CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 4:2 | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Cody Hess: Jezdím nakupovat do Tesca
14.10.2012 | Martin Pešout

Cody Hess: Jezdím nakupovat do Tesca

Ú s t í n/L. - Druhý zápas na domácím ledě v této sezóně odehrál ústecký útočník Cody Hess. Americký forvard se rovněž podílel na vítězství Lvů v severočeském derby nad Litoměřicemi 4:1. „Byl to dobrý zápas, ve kterém jsme proměnili své šance,“ říká rodák z Indiany. Ústečtí Lvi se navíc minimálně do pondělí posunuli na první místo prvoligové tabulky.

Poprvé Cody Hess nastoupil před domácím publikem v rámci 6. kola proti Olomouci (5:1). Nyní po šesti zápasech se představil v utkání s Litoměřicemi znovu v ústecké Zlatopramen Areně. „Navázali jsme na úspěšný zápas v Mostě,“ hodnotí útočník nedělní severočeské derby.

Vyhráli jste páté utkání v řadě. Jaký byl zápas proti Litoměřicím?
Stejně jako v Mostě to byl dobrý a hlavně úspěšný zápas. Proměnili jsme své šance a byli lepším týmem. To samozřejmě rozhodlo.

Jak jste viděl zápas z osobního pohledu?
Hrál jsem ve čtvrté lajně s Handlovským a Klozem. Odehrál jsem v utkání okolo dvanácti až čtrnácti střídání. Je to pro mě dobrý icetime, protože jsem měsíc čekal na transferkartu a potřebuji se dostat zpět do zápasového tempa.

Na povolení startovat v české první lize jste čekal skutečně dlouho. Jak řešení vaší transferkarty probíhalo?
Řešilo se to dlouho. Můj předchozí trenér musel zavolat na americký svaz US Hockey a bylo potřeba vše vyřešit tak, abych mohl hrát.

Jak zatím hodnotíte své působení v ústeckém týmu?
Myslím, že jsem zatím odehrál pět nebo šest zápasů. Nejtěžší pro mě bylo hned první utkání v sezóně, protože jsem předtím dlouho nehrál. Potom už to bylo lepší a jsem rád za každý zápas, který odehraji.

V sobotu jste přehráli Most. Byl těžkým soupeřem?
Hlavně jsme proměnili své gólové příležitosti. Byl to dobrý zápas. Naše lajna měla několik šancí ke skórování a vyhráli jsme, což je hlavní.

Jak se vám zatím líbí v první lize?
Tahle liga je kvalitní, zápasy mají rychlé tempo. Není úplně snadné vstřelit gól.

Kromě Ústí nastupujete střídavě i za Bílinu. Jak hodnotíte své působení ve druhé lize?
Je to hodně odlišná soutěž. Neřeší se v ní tolik taktika, hodně se bruslí. Ale líbí se mi tam. Trávím v zápasech Bíliny hodně času na ledě, hraji přesilovky i oslabení. Utkání v Bílině jsou pro mě důležitá. Potřebuji se především rozehrát poté, co jsem nemohl hrát v úvodu sezóny. A když tam budu mít hodně času na ledě, získám větší sebejistotu a herní sebevědomí. Každopádně první liga, kterou hraje Slovan, je mnohem kvalitnější.

Jste jediným rodilým anglickým mluvčím v týmu. Jak probíhá vaše komunikace se spoluhráči?
Někdy je těžší komunikovat se spoluhráči, ale Bohy (Daniel Boháč) a Kovi (Robin Kovář) mluví anglicky, takže mi řeknou, vše co je potřeba. Jsou takovými mými překladateli.

Jak jste se zaklimatizoval v Ústí?
Líbí se mi tady. Nově mám auto, kterým se dostanu všude tam, kam potřebuji. Někdy jezdím nakupovat do Tesca.

V NHL probíhá výluka, nejlepší hráči hrají v české extralize a KHL. Viděl jste nějaký z těchto zápasů?
Zatím ne. Ale slyšel jsem, že tu hrál Ovečkin nebo Kovalčuk v KHL. A vím o Dream Teamu Kladna, za který hraje Jágr, Plekanec a další skvělí hokejisté z NHL.

Jaký je váš oblíbený tým v NHL?
Sleduji St. Louis Blues, ve kterém herně vyčnívá TJ O´Shie.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

Aukce vánoční edice hraných dresů

Ú s t í n/L. - Ve čtvrtek 4. 12. 2019 jsme sehráli utkání s HC Stadion Litoměřice, kde ústečtí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv