Praha – Ústecký mladší dorost odehrál poslední přípravné utkání před startem extraligového ročníku. Na ledě Hvězdy Praha to dlouho vypadalo, že vyhrají domácí. Svěřenci trenérů Jana Čalouna a Martina Štěpánka výrazně zlepšili výkon v poslední třetině a nakonec se radovali z výhry 3:2.

27. 8. 2013, 17:00hod.

HC Hvězda Praha - HC Slovan Ústečtí Lvi2:3 (0:0, 2:1 0:2)

Branky a nahrávky:28. Velas (Grim J.), 37. Bílek – 34. Magasanik (Vaněk), 41. Štochl (Drha, Vaněk), 43. Leitner (Bejček, Vico). Rozhodčí:Zháňal – Farkaš, Fruis. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci:58. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:3. Střely: 25:42

HC Hvězda Praha:Mann – Grim T., Hradil, Grim J., Velas, Straka, Steinocher, Čadek, Valíček, Bílek, Novák, Hruška, Vidím, Biben, Šiller, Damianidis

HC Slovan Ústečtí Lvi:Dobiáš, Štochl, Vandas, Vytejček, Holý T., Opočenský, Horčička, Janíček, Zich, Domský, Magasanik, Osmani, Vaněk, Brňák, Bejček, Leitner, Vico, Dörner

Komentář k zápasu

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvodní buly vyhráli hokejisté Ústí. K první střele se pokoušel dostat Leitner, ale domácí beci zblokovali jeho střelu. V přesilové hře se snažil uspět z blízka Domský, marně. Domácí Velas se v oslabení dostal do brejku, který ovšem gólman Dobiáš kryl. V sedmé minutě ujížděl sám na brankáře Zich, puk mířil mimo branku. Hvězda dobře bránila střední pásmo a Lvíčata měla přechod do útočné fáze těžší. Běžela jedenáctá minuta a Magasanik získal puk. Místo toho, aby přihrál, třikrát se pokusil o střelu, ani jeden pokus nedoletěl k brance. O dvě minuty později se před branku Manna dostal Bejček, maskovaný muž Hvězdy byl pozorný. Vico našel pěkným pasem Brňáka, který ovšem trefil klečícího brankáře. Brňák se při vlastním oslabení zmocnil puku a vypálil nad místo určení. Ušetřil tak několik vteřin z trestu Leitnera. Ani domácí přesilovku nevyužili. Po první třetině platil nerozhodný stav 0:0

V prvních minutách druhého dějství se do střelecké pozice dostal Hradil, ale jeho pokus zblokovali obránci Slovanu. Benjamin Velas v čase 27:03 vstřelil první branku zápasu. Ústecká obrana před ním tak dlouho couvala tak dlouho, až se domácí hráč dostal do ideální pozice a střelou mezi betony Dobiáše přepsal skóre. Lvíčata se snažila vyrovnat. Na branku domácích postupně pálili Dörner, Osmani, Vytejček i Brňák. Když neuspěla ani kombinace Vica a Leitnera, zdálo se, že se vyrovnat nepodaří. Petr Magasanik ve 34. minutě vyrovnal na 1:1. Plichta netrvala dlouho, protože o tři minuty později se prosadil Adam Bílek. Po dvou třetinách prohrávalo Ústí 1:2

Do poslední dvacetiminutovky hostující tým výrazně zlepšil hru a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Padesát sedm vteřin po začátku třetiny se prosadil Jakub Štochl a vyrovnal na 2:2. Velmi aktivní Lvíčata zanedlouho přidala další branku. V čase 42:09 přihrál Vico Bejčkovi, ten našel najetého Marka Leitnera, který dostal ideální pas do jízdy a střelou k tyčce poslal Ústí do vedení 3:2. V závěru zápasu hrála Hvězda přesilovou hru, ale hosté drželi střední pásmo, a tak domácí nemohli hrát bez brankáře. Lvíčata hubené, těžce vybojované, vedení uhájila a radovala se z výhry 3:2.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústečtí Lvi): Jsme spokojení hlavně se třetí třetinou. Mužstvo ukázalo, že má v sobě sílu. Po druhé třetině jsme zvýšili hlas, protože se nám třetina nelíbila, dělali jsme věci, které do hokeje nepatří. Chceme pochválit kluky za třetí třetinu, našli v sobě vnitřní sílu a to nás posouvá dál v sebevědomí. Jsme rádi, že jsme poslední přípravný zápas před extraligou vyhráli.