44. Půhoný (Tesařík, Haas), 57. Sedlák (Dudáš, Moskal) – 39. Pavelka (Zavřel).
    Sestava Salith Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Starý, Tesařík, Pastor, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žalčík, Moskal, Staněk – Červenka, Skoumal, Brunec – Langr, Cink.

Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf