Ú s t í n/L. - V rámci 31. kola první hokejové ligy zavítají Ústečtí Lvi na led BK Mladá Boleslav a budou se snažit zaútočit na dvě obdivuhodné série. Když totiž domácí hráče přemůžou, připíší si již potřetí v sezoně pět výher v řadě a navíc by prodloužili i šňůru utkání, ve kterých bodovali. Těch je nyní neuvěřitelných 17 a uvázat další uzlík na tomto provazu se budou Lvi snažit v pondělí od 17:30.

2 utkání se shotoutem 8
6:1 (Třebíč) nejvyšší výhra 6:0 (Olomouc,Třebíč)
0:5 (Chomutov) nejvyšší prohra 2:3 (Č. Budějovice, Beroun)
T.Hradecký; 25b (11+14) nejproduktivnější hráč P.Fink; 23b (10+13)
T.Hradecký; 11 nejlepší střelec V.Jankových; 12
T.Hradecký; 14 nejvíce asistencí M.Koudelka; 16
M.Morava; 60 nejtrestanější hráč P.Přeučil; 61
L.Musil - 92,09% úspěšnost brankáře Sáblík - 94,64%
L.Musil - 2,6 průměr inkas. branek Sáblík - 1,26

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav zažila loni úspěšný ročník. Dostala se do nejlepší osmičky a mohla si vychutnávat pocit účasti play-off. Sice byla hned v prvním kole vyřazena pozdějším finalistou z Berouna, ale leckdo od Boleslavi postup do vyřazovacích bojů ani nečekal. Po tomto malém úspěchu se povedlo do klubu přivést některá stále zvučná jména. Nový sportovní manažer a bývalý hráč Jihlavy Petr Kaňkovský s trenérem Miloslavem Hořavou přivedli takové hráče jako Milana Kostourka, jenž byl ale nedávno poslán na rozehrání do Benátek n.J. Další posilou před ročníkem 2004/2005 byl také zkušený a řízný bek Marian Morova, který válel za Jihlavu s Kaňkovským. Trenér Hořava ale později odešel do extraligového Znojma a od té doby vedou tým Kaňkovský s Hakenem. Petr Kaňkovský tak zažil bleskový posun z ledu na lavičku a bojuje se svým kádrem o play-off. K jeho nejzářivějším hvězdám z řad hráčů patří stále Tomáš Hradecký, jenž s 25 body vede bodování svého klubu a v celkovém pořadí ligy se řadí na skvělou 6. pozici. Tentýž hráč je také nejlepším střelcem a zároveň nahravačem Boleslavi. Jen v kolonce trestů figuruje jiné jméno. Marian Morava nasbíral rovných 60 trestných minut. V brance je těžké hodnotit objektivně, Mladá Boleslav totiž nastoupila do zápasů s pěti různými ochránci své svatyně. Nejvíc minut odchytal Musil, který byl úspěšný v 92% případů a dostal 2,6 branky za zápas. O dva zápasy méně si odstál v kleci Petr Přikryl, ten má zákroky o 1% lepší a i brankový průměr má nepatrně nižší – 2,4. Kameš a Šindelář už mají odchytaných minut podstatně méně , první pak statistiky říkající 93,75% a průměr 2,33, druhý potom 91,6% a 3 góly na utkání. Jen na jedno klání kryl Boleslavi záda Petr Hynek, ale vedl si nejlépe. Před brankovou čarou udržel 97,2% střel a pustil jednu z nich.