Ú s t í n/L. - Ve středu 12. prosince přivítají modrožlutí na ledě Zlatopramen Areny mužstvo Královských lvů z Hradce Králové. Třetí vzájemné klání startuje od 17,30 hodin. Bilance mezi oběma celky je téměř vyrovnaná. Hradečtí porazili Ústecké Lvy na jejich území 4:3 po samostatných nájezdech. Odvetný duel na ledě červenožlutých vyšel lépe hokejistům z Ústí nad Labem, kteří přehráli soupeře 5:2. V dresu Ústí se představí nová tvář, útočník Adam Lapšanský.

• Královští lvi Hradec Králové- HC Beroun 5:2

Celek z Hradce Králové má na svém kontě celkem čtyřiačtyřicet bodů a v tabulce mu patří osmá příčka. Na záda mu „šlape“ Havlíčkův Brod, který má stejný počet bodů, ale horší bilanci. Hráči z východních Čech odehráli třicet duelů, během kterých dokázali dvanáctkrát zvítězit za plný počet bodů. Ve dvou případech získali dva body za výhru po samostatných nájezdech. Stalo se tomu tak při kláních proti Havlíčkovu Brodu (5:4) a Ústeckým Lvům (4:3). Dvanáctkrát odešli z ledu pokořeni. Dvakrát padli v nastaveném čase. Jednou je překonala Olomouc (4:3pp) a jedenkrát jihlavská Dukla (4:3pp). Dvakrát rozhodovali o jejich neúspěchu samostatné nájezdy. V těch podlehli Hradečtí Kadani (1:2) a Třebíči (2:3).

• Asistenti: Pavel Táborský, David Pospíšil

Mezi nejproduktivnější hokejisty červenožlutých patří útočník Petr Haluza, který získal osmadvacet kanadských bodů (13+15). Druhé místo v produktivitě okupuje Michal Mikeska, který nasbíral 20 bodů, za pět gólů a patnáct přihrávek. Třetí příčka náleží Davidu Švagrovskému. Tento forvard má 19 bodů. Osmkrát se vepsal do statistik jako střelec, jedenáctkrát jako asistent.

Titulem nejlepší střelec se může pyšnit Petr Haluza, který třináctkrát úspěšně překonal brankáře soupeřů. Dvanáct branek vsítil do klece protihráčů Zdeněk Kubica. Pomyslný bronz patří Davidu Švagrovskému, jenž se osmkrát střelecky prosadil.

Mezi nejlepší asistenty se řadí Petr Haluza a Michal Mikeska. Oba tito hráči získali patnáct bodů za přihrávky. Třináct nahrávek zaznamenal Patrik Moskal. Dvanáctkrát byl úspěšný jako asistent Michal Tvrdík.

Trenéři do branky nejčastěji staví Jakuba Čecha. Ten strávil v kleci celkem 1 403 minut. Jeho procento úspěšnosti se pohybuje na hranici 91,86. Průměrně obdrží 2,69 gólů za zápas. Ve třech utkáních udržel čisté konto. Jeho parťák Filip Luňák odchytal 412 minut. Jeho úspěšnost je 91,73%. V jednom duelu průměrně dostane 3,06 gólů. Tomuto gólmanovi se podařilo v jednom zápase udržet čisté konto.

Letošní vzájemné zápasy

Severočeši a Královští lvi měřili své síly celkem dvakrát. První vzájemné klání se odehrálo na ledě Zlatopramen Areny, v rámci 5. kola. Žlutomodří souboj odstartovali lépe, kdy po šesti minutách hry vedli 2:0. Hradecký Nosek proměnil trestné střílení a snížil na rozdíl jedné branky. Ve druhé periodě Kubica vyrovnal. Ve 37. minutě se prosadil Roubík a znovu získal pro domácí náskok. O ten po dvou minutách přišel, kdy se Brož dostal do brejku a překonal Orcta. Utkání dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější žlutočervení.

Druhé utkání proti tomuto celku se uskutečnilo na zimním stadionu v Hradci Králové. Zápas opět začali lépe žlutomodří, kteří během deseti minut vedli 2:0. Šest minut před první sirénou korigoval stav Kubica. Prostřední dějství vyšlo opět lépe hostům, kteří přidali další dva góly. V 53. minutě ještě navýšil skóre Boháč a Ústečtí Lvi tak vedli 5:1. Tři minuty před koncem snížil místní Mikeska, ale na konečný stav jeho střela vliv neměla. Tři body za výhru 5:2 tak putovaly na sever Čech.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

5. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi – Královští lvi Hradec Králové 3:4sn (24. 9. 2012).

18. kolo: Královští lvi Hradec Králové – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:5 (3.11. 2012).

Poslední utkání obou celků

• Královští lvi Hradec Králové – HC Baník Most 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 6. Berger (Moskal, Kania), 24. Moskal (Karlíček, Tvrdík), 26. Švagrovský (Hendrich, Kubica), 29. Karlíček (Budínský, Říha), 41. Roupec (Mikeska, Karlíček), 48. Kania (Švagrovský, Tvrdík).
    Sestava Královští lvi Hradec Králové: Čech – Roupec, Karlíček, Kania, Vágner, Vobořil, Hendrich, Čáp, Klement – Budínský, Mikeska, Říha – Berger, Tvrdík, Moskal – Švagrovský, Brož, Kubica – Půlpán, Macháň, Valášek.
  • SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:5 pp (0:1, 3:2,1:1 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 25. Burian (Vondráček, Rangl), 26. Čuřík (Káňa), 32. Rangl (Dietz, Kaut), 41. Ostřížek (Kaut) - 19. Roubík (Kovář, Pavlík), 22. Sýkora z TS, 35. Handlovský (Čermák, Brož), 46. Roubík (Ludvík), 64. Poživil (Roubík, Sýkora).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - L. Poživil, Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, K. Černý - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, do 40. P. Přeučil - do 40. D. Tůma, V. Meidl, Handlovský - do 40. J. Kloz, Daniel Boháč, Laš.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.