Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Grof po oslavách: Chtěl jsem střídat, naštěstí jsem si to na poslední chvíli rozmyslel
12.04.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Grof po oslavách: Chtěl jsem střídat, naštěstí jsem si to na poslední chvíli rozmyslel

Ústí nad Labem - Severočeští skalní fandové si na hráče z defenzivy Jakuba Grofa v době, kdy hájil žlutomodré barvy, jistě pamatují. Nynější třicetiletý bek oblékal dres Slovanu v letech 2005 až 2007 a byl to právě on, který se pomstil svému bývalému celku a ukončil mu v pondělí sezónu 2011/2012. Naopak svému zaměstnavateli, Pirátům Chomutov, prodloužil Grof hrací rok a v následujících dnech se utká v rámci baráže o extraligu s Mladou Boleslaví.

Emoce již vychladly. Chomutovský obránce Jakub Grof se s odstupem času vyjádřil k sedmému utkání finále, které bylo podle něj loterií. „Sedmé zápasy jsou o štěstí. Poslední střetnutí bylo velmi náročné, stejně jako celá finálová série. Měli jsme v rozhodujícím klání více štěstí, protože i Ústí nad Labem si dokázalo vytvořit slibné šance,“ zhodnotil v krátkosti duel, který rozhodl o účastníkovi letošní baráže o extraligu.

Na svou rozhodující trefu si už chomutovská jednasedmdesátka ani moc nevzpomíná. „Měl jsem v plánu jít střídat, ale zahlédl jsem Davida Hrušku a Jana Kováře. Oba se drali kupředu a já zkusil jejich ofenzivní akci podpořit. Všichni čtyři hráči Slovanu sjeli k jedné straně a já zůstal osamocený. Nějak jsem to trefil, už ani nevím jak. Pamatuji si jen, jak jsem někam jel a řval. Hodně si toho vážíme, ta dřina za to stála. Byl to krásný pocit,“ vzpomínal na rozhodující akci celého finále play-off.

„Doufám, že jsem dal za Ústí nad Labem také důležité góly, ale tomuto se jen těžko něco vyrovná. Byla to moje nejdůležitější branka v kariéře, minimálně v týmu Chomutova. Věřím, že nás posune do budoucna k vysněnému cíli, který jsme si stanovili,“ popsal hodnotu své trefy Grof.

K vítězství také výrazně vypomohl Jan Kovář, který obstaral všechny zásahy Pirátů v sedmém zápase. „Honza je nejlepší hráč. Třikrát hrál finále play-off první ligy a třikrát se radoval. Byl pro náš celek velkým přínosem, tři asistence hovoří za vše. Je trochu někde jinde,“ ocenil kvality dvaadvacetiletého útočníka Plzně.

Piráty čeká v boji o českou elitu Mladá Boleslav. „Budeme muset bojovat jako psi, aby se to povedlo. Je přece nemožné, aby se znovu nepovedlo účastníkovi baráže z první ligy postoupit. Už je na čase, aby jeden tým z dvojice Ústí nad Labem a Chomutov, konečně vybojoval extraligu, aby byl klid. Náš kádr prokázal velkou sílu, když jsme prohrávali ve finále 2:3 na zápasy. Všichni stáli za sebou, všichni dřeli stejně. Hrál jsem v dobrých mužstvech, ale Chomutov je jeden z nejlepších, co se týká party,“ uzavřel Grof, pro kterého bude letošní baráž o extraligu třetí v kariéře. V sezóně 2005/2006 nastoupil v baráži za Ústecké Lvy, před dvěma lety a nyní si ji zahraje za Chomutov.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv