Ústí nad Labem - Písek, Beroun a Havlíčkův Brod. To jsou nyní cíle svěřenců Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše. Slovan odehraje první ze tří venkovních zápasů v Písku v sobotu 2. února 2013. Úvodní buly je naplánováno v 17:30 hod. Duel bude pikantní pro ústeckého Tomáše Roda, který v probíhající sezóně za Písek nastoupil.

• SK Horácká Slavia Třebíč - PÍS 6:1

Celek Jindřicha Setikovského a Jiřího Kudrny se už pomalu, ale jistě soustředí na uhájení prvoligové příslušnosti v baráži o I. hokejovou ligu ČR.

S pětatřiceti body okupují písečtí hokejisté v tabulce I. hokejové ligy ČR poslední, čtrnáctou, pozici. Na třináctý Beroun schází Jihočechům čtyři body. Na dvanáctou příčku, která zajišťuje vyhnutí se baráži, chybí Písku šest bodů, přičemž dvanáctý Most má zápas k dobru s Mladou Boleslaví.

• Asistent: Jiří Kudrna

V brankovišti Písku se letos vystřídalo už několik brankářů, stálou gólmanskou jedničku určenou Jihočeši nemají.

Nejproduktivnějším hokejistou Písku je jednačtyřicetiletý Zdeněk Šperger
(38 zápasů; 7+15), druhé místo v týmovém kanadském bodování náleží o šestnáct let mladšímu Martinu Heřmanovi (25 zápasů; 5+12). Trojici nejproduktivnějších hráčů Jihočechů uzavírá teprve devatenáctiletý Filip Vlček (43 zápasy; 2+14).

• Výsledky: 7:2, 2:4, 10:0.
  • Nejlepší hráči: L. Poživil (2+4) - T. Drtil (1+1).
  • Diváci celkem: 2 760.

Oba týmy na sebe letos narazily poprvé začátkem října. Písek šel do vedení ve dvanácté minutě zásluhou Patrika Petrušky. Do pěti minut ale Lvi dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Poslední slovo v úvodní dvacetiminutovce měli přece jen hosté, když v 19. minutě vyrovnal na 2:2 David Růžička. To bylo ze strany Jihočechů již vše a Slovan tak třemi góly ve druhém dějství a dvěma brankami ve třetí části dokráčel k pohodovému vítězství 7:2.

V odvetě hrané v Písku dokázali Lvi zvítězit v poměru 4:2. Do utkání vstoupili lépe hokejisté Slovanu, kteří se ve čtvrté minutě ujali vedení zásluhou Davida Tůmy. Už na konci páté minuty ale domácí odpověděli brankou Stanislava Polodny. Ještě před přestávkou vrátil vedení hostům Jaroslav Roubík. Písečtí vyrovnali gólem Tomáše Drtila ve druhé třetině. Na přesné zásahy Daniela Boháče a Lukáše Poživila v závěrečném dějství domácí už odpověď nenalezli.

Slovan v rámci 34. kola vyškolil Písek, když zvítězil ve Zlatopramen Areně před nejnižší návštěvou sezóny (820 diváků) poměrem 10:0. Čisté konto si připsal Michael Petrásek, tři body zůstaly v krajské metropoli Ústeckého kraje. Začátek utkání musel být posunut o pět minut, tj. na 18:05 hod., neboť při rozbruslení rozbil hráč Písku plexisklo za hostující brankou.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

8. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - IHC Písek 7:2 (3. 10. 2012),
21. kolo: IHC Písek - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:4 (10. 11. 2012),
34. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - IHC Písek 10:0 (21. 12. 2012).

Očima Jaromíra Šindela a Robina Kováře

Jaromír Šindel - trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: „Hrát budeme tak, abychom vyhráli. S Pískem jsou vždy zápasy nepříjemné, mužstva jako Písek, Beroun či Most hrají o žití nebo nežití v soutěži. My chceme střetnutí zvládnout a připravit se na vyřazovací boje. Začínáme se připravovat na play-off, přizpůsobujeme tomu tréninky. Zápasy jsou pro nás malou prověrkou.“ (celý rozhovor naleznete zde)

Robin Kovář - druhý nejproduktivnější hráč týmu (44 zápasy; 24+17); HC Slovan Ústečtí Lvi: „Když budeme v Písku hrát náš hokej, bruslit a hrát jako doposud, měli bychom zvítězit. Nesníme Písek podcenit. Když prohráváme zápasy, je to kvůli naší nedisciplinovanosti nebo z toho důvodu, že na utkání nejsme hlavou připraveni. V Písku budeme chtít samozřejmě vyhrát a už se pomalu připravovat na vyřazovací boje. Musíme nyní hrát každý zápas jako v play-off, abychom ustálili pětky a nacvičili si přesilovky a oslabení. Je potřeba, abychom byli hlavami na správném místě, protože play-off nebude jednoduché. Je to nová soutěž, ve které každý může porazit každého. Pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky, musíme toho ještě hodně vylepšit.“ (celý rozhovor naleznete zde)

46. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč - IHC Písek 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 2. Laš (Dočekal, Nahodil), 9. Ostřížek (Křivohlávek),
    12. Ostřížek (Křivohlávek), 12. Dočekal (Nahodil, Zdráhal), 26. Nahodil (Dočekal, Laš), 35. Křivohlávek (Ostřížek, Zdráhal) - 48. Kučera (Vaniš).
    Sestava IHC Písek: Halmoši (12. Mazuch) - Kužel, T. Drtil, Semrád, Makovský, L. Kříž, Petráček, M. Dvořák, J. Veselý - Ferebauer, F. Vlček, Kubeš - Sedláček, Kučera, Šperger - Slavík, Strnad, R. Heřman - Marek, Volf, Vaniš.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 3:4 po samostatných nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 36. Rod (Handlovský), 38. Ludvík (Kovář), 44. Pavlík (Špelda, Handlovský) - 13. Ondřej (Nouza, D. Vrbata), 28. Nouza (D. Vrbata), 39. Koudelka (Jindra), rozhodující samostatný nájezd Nouza.
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (na nájezdy Petrásek) – L. Poživil,
    K. Černý, Vl. Brož, P. Hořava, F. Pavlík, Špelda, Šmach, Holomek - D. Tůma, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, Sklenička - Matai, Rod, Handlovský -