Ústí nad Labem - Slovan v rámci 46. kola I. hokejové ligy ČR vyzve
ve Zlatopramen Areně lídra tabulky. Utkání s Bruslařským klubem je
na programu ve středu 30. ledna 2013, úvodní vhazování provede hlavní rozhodčí v 17:30 hod. Svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše mají v této sezóně s Mladou Boleslaví negativní bilanci, a tak budou potřebovat i Vaši podporu!

• MBL - SK Horácká Slavia Třebíč 1:4

Celek Františka Výborného a Jiřího Slabého se aktuálně nenachází v největší pohodě, v posledních pěti střetnutích ztratil šest bodů.

Se sto body okupují mladoboleslavští hokejisté v tabulce I. hokejové ligy ČR s přehledem první pozici, navíc mají zápas k dobru. Před druhou Olomoucí mají zelenobílí v tuto chvíli náskok pěti bodů.

• Asistent: Jiří Slabý

Roman Will nastoupil letos za Mladou Boleslav zatím v šestatřiceti utkáních. Dvacetiletý gólman je druhým nejlepším brankářem soutěže, pyšní se průměrnou procentuální úspěšností 94,03 % a průměrem 1,68 obdržených branek na zápas. I díky tomuto někdejšímu mládežnickému reprezentatovi mají Středočeši nejlepší obranu v I. hokejové lize ČR.

Kanadské bodování Bruslařského klubu ovládá třicetiletý Tomáš Nouza (44 zápasy; 25+23), druhý nejproduktivnější hráč soutěže. Druhá pozice v kanadském bodování Mladé Boleslavi náleží čerstvě osmatřicetiletému Davidu Výbornému (42 zápasy; 11+33) a třetí místo obsazuje dvacet devět let starý David Vrbata (41 zápas; 13+20).

Duel dvou ambiciózních prvoligových celků bude zvláštní pro hráče, kteří v Ústí nad Labem působili. Obléct dres Středočechů a poměřit síly se Slovanem by měli Martin Koudelka (41 zápas; 11+19), Milan Mikulík (37 zápasů; 7+15), Milan Toman
(43 zápasy; 4+17), Roman Němeček (43 zápasy; 5+10), David Pojkar (42 zápasy; 3+12) či Jaroslav Kasík (41 zápas; 1+12).

• Výsledky: 4:2, 2:3, 6:2.
  • Nejlepší hráči: Roubík (0+3) - D. Vrbata (3+1), D. Výborný (1+3).
  • Diváci celkem: 7 855.

V rámci šlágru 7. kola I. hokejové ligy ČR odcestovali svěřenci Jaromíra Šindela do mladoboleslavské ŠKO-ENERGO ARÉNY. Lvům se vydařilo úvodní střídání, po dvaceti sekundách se trefil do černého Lukáš Poživil. Do první přestávky stihli domácí skóre čtyřmi brankami otočit. V závěru bitvy už pouze korigoval skóre David Tůma. Ze závěrečné power-play se žlutmodrým již udeřit nepodařilo, a tak tři body zůstaly ve středu Čech.

V odvetě nedokázali hokejisté Slovanu během první části proměnit dvě trestná střílení, když si na Romanu Willovi vylámali zuby Miloslav Čermák a Jakub Lev. Mladá Boleslav skórovala zásluhou exústeckého Milana Mikulíka v minutě sedmé, v minutě čtrnácté navýšil vedení Středočechů Petr Kafka. Ve 32. minutě se prosadil David Výborný, Lvi stihli zareagovat pouze exmladoboleslavským Danielem Boháčem ve 48. minutě a Robinem Kovářem při hře šesti proti čtyřem šedesát pět sekund před koncem řádné hrací doby.

