Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Pajič bude reprezentovat Slovinsko. Začíná  šampionát Divize I
14.04.2012 | Martin Pešout

Pajič bude reprezentovat Slovinsko. Začíná šampionát Divize I

Ú s t í n/L. - Již v neděli 15. dubna startuje šampionát Divize I skupiny A. Bude u toho i ústecký útočník Rok Pajič, který nastoupí v reprezentaci Slovinska. Pajič se tak předvede na domácím ledě, turnaj totiž přivítá slovinské hlavní město Lublaň.

„Kdybychom s Ústím postoupili do baráže o extraligu, turnaje bych se nemohl zúčastnit. Takhle stihnu celý šampionát. Po posledním zápase finále jsem si sbalil věci a druhý den odletěl do Slovinska, kde jsem se připojil k týmu. Na mistrovství se těším. Obzvláště, když se hraje u nás,“ říká Rok Pajič.

Ten dlouhodobě patří k oporám slovinské reprezentace. Startoval již na třech šampionátech elitní skupiny (2006, 2008, 2011). Nadmíru se mu vydařilo loňské mistrovství světa na Slovensku, na kterém dvakrát skóroval proti Rusku a Lotyšsku.

Přestože Pajič zaznamenal povedený turnaj, jeho Slovinsko z elitní divize sestoupilo. Přitom se v základní skupině prezentovalo slušným hokejem a notně potrápilo třeba domácí Slovensko. V následné skupině o záchranu měl výběr kouče Kopitara vše ve svých rukou. Porazil Lotyšsko 5:2, ale boj o záchranu si zkomplikoval překvapivou porážkou s Rakouskem. V posledním utkání pak musel porazit silné Bělorusko, což se mu nepodařilo, a tak následoval sešup z elitní hokejové společnosti.

Na mistrovství světa zazářila řada slovinských hokejistů. Kromě Pajiče se v dobrém světle ukázali Rok Tičar, Andrej Hebar nebo obránce Kranjc. Oporou v brankovišti byl gólman Kristan, který hájí barvy chorvatského Medveščaku Záhřeb. Řada hráčů ve slovinském výběru po šampionátu zamířila do kvalitních evropských soutěží.

V letošním roce budou Slovinci bojovat o návrat zpět mezi elitu. V tom je má podpořit domácí prostředí v Lublani a především podpora fanoušků v nové multifunkční aréně Stožice, která pojme na deset tisíc hokejových příznivců. Hala byla postavena v roce 2010 a ve stožickém sportovním parku také stojí nový fotbalový stadion.

I proto letošní šampionát v Lublani slibuje v rámci Divize I největší událost v historii. Letos se premiérově nižší skupina hraje novým formátem a turnaje se zúčastní šest reprezentací: Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Velká Británie, Japonsko a Ukrajina. Dva nejlepší celky postoupí do elitní skupiny MS.

Mezi favority patří domácí Slovinci s Rakouskem, kteří hráli na posledním mistrovství světa. O dobrý výsledek se však pokusí i Maďarsko, které startovalo na MS 2009. Bez šance není ani Velká Británie, naopak Ukrajina s Japonskem, kteří hráli naposledy na MS 2004 v Praze a Ostravě, by rovněž po letech rádi postoupili výše.

Za několik týdnů by se v reprezentačním týmu měl objevit další hráč Ústeckých Lvů. Francouzský hokejista Sacha Treille, který v Ústí strávil většinu letošní sezóny, by neměl chybět v reprezentačním dresu Francie, která se představí na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku. Treille má za sebou povedený poslední šampionát na Slovensku a rád by pomohl Francii k úspěchu. Hokejisté Galského kohouta patří mezi stálé účastníky elitní skupiny a třeba i s podporou bratra Sachy Yoricka Treilleho by hráči Francie rádi konečně proklouzli do čtvrtfinále.

Současně o účast na mistrovství světa v těchto dnech bojuje český obránce Jakub Krejčík, který v letošní sezóně odehrál dva turnaje v rámci Euro Hockey Tour a nyní patří do kádru trenéra Hadamczika při zápasech Euro Hockey Challenge. V jedné sezóně tak za Slovan nastupovala trojice reprezentantů ze tří různých zemí.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv