Ú s t í n/L. - Tento medailonek je věnován hráči, který v loňské sezóně plnil velmi specifickou roli. Milan Janák byl zvolen do funkce asistenta kapitána smečky Lvíčat. Vždy byl připraven zastupovat kapitána. Jedná se o zodpovědného hráče, proto může tuto roli vykonávat.

Rok 1998 byl pro český hokej unikátní. Národní tým ze srdce Evropy sehrál v rámci olympiády nezapomenutelné zápasy s hokejovými velmocemi. Mužstvo vedené Vladimírem Růžičkou splnilo sen mnoha generací hráčů a fanoušků o zlaté olympijské medaili. V tomto roce se poprvé po ledové ploše projížděl tříletý Milan Janák. „K hokeji mě přivedl táta. Chtěl bych mu poděkovat, protože nebýt jeho, tak bych dnes tento krásný sport nehrál.“

Vizitka

Milan Janák

• Narozen: 21. 3. 1995
  • Výška: 183 cm
  • Váha: 76 kg
  • Hůl: levá

Na led s hokejkou se postavil ve třech letech. Milanovým vzorem se stal Rastislav Špirko, bývalý hráč Slovanu. Slovenský hokejista odehrál minulou sezónu v dresu nově vzniklého týmu HK Lev Poprad.

Milan Janák v číslech

Základní část/baráž

• Zápasy: 32/8
  • Góly: 14/0
  • Asistence: 21/2
  • Trestné minuty: 80/10

„Nejlepší zážitek je bezesporu můj první gól." Co Milan a soupeři? „Můj nejméně oblíbený soupeř je každý, který nás porazí.“ Stejně jako k hokeji patří vítězství a porážky, tak bezpochyby i cestování. „Cestování mi nevadí, s kluky je sranda a to je to nejdůležitější.“ Jeho vysněným klubem jsou Pardubice a v zahraničí Boston Bruins.

Mladý hokejista, který od začátku své kariéry hrál jen za Ústí, se zúčastnil i mezinárodních turnajů. „Vzpomínám si, že nejlepší turnaj byl v Itálii, kam nás vzal pan Vrba. Vyhráli jsme celý turnaj. Za prvenství jsme dostali pohár. Ten se ovšem někde ztratil,“ dodal zajímavou informaci.

Milanova nej

• nejoblíbenější restaurace: Nejraději jím u babičky (smích).
  • nejoblíbenější jídlo: Šišky s mákem
  • nejoblíbenější dezert: Dorty moc nemusím
  • nejoblíbenější nápoj: Sprite

Někteří hokejisté jsou pověrčiví, a tak si vybírají z nejrůznějších důvodů sympatická čísla. „Od začátku své kariéry nosím číslo 23, pokud dostanu jiné, nic se nestane." Shodou okolností patřilo toto numero v hlavním týmu muži jedinému. Třiadvacítka neodmyslitelně patřila na dres Jana Kloboučka, dlouholetého kapitála Lví smečky a současného generálního manažera.

Milan nám prozradil přání do další sezóny. „Byl bych moc rád, kdyby se týmu podařilo postoupit,“ ukončil rozhovor.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.