OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
První liga je trochu ostřejší, extraliga se hraje více hlavou, myslí si Jan Bojer
29.08.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

První liga je trochu ostřejší, extraliga se hraje více hlavou, myslí si Jan Bojer

Ústí nad Labem - Třiadvacetiletý mladík Jan Bojer je hráčem extraligového Litvínova, ale momentálně vypomáhá útočník s devatenáctkou na zádech prvoligovému Mostu. V seniorské extralize se Bojer za Litvínov objevil celkem ve čtyřech sezónách (2008 - 2012), třikrát nastoupil i v play-off. Bohužel se téměř neprosadil, když během 101 zápasu nastřádal pouze čtyři kanadské body (2+2), z 11 zápasů během play-off vyšel také litvínovský odchovanec na prázdno (0+0). V úterním střetnutí byl ale u úvodní branky Mostu autorem a druhý gól sám pro Jana Hranáče vypracoval.

Odveta Ústeckých Lvů a Mostu dopadla lépe pro domácí. Oba týmy poznamenal posunutý začátek, podle Jana Bojera se svěřencům Václava Baďoučka nevydařil vstup do duelu. „První zápas jsem nehrál. Do zápasu jsme špatně vstoupili, i když jsme vedli. Myslím si, že utkání v Ústí nad Labem bylo dost ovlivněné posunem začátku. Trochu jsme pochodovali, čekali jsme půl hodiny. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, bylo to pro oba celky stejné,“ nechal se slyšet bezprostředně po skončení klání třiadvacetiletý forvard, jenž byl u obou přesných zásahů hostů (1+1).

„První branku jsem vstřelil po chybě ústeckého obránce, jel jsem sám na branku. Zdeněk Orct vytáhl hokejku, tak jsem provedl kličku do bekhendu. Co se týče druhé trefy, vyhrál jsem buly. Nahrál jsem na modrou čáru Janu Hranáčovi, který prostřelil zeď a byl z toho gól,“ líčil obě brankové situace Mostu Bojer, jehož hráčská práva náleží hokejovému klubu HC Verva Litvínov.

„Dva roky mám v Litvínově ještě smlouvu, vzpomínám na tamní působiště rád. Odehrál jsem tam část loňského ročníku, po zbytek sezóny jsem nastupoval za prvoligové Litoměřice. Momentálně mě vedení Litvínova poslalo do Mostu a já se budu snažit odvádět nejlepší možné výkony v Mostě. Doufám, že dostanu ještě v extralize šanci, ale momentálně musím makat,“ tvrdil odchovanec litvínovského hokeje, jenž porovnal extraligu i první hokejovou ligu ČR.

„První liga je trochu ostřejší, extraliga se hraje více hlavou. Uvítal jsem i z hlediska spravedlnosti širší baráž. Jako Most takto vysoko nepomýšlíme, ale pro týmy z první ligy, které hrají na špici, to bude výhodou. Našimi ambicemi je především nezopakovat uplynulý rok a postoupit do play-off. Uděláme pro to všechno,“ dodal Bojer, který nezatajil ani své osobní cíle.

„Jdu od zápasu k zápasu a snažím se vždy podat stoprocentní výkon, abych byl mužstvu platný a ne se pouze klouzal na ledě,“ uzavřel sebevědomě Jan Bojer.

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv