CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 4:2 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou 27. 2. 2020 od 18:15 hod.
Přežili jsme pětiminutové oslabení a pak už to šlo, říká Zikmund
19.01.2005 | Karel Greiner

Přežili jsme pětiminutové oslabení a pak už to šlo, říká Zikmund

Ú s t í n/L. - Proti Sareze začali hokejisté Slovanu stejně zostra jako v posledním domácím utkání proti Opavě. V obou případech se Lvi radovali již v první minutě zápasu. Stejně se pak obě utkání na přelomu první a druhé třetiny zdramatizovala a obě nakonec skončila vysokými výhrami Lvů. Na rozdíl od utkání se Slezanem však tentokrát za nepříznivého stavu zamířil do ústecké klece Jiří Zikmund.

”My jsme si to o přestávce v kabině vyříkali. Na začátku druhé třetiny jsme zabrali a najednou to začalo jít. Myslím, že nám pomohlo, že jsme přežili tu pětiminutovou přesilovku. Pak jsme dali náhodný gól a poté už jsme byli lepší. Oni pak prakticky nevystřelili na bránu,“ říkala ústecká gólmanská dvojka Zikmund po utkání. Do branky nastoupil v 17.minutě za stavu 1:3 a až do konce zápasu již za svá záda nepustil žádnou střelu a připsal si tak čtrnáct úspěšných zásahů
Kaňkou na dramatickém utkání bylo zranění Martina Štěpánka, který byl po zásahu pukem odvezen do nemocnice. ”Někdo střílel na branku a odrazilo se to od brusle přímo do Martinova obličeje. Zpočátku to tak nevypadalo, ale když otevřel pusu, tak tam za vteřinu bylo moc krve a vypadalo to hrozně,” popisoval Zikmund nešťastný okamžik, při kterém přišel Martin Štěpánek o několik zubů.

Zikmund se v letošní sezóně postavil do branky v devíti utkáních a dokázal udržet průměr obdržených branek pod magickou dvojkou. Svoji roli v týmu však vidí jasně. ”Sáblo je jednička. My jsme spolu ale v pohodě. Nezávidíme si, jsme dobří kamarádi Sedíme vedle sebe v kabině, hecujeme se, prostě pohoda,” nastiňuje pohodový vztah s Lukášem Sáblíkem. Možnost, že by si mohl za Sáblíkem více zachytat nevidí jako příliš reálný. ”Myslím, že je nejlepší gólman v první lize. Samozřejmě bych si chtěl zachytat, ale když vidím, jak chytá Sáblo….dva tam prostě být nemůžou. Já si alespoň zachytám v Děčíně,“ bere sportovně svůj úděl Zikmund.
Pomalu se začíná blížit rozhodující část sezóny a fanoušci začínají spekulovat o možných soupeřích pro vyřazovací boje. V kabině však takovéto úvahy ještě neprobíhají. ”O play-off se nebavíme. Akorát víme, že začala poslední čtvrtina a že se to blíží. Náš cíl je získat co nejvíce bodů, aby tady na nás lidi nepískali,” přeje si Zikmund.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Potřetí v řadě doma za tři body, porážíme Benátky

Ú s t í n/L. - Natáhnout sérii na číslo tři v domácím vítězném provedení v řadě. I to byl cíl... Celý článek

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv