OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Přehnané emoce do přípravy nepatří, říká Štěpánek
25.08.2012 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Mladší dorostenci odehráli v domácím prostředí zápas proti Mostu. Souboj rozhodla již úvodní třetina, kterou domácí vyhráli 5:0. Ve druhé periodě hráli domácí dvě minuty přesilovku 5 na 3. To se hostům nelíbilo, a tak řekli několik peprných výrazů a i na hřišti bylo mnoho tvrdých soubojů. To se lavičce ústeckého týmu pochopitelně nelíbilo.

Jak hodnotíte zápas?
Příjemné vítězství 8:0. První třetina dobrá, druhá špatná a třetí zase dobrá.

Během zápasu na střídačce Mostu vládly emoce, co si o tom myslíte?
Je to úplně zbytečné. Hráli jsme přátelské utkání. Hráči neměli respekt jeden k druhému, nebrali ohledy na možná zranění. Předsezónní zápasy by měly být úplně o něčem jiném. Nelíbilo se mi to.

Hokejisté se mezi sebou znají, neměl jste obavy, že nebudou proti sobě hrát na plno?
Města jsou od sebe kousek, je to takové derby. Totéž platí o Litoměřicích. Je to hodně vyhecované. Musíme si všímat sami sebe, hrát naši hru. Jedině tak můžeme podat dobrý výkon.

Čekal jste takový výsledek?
Před zápasem si neříkám, kolik to skončí. Pro nás je důležité to, aby hra vypadala tak, jak chceme my. Výsledek pochopitelně není druhořadý.

Napověděl vám zápas ohledně sestavy?
Sestava se rýsuje, v podstatě je skoro jasná. Ještě máme pár zápasů. Důležitý je zdravotní stav hráčů.