Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Vedení jsme měli udržet, lamentuje nad dramatem s Třebíčí Tomáš Rod
20.01.2013 | Martin Pešout

Vedení jsme měli udržet, lamentuje nad dramatem s Třebíčí Tomáš Rod

Ú s t í n/L. - Vypadalo to na pohodovou záležitost, nakonec však Ústečtí Lvi udolali Třebíč až po prodloužení. Slovan ztratil v závěru třetí třetiny nadějné vedení o dvě branky, nakonec tak musel přinést rozhodnutí v overtimu přesnou střelou obránce Pavlík. „Bohužel se nám to stává často,“ lituje ztraceného vedení útočník Lvů Tomáš Rod.

Po dvou porážkách s Kadaní a Jihlavou chtěli tentokrát už Ústečtí Lvi bodovat naplno. A svůj plán plnili na maximum, už to vypadalo, že dojdou ke klidnému vítězství nad hokejisty Třebíče. Jenže dva gólové zásahy soupeře z posledních čtyř minut udělali původnímu scénáři přítrž.

„Když vedeme 3:1, měli bychom takový stav už samozřejmě udržet. Tohle nás ale bohužel provází celou sezónu a stalo se nám to i v posledních třech zápasech. Pokaždé jsme je měli dobře rozehrané, ale nakonec jsme je ztratili. Tentokrát jsme alespoň dobře sehráli přesilovku v prodloužení, která přinesla rozhodnutí,“ líčí útočník Tomáš Rod.

V první minutě nastaveného času napřáhl z mezikruží obránce Pavlík a zařídil tak alespoň import dvou bodů na konto ústeckého Slovanu. „Bylo důležité, že jsme získali přesilovku ještě v závěru třetí třetiny. Prodloužení jsme tak začali s výhodou čtyř hráčů proti třem, což je výhodnější než pět na čtyři,“ vysvětluje Rod.

K takovému dramatu ve Zlatopramen Areně v sobotním večeru ale přitom vůbec dojít nemuselo. „Ještě do poloviny třetí třetiny jsme hráli dobře. Poté nás Třebíč znervóznila jejím gólem z trestného střílení. Pak jsme začali hrát jinak, nedrželi jsme si své pozice a soupeř dokázal vyrovnat,“ mrzí Roda.

Ústí tak naplno nebodovalo už potřetí v řadě. „Předtím jsme sice sedm zápasů v řadě vyhráli, nyní ale dva poslední prohráli. Proto bylo důležité, abychom s Třebíčí neztratili. To se bohužel nepovedlo, alespoň jsme získali dva body,“ komentuje čtyřiadvacetiletý forvard.

Nyní čeká Slovan náročný trojboj. Nastoupí proti Hradci, Olomouci a Mladé Boleslavi, dvě utkání z toho sehraje na cizím ledě. „Následující zápasy budou hodně důležité. Jedná se o těžké soupeře, snad se na ně dobře připravíme,“ věří Rod.

A dodává: „Musíme sice koukat především na sebe, ale bude hodně záležet, jaký zápas sehrajeme v Olomouci. V případě výhry se na ní dotáhneme, pokud neuspějeme, bude Mora mít už velký bodový náskok na druhém místě.“

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Slovan porazil Most

Most - Žáci ústecké deváté třídy dokázali vyhrát i na půdě soupeře. Hráče Mostu dokázali porazit... Celý článek

Slovan si připisuje vítězství na domácím ledě

Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku... Celý článek

Z9: Ústí porazilo Sokolov

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala porazit v dalším zápase Sokolov. Na domácí půdě se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv