Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Chceme více vyhrávat, přeje si Milan Vobořil
18.10.2013 | Zdeněk Kamínek ml.

Chceme více vyhrávat, přeje si Milan Vobořil

Ústí nad Labem - Milan Vobořil je třetím nejproduktivnějším obráncem Ústeckých Lvů. Šestatřicetiletý bek nastřádal za jedenáct utkání tři kanadské body, když dva góly sám obstaral a jeden pro Daniela Boháče připravil. Odchovanec Hvězdy Praha se v závěru rozhovoru zmínil o tom, že by uvítal, kdyby ústečtí hokejisté měli na kontě v tabulce I. hokejové ligy ČR více bodů.

Ústečtí Lvi nestačili ve středu na Horáckou Slavii Třebíč, se kterou prohráli před 878 diváky 1:2 po prodloužení. „Získali jsme sice pouze jeden bod, ale po průběhu zápasu, můžeme být za bod rádi. Ke konci utkání jsme se dopustili spousty chyb, kdy soupeř mohl rozhodnout o výhře v základní hrací době. Velmi nás podržel Michael Petrásek. Prodloužení jsme chtěli přežít a zápas dotáhnout na penalty. V samostatných nájezdech bychom si věřili, máme výborné gólmany a bylo by to zajímavé i pro fanoušky. V nastaveném čase jsme udělali chybu, kdy jsme nechali před vlastní brankou volného hráče a bylo po zápase. Co se týká atmosféry, nebyla to žádná sláva. Není se čemu divit, v domácím prostředí bychom měli hrát více pro lidi a sbírat body,“ přispěl svým pohledem Milan Vobořil.

Kromě dvou úvodních domácích zápasů sezóny Slovan vždy letos ve Zlatopramen Areně bodoval, naopak z venku si tým pod vedením Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše odvezl body naposledy z Mostu. „Hráli jsme venku s těžkými soupeři typu Mladá Boleslav, Olomouc. Musím uznat, že v Havlíčkově Brodě jsme nehráli dobře. Kdybychom podali v Kotlině alespoň nějaký standard, nějaký bod bychom podle mě urvali,“ litoval nevydařeného duelu šestatřicetiletý zadák.

První čtvrtinu soutěže uzavřou Lvi na ledě Šumperka. „Musíme hrát dobře zezadu, zkoušet hrát na brejky a vstřelit více než jednu branku. Ve středu se ukázalo, že jeden gól je málo. Šumperk se na nás jistě bude tlačit, pojedeme dálku, a tak se budeme muset rozhýbat. Očekávám, že na nás Draci vlétnou, musíme přežít první třetinu, a pak se pokusit prosadit, abychom vyhráli. Připravovat se budeme na tento zápas jako na každé jiné utkání,“ předesílá nejzkušenější obránce Ústí nad Labem.

Následně čeká žlutomodré bitva v Kadani. „V pondělí nás čeká těžký soupeř, hrát se bude na malém hřišti. Bude to severočeské derby a určitě také atraktivní zápas, přestože do Kadaně nechodí hodně diváků. Uspět můžeme se hrou založenou na dobré obraně, nesmíme dělat chyby, které děláme,“ pokračoval hokejista s číslem padesát devět na zádech.

Po dvanácti kolech náleží ústeckým hokejistům v tabulce I. hokejové ligy ČR s patnácti body devátá příčka. „Téměř odehraná první čtvrtina ligy nám naznačila, že soutěž bude vyrovnaná a že to nebude sranda. Chtěli bychom mít v tabulce více bodů, než máme nyní. Není to zatím úplně nějaký propadák, ale chtěli bychom se pohybovat mezi prvními osmi celky tak, abychom se nemuseli dotahovat, jak říkal trenér. Chceme více vyhrávat,“ pravil na závěr Vobořil.

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv