Ú s t í n/L. - V rámci 45. kola se proti sobě postaví dva týmy z protilehlých konců tabulky. První Slovan se představí na ledě posledního Mostu. Mostečtí si určitě budou chtít napravit reputaci z předchozího zápasu, ve kterém podlehli Chomutovu vysoko 10:2. Naopak Ústí bude chtít potvrdit roli jasného favorita. V minulých třech utkáních s Mostem Slovan hladce zvítězil. Bude tomu i tentokrát? Ústečtí hokejisté mají nakročeno na další vítěznou sérii, o kterou v Mostě nebudou chtít přijít. Potvrdí Ústečtí Lvi roli favorita? To se dozvíte ve středu 1. února od 18 hodin na mosteckém ledě.

7
5:2 (Šumperk, Havlíčkův Brod, Litoměřice)
Martin Falter - 3,11
1264 (96) střely na branku (góly) 1664 (192)

• Asistent: Kamil Kašťák

Hokejisté z Mostu se zabydleli na posledním, čtrnáctém místě. Svěřenci Václava Baďoučka ztrácí na třináctý Šumperk už 16 bodů a pravděpodobně se budou muset až do konce základní části spokojit s poslední příčkou. Na svém kontě mají Mostečtí pouze 7 výher v základní hrací době a 4 v prodloužení. Naopak proher nasbírali Severočeši úctyhodných 33, z toho 30 v řádném hracím čase. Tyto statistiky nám dokazují, že ne nadarmo se Most usadil na samém dnu tabulky. V posledním utkání se mostečtí hokejisté střetli s Piráty z Chomutova. Z tohoto derby vyšel lépe Chomutov, když rozstřílel Most 10:2.

Opory mosteckých hokejistů

V brance mostu se střídá trojice gólmanů. Ve 28 zápasech se objevil Marek Benda. Tento mladý brankář odchytal 1494 minut a připsal si 969 zásahů, z toho se 90krát rozsvítilo červené světlo za mosteckou brankou. Zatím 11 zápasů odchytal Edgars Lusinš s 535 odchytanými minutami. Tuto trojici doplňuje Lukáš Melichar. Ten odchytal pouze 8 zápasů. Připsal si 303 zásahů a puk vytahoval z branky celkem 38krát.

Mezi nejproduktivnější mostecké útočníky patří Tomáš Rohan. Tento rychlý útočník si ve 41 zápasech vybojoval 20 bodů za 6 gólů