Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Bývalý ústecký útočník Marek Hovorka nastoupil ve slovenské reprezentaci
21.05.2012 | Richard Wagner

Bývalý ústecký útočník Marek Hovorka nastoupil ve slovenské reprezentaci

H E L S I N K Y – V sezoně 2007/08 se ve Zlatopramen aréně hrála extraliga a v závěru sezony přišel z Liptovského Mikuláše na pomoc Marek Hovorka, který se během svého dalšího působení v klubu stal oblíbencem v ústeckých ochozech. V uplynulé sezoně však vyměnil sever Čech za destinaci poblíž Prahy a přestoupil do Kladna, kde si svými výkony řekl o nominaci do národního týmu pro mistrovství světa. A nezůstalo jen u nominace a odchovanec Dubnice nad Váhom se podíval na led v několika veledůležitých zápasech a dopomohl týmu k zisku stříbra.

Jaké jsou vaše dojmy z tohoto turnaje?
Je to vynikající věc, absolutně nikdo to nečekal, že budeme mít stříbro. Ve finále jsme prohráli s „dream teamem“ Ruska. Nemáme se za co stydět, za to, co jsme dokázali na celém turnaji, že jsme neprohráli sedm zápasů v řadě. Je to úžasné a klobouk dolů před tímto mužstvem.

Jaké jste měl pocity, když jste poprvé nastupoval na led do zápasu světového šampionátu?
Nastoupil jsem proti Kanadě ve čtvrtfinále a byl to úžasný pocit. Nohy se mi trochu třásly, ale s prvním střídáním to opadlo a už to bylo jen dobré a šel jsem od zápasu k zápasu.

Čím to bylo, že jste, na rozdíl od předchozích let, kdy se vám na světových šampionátech příliš nedařilo, skončili na takovém dobrém místě?
Já nevím přesně, pro mě to byl první šampionát a hned jsem získal medaili. Velmi zapůsobil trenér Vůjtek, který naordinoval mužstvu tu správnou chemii a tým šlapal jako jeden celek a to se projevilo i na ledě.

Jaké budou oslavy?
Velké.

Jak vzpomínáte na angažmá v Ústí nad Labem?
Na Ústí mám jen dobré vzpomínky. Nemůžu na něj říci ani půl křivého slova. Stále tam mám přítelkyni. Znám tam spoustu skvělých lidí, kteří mi fandí a Ústí je pro mě taková „srdcovka“.

Vy jste pak odešel z Ústí do Kladna, jaký byl přechod mezi 1. ligou a extraligou?
Po pravdě nebyl těžký. Přiznávám, že prvoligový hokej je o něco těžší na psychiku hráče, protože vás tam občas napadají dva až tři hráči. To se v extralize nestane. Je tam přísná disciplína, tam ten hráč neprožívá to, co v první lize. Takže o toto je extraliga lehčí.

Co byste vzkázal ústeckým fanouškům?
Přeji jim, aby se konečně dostali do extraligy, i když vím, v jaké jsou situaci. Vnímám to a po pravdě je mi jich líto. Doufám, že budou věrni svému klubu, a že budou také fandit Slovensku.

Díky, gratuluji a ať se dál daří!

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv