Ústí nad Labem - V posledním kole základní části ročníku 2012/2013 hostí Slovan ve Zlatopramen Areně Salith Šumperk. Ani jednomu z celků už v tomto střetnutí o nic nejde, přesto se Lvi budou chtít připravit na play-off, Draci naopak na play-out. Bude v souboji těchto týmů opět platit pravidlo z této sezóny, že kdo vstřelí první branku nakonec prohraje? To se dovíme v pondělí 18. února 2013, úvodní vhazování je na programu v 17:30 hod. Na Šumperk se letos daří Petru Přeučilovi, který v letošních vzájemných utkání zaznamenal čtyři kanadské body (3+1).

• ŠUM - SK Horácká Slavia Třebíč 0:3

Draci v posledních pěti zápasech vybojovali šest bodů, z toho čtyři v domácím prostředí.

S jednašedesáti body okupují Draci v tabulce I. hokejové ligy ČR jedenáctou pozici. Na desátý Stadion Litoměřice schází Šumperku šest bodů, před dvanáctým Mostem mají Šumperští náskok sedmnácti bodů. Z toho plyne, že ať už poslední kolo letošní základní části dopadne pro Salith jakkoliv, uhájí si svěřenci Radka Kučery jedenáctou příčku.

• Trenér: Radek Kučera

Důvěru v brankovišti dostává nejčastěji někdejší extraligový gólman Tomáš Štůrala. Nejen statistiky průměrné procentuální úspěšnosti tohoto osmadvacetiletého maskovaného muže, ale i statistická čísla druhého, o čtyři roky mladšího brankáře Vratislava Vajnera naleznete v přehledu (výše).

Produktivitu šumperského týmu ovládá čtyřiatřicetiletý obránce Aleš Holík, jenž se během čtyřiceti devíti zápasů třináctkrát prosadil a zasloužil o jednadvacet gólových přihrávek. Na druhé až třetí příčce v kanadském bodování Salithu je osmadvacetiletý útočník Adam Červenka (46 zápasů; 15+15) a o jedenáct let starší a zkušený forvard Karel Plášek (45 zápasů; 14+16). Čtveřici nejproduktivnějších Draků uzavírá dvacet tři roky starý Daniel Vrdlovec (34 zápasy; 14+15), který v aktuální sezóně také okusil Tipsport extraligu v dresu HC Slavia Praha (13 zápasů; 0+0).

Duel bude mít zvláštní nádech pro někdejšího hráče Ústí nad Labem Jakuba Hulvu (50 zápasů; 12+11).

• Výsledky: 4:3, 2:4, 3:4.
  • Nejlepší hráči: P. Přeučil (3+1) - T. Sedlák (1+3).
  • Diváci celkem: 3 435.

V letošních vzájemných duelech si zatím vede lépe Šumperk. Do prvního měření sil vstoupili lépe hráči Ústí nad Labem, kteří se dvěma rychlými trefami ve 26. minutě ujali vedení, domácí stihli do druhé přestávky snížit. Ve 45. minutě to bylo opět o dva góly, ale o tři minuty později se podařilo Šumperku vyrovnat na 3:3. Obrat na 4:3 dokonal v 53. minutě Michal Hlinka, a tak Lvi odjížděli bez bodu.

Také v odvetě otevřeli skóre svěřenci Jaromíra Šindela. Vedení vydrželo Slovanu do 25. minuty, kdy se Drakům podařilo vyrovnat, dalšími třemi zásahy ve 45., 48. a 50. minutě dokonce skóre otočit na 1:4 z pohledu domácích. Lvi přidali už jen jednu branku v minutě čtyřiapadesáté - 2:4.

Třetí čtvrtinu základní části uzavřeli Ústečtí Lvi výhrou 4:3 na ledě Šumperku, který zdolali v probíhajícím ročníku až na třetí pokus. Stejně jako v minulých letošních utkáních i tentokrát v souboji Draků a Lvů zvítězil tým, který nevstřelil první branku v zápase. Dva góly zařídil ústecký forvard Petr Přeučil.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

13. kolo: Salith Šumperk - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3 (17. 10. 2012),
26. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - Salith Šumperk 2:4 (28. 11. 2012),
39. kolo: Salith Šumperk - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 (9. 1. 2013).

Očima Tomáše Mareše, Ondřeje Holomka a Daniela Boháče

Tomáš Mareš - trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: „Do utkání se Šumperkem jdeme s jasným cílem vyhrát za tři body a zakončit základní část výhrou před vynikajícím domácím publikem. Šetřit se rozhodně nebudeme, protože už ve čtvrtek a v pátek hrajeme první zápasy čtvrtfinále play-off a jakékoliv podcenění vede někdy i ke zranění. Se třetím místem po základní části jsme spokojení, ale až nyní pro nás začíná vrchol sezóny, a jak jsem tvrdil před sezónou, naším snem je dostat se do baráže o extraligu, kde se může stát cokoliv... Věříme, že nás přijdou povzbudit všichni fanoušci, kteří nám přejí, protože oni jsou nejlepší v celé lize.“

Ondřej Holomek - dvacátý nejproduktivnější hráč týmu
(47 zápasů; 2+7); HC Slovan Ústečtí Lvi:
„Věřím, že bychom utkání měli za předpokladu plnění taktických pokynů zvládnout. Musíme se řídit jako každý zápas tím, že nebudeme vylučovaní a budeme hrát dobře do obrany. V play-off musíme porazit každého, pokud je naším cílem postupovat co nejdále.“ (celý rozhovor naleznete zde)

Daniel Boháč - čtvrtý nejproduktivnější hráč týmu (50 zápasů; 11+21); HC Slovan Ústečtí Lvi: „V zápase se Šumperkem očekáváme tuhý boj. Doufám, že nebude k vidění opět utrápený hokej jako v předchozích vzájemných střetnutích. Poslední zápasy základní části určitě nevypustíme, přestože s největší pravděpodobností skončíme po základní části třetí. Když člověk nastoupí do zápasu, myslí na vítězství, chce hrát a vyhrát.“ (celý rozhovor naleznete zde)

51. kolo z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 10. Kafan (Mrňa, Gerhát), 34. Drábek (Rubeš, Martin Procházka), 60. Jaroslav Hašek (J. Evan, M. Novák) - 8. Matai (Rod, Špelda),