Do třetího vzájemného utkání vstoupila lépe před 2 230 diváky Mladá Boleslav, když v úvodní minutě poslal domácí do vedení Lukáš Pabiška. O jedenáct minut později se z trestného střílení prosadil Martin Koudelka. Lvi do první přestávky snížili zásluhou Robina Kováře. Ve druhé třetině shlédlo obecenstvo ve ŠKO-ENERGO ARÉNĚ jediný zásah, do černého se trefil opět Lukáš Pabiška. V rozmezí 44. a 50. minuty udeřili Středočeši třikrát (střelci: Tomáš Nouza, David Vrbata, Milan Mikulík), čímž si zajistili pohodlný náskok. Ve 48. minutě dokonce Orcta nahradil Koutský. Čestnou druhou branku Slovanu obstaral v poslední minutě řádné hrací doby Ondřej Holomek.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

7. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:2 (29. 9. 2012),
20. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 2:3 (7. 11. 2012),
33. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:2 (19. 12. 2012).

Očima Tomáše Mareše, Vladislava Koutského a Tomáše Sýkory

Tomáš Mareš - trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: „Ve středu nás čeká největší favorit první ligy, mužstvo Mladé Boleslavi. Celé mužstvo je nabuzeno výhrou na ledě Olomouce a je odhodláno poprvé ve vzájemných soubojích uspět a získat všechny tři body. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme hrát stejně dobře do obrany jako v Olomouci, i když budeme hrát doma a určitě nás požene zaplněná hala. Musíme hrát velmi zodpovědně a každý hráč musí podat výkon na hranici svých možností. Nijak speciálně se na tohoto soupeře připravovat nebudeme, akorát se budeme ještě více věnovat přesilové hře a hře v oslabení. Jsme na "dostřel" druhého místa, a proto zveme každého diváka a věříme, že budete naším šestým hráčem a pomůžete nám zvítězit.“

Vladislav Koutský - brankář
(20 zápasů; 14 výher; průměrná procentuální úspěšnost zákroků
90,21 %; průměr obdržených branek/zápas 2,83; 2 TM); HC Slovan Ústečtí Lvi:
„S Mladou Boleslaví musíme hrát koncentrovaně od první do šedesáté minuty, nesmíme se dívat na to, že jsme s Bruslařským klubem letos třikrát prohráli. Každý musí makat a podat stoprocentní výkon.“ (celý rozhovor naleznete zde)

Tomáš Sýkora - jedenáctý nejproduktivnější hráč týmu
(31 zápas; 5+14); HC Slovan Ústečtí Lvi:
„Chceme vyhrát, s Bruslařským klubem jsme letos ještě nevyhráli. Doufám, že toto prokletí prolomíme a před play-off nabereme sebevědomí. S ostatními spoluhráči, kteří v Mladé Boleslavi působili (například Daniel Boháč, Lukáš Handlovský, Tomáš Rod; pozn. red.), vypíšeme nějakou odměnu, vymyslíme nějakou svačinu. Bylo by záhodno je konečně porazit.“ (celý rozhovor naleznete zde)

45. kolo z pohledu obou celků

• HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 53. Králík (Vodný) - 8. Čermák (Sýkora), 20. Daniel Boháč (Sýkora), 43. Handlovský (Pavlík), 45. Rod (Handlovský, Matai).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – L. Poživil, K. Černý, Vl. Brož, P. Hořava, F. Pavlík, Špelda – R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč – M. Čermák, T. Sýkora, Sklenička - Matai, Rod, Handlovský.
  • BK Mladá Boleslav - SK Horácká Slavia Třebíč 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
    Branky a nahrávky: 30. Pitule (Kafka, Toman) - 23. Fořt (Čejka, Čuřík), 23. J. Káňa (Dolníček, T. Vondráček), 40. Laš (Dolníček, T. Vondráček), 57. V. Němec z TS.
    Sestava BK Mladá Boleslav: Valent (23. Will) - Šmach, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Žabka, Bohunický - Nouza, D. Vrbata, A. Padělek - Kafka, D. Výborný, L. Pabiška - Mikulík, Koudelka, Pitule - Rys, Loskot, Jiránek.