Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Seznamte se s Martinem Hanzlem
06.05.2012 | Karel Neruda (AKTUALIZOVÁNO)

Seznamte se s Martinem Hanzlem

Ú s t í n/L. - Možná největší talent v organizaci Ústeckých Lvů. Jeho o pět let starší bratr má za sebou již desítky zápasů v extralize, téměř dvě stě startů v seniorském týmu Slovanu. Předpoklady pro úspěšnou kariéru má Martin HANZL všechny! Teď je to na něm.

Jak se dostal k hokeji? Vcelku zbytečná otázka, jelikož Martinův otec Antonín oblékal dlouhé roky dres Ústeckých Lvů. "Ano, skutečně mě k hokeji přivedl táta. Byly mi asi tři roky, když mě vzal poprvé na stadion," potvrdil 18letý centr.

Vzorem pro šikovného středního útočníka je právě jeho starší bratr Robin. Oba vyznávají podobný styl. Martin dokáže vymyslet pro své spoluhráče obrovské šance svými skvělými přihrávkami. V pěti utkání baráže vstřelil 1 branku a především jich 9 připravil. Během právě uplynulé sezony odehrál celkem 37 utkání, dosáhl 25 gólů a 40 asistencí. "Samozřejmě rád góly dávám, ale častokrát se spíše snažím připravit dobré střelecké příležitosti pro svoje spoluhráče," říká sám Martin.

Také prozradil svůj oblíbený tým v NHL, kterým jsou Bluesmani ze St.Louis. Na otázku, zda má nějakého neoblíbeného soupeře řekl, že se snaží ostatní týmy takto nedělit. "Každý zápas je jiný, jednou můžete s někým prohrát 0:5 a za dva měsíce je porazíte 5:0," uvedl hráč s číslem #10 na zádech.

Kdyby si Martin mohl vybrat z celé škály čísel, nejraději by oblékal dres s #88. Mezi své oblíbené hráče řadí dva "praváky" hrající NHL. TJ Oshie hájí barvy již zmíněných St.Louis, druhým je Alexander Ovechkin, lídr Washingtonu Capitals. Talentovaný forward má jedno neskromné přání: "Chtěl bych si zahrát nejvyšší soutěž v České republice. Za jaký tým? Věřím, že za Ústí."

Cestování na zápasy mu nijak nevadí. "Rád se před zápasem prospím," dodává s úsměvem. Při tréninku stráví na ledě přes pět hodin týdně a doma se snaží pravidelně cvičit. "Musím se však také věnovat škole, jelikož je vzdělání nesmírně důležité. Hokej nebudu hrát do důchodu," uvedl mladý sympaťák.

Jestli letos dostane šanci hrát za A tým neví, a proto si s tím neděla starosti. "Budu se snažit poctivě trénovat a co nejčastěji dovést svůj tým k vítězství. Pak už je to jen na trenérech, jestli mi dají šanci v áčku," vyjádřil se talentovaný útočník.

 
 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv