Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi po domácí výhře nad Třebíčí zajíždí k důležitému utkání na ledě Hradce Králové. Proti Východočechům se budou snažit uspět, aby snížili manko na druhou Olomouc. Na Hradec se jim navíc v probíhající sezóně poměrně daří. Utkání startuje ve středu 23. ledna od 18:00.

• Asistent: Miloš Říha ml.

Pokud jsme před nedávným zápasem s Kadaní uváděli, že je překvapením sezóny, tak hokejisté z Hradce Králové jsou spíš jejím zklamáním. Vždyť ještě donedávna přední tým prvoligové soutěže bojuje o samotnou účast v play-off a s postupem do vyřazovacích bojů to rozhodně nebude mít snadné. Zatím jsou Východočeši po 43 odehraných kolech na devátém místě. Dosud nasbírali 63 bodů, jeden bod tak ztrácí na osmé Benátky, které uzavírají osmičku postupujících.

A to ještě Hradec v poslední době vcelku zkonsolidoval své výkony, protože v úvodu sezóny se pohyboval na samém dně první ligy. Naposledy svěřence trenéra Jiřího Kučery přehrál Most celkem jasně 6:2. A to mostečtí hráči zápas předtím dostali naloženo od Havlíčkova Brodu 1:8.

Opory Hradce

Hradecké představenstvo před časem vyměnilo trenéry, když televizní dvojici Martina Hostáka s Davidem Pospíšilem vystřídal na postů šéfa střídačky exlitvínovský Jiří Kučera. V pondělí byl pak vyřazen z kádru obránce Milan Karlíček.

Pokud jde o osobnosti týmu, tou nejvyšší je bezesporu útočník Michal Mikeska. Někdejší hráč Pardubic či ruského Salavatu Julaev Ufa je nejzkušenějším hráčem v královehradeckém kádru. V útočných řadách rovněž operuje ústecký rodák Vít Budínský. A nedávno se k týmu rovněž připojil exústecký Miroslav Třetina, který do Hradce zamířil z Havlíčkova Brodu. V brankovišti pak dostává prostor Martin Čech, který chytal v extralize už před deseti lety v dresu Havířova a rovněž Filip Luňák.

Vzájemné zápasy obou celků

Ústečtí Lvi v probíhající sezóně porazili svého soupeře dvakrát, jednou pak podlehli Hradci 3:4 po samostatných nájezdech. Naposledy se oba celky střetly v rámci 31. kola na ledě ústecké Zlatopramen Areny. Ústí vyhrálo 4:3. Do vedení šel v jedenácté minutě hradecký celek, domácí však ihned vyrovnali. Přesto to byli Východočeši, kdo si opět dokázal vypracovat vedení. Ještě deset minut před koncem střetnutí měli svěřenci tehdejšího kouče Martina Hostáka k dispozici jednobrankový náskok, ten ale nedokázali udržet. Ústecký tým totiž v krátkém časovém sledu nekompromisně otočil vývoj zápasu, přičemž se o dva góly postaral exhradecký Roubík. Závěrečná power-play Královéhradeckých už k ničemu nevedla.

Poslední zápas z pohledu obou soupeřů

• HC Most - Hradec Králové 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
    Branky a nahrávky: 25. Gengel (Kotrla, Slavíček), 33. Frolík (Divíšek, Bojer), 50. Bojer (Frolík), 55. Hora (Gengel, Slavíček), 58. Hora (Bojer, Pavlů), 59. Frolík (Bojer) – 19. Zukal (Tvrdík, Moskal), 52. Třetina.
    Sestava Hradce Králové: Čech – Karlíček, Roupec, Čáp, Zukal, Hendrich, Krejčiřík, Havlík – Haluza, Mikeska, Třetina – Moskal, Tvrdík, Švagrovský – Říha, Brož, Budínský – Berger, Macháň, Valášek.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - HC HS Třebíč 4:3sn. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 7. Meidl (Grin, Daniel Boháč), 20. Roubík (Poživil, Tůma), 49. Daniel Boháč (Roubík, Poživil), 61. Pavlík (Poživil, Roubík) - 40. Hruška (Němec, Ostřížek), 56. Vondráček z TS, 58. Čuřík (Sláma).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek - L. Poživil, K. Černý, Vl. Brož, P. Hořava, F. Pavlík, Špelda, Grin, Holomek - D. Tůma, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil - Matai, Rod, Handlovský - Hess, V. Meidl, Daniel Boháč.