OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Ve Slovanu jsem zažil dvě skvělé sezóny, na skalp Lvů vypisuji odměnu, netajil se Vála
31.08.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Ve Slovanu jsem zažil dvě skvělé sezóny, na skalp Lvů vypisuji odměnu, netajil se Vála

Ústí nad Labem - Někdejší ústecký hráč Aleš Vála je v současnosti kapitánem Benátek nad Jizerou. Osmatřicetiletý bek bude oblékat modrobílý dres už ve čtvrté sezóně v řadě. Do středočeského klubu zamířil hokejista s jednadvacítkou na zádech z Vrchlabí v ročníku 2009/2010. V loňské sezóně nastřádal Vála během celkového počtu 58 zápasů, z toho 7 v play-off, sedm kanadských bodů (1+6, z toho 0+1 v play-off).

Ve čtvrteční odvetě podlehli svěřenci Milana Černého ústeckému celku 1:3. Příčiny porážky hledal muž s céčkem na hrudi. „Začátek zápasu nebyl špatný, prvních deset minut jsme odehráli dobře. Následovala dvě vyloučení, která nás vyvedla z tempa. Přesilovky utkání rozhodly. Od druhé třetiny mělo Ústí nad Labem navrch, my se zvedli až pozdě v závěru,“ hodnotil přípravnou bitvu Aleš Vála, jenž sám v minulosti Slovan reprezentoval.

„Už to trochu zevšednilo. Jsou to téměř normální zápasy. Je to šest let, co jsem z Ústí nad Labem odešel. Vzpomínám na ústecký celek rád, zažil jsem zde dobré sezóny a byl jsem spokojený. Většina kluků, se kterými jsem hrával, už je pryč. Znám pouze minimum hráčů, proto neprobíhá žádné hecování. Co se ale týká mistrovských utkání, za získané body do tabulky musí být samozřejmě nějaké peníze,“ připomněl si působení ve žlutomodrém dresu dnešní kapitán Benátek nad Jizerou.

„Na céčko na hrudi jsem si zvyknul, měl jsem ho i v Liberci a Vrchlabí. Připadá mi to už normální, není to nic zásadního. Funkce kapitána slouží především ke komunikaci s rozhodčími při zápase nebo při řešení různých záležitostí s vedením a trenéry. V kabině si stejně všichni starší hráči řeknou své,“ pokračoval urostlý zadák, který nastínil cíle Středočechů v letošním roce.

„O ambicích jsme oficiálně ještě nemluvili, ale chtěli bychom hrát v horní polovině tabulky. Příprava zatím probíhá dobře, vyhráli jsme šest zápasů z devíti, ale stále je na čem pracovat. Zatím se nám naštěstí vyhýbají zranění,“ oddechl si vůdce benáteckého týmu, který také okomentoval změnu herního systému.

„Širší baráž je lepší a spravedlivější, obzvlášť pro prvoligové kluby. Konečně s tím něco udělali. Starý model baráže byl nevyhovující. Zatímco se poslední tým extraligy v klidu připravoval na soutěž o udržení, mančafty z první ligy měly velmi obtížný úkol, a to postoupit přes tři kola play-off. Uvidíme, jak si letos povede v elitní české soutěži Chomutov. Podle výsledků z přípravy se Pirátům zatím daří. Doufám, že nebude hrát stejnou roli jako Mladá Boleslav a bude to zajímavé až do posledních kol,“ uzavřel Aleš Vála, jenž si svou premiéru v extralize mužů odbyl v ročníku 1991/1992 v Pardubicích.

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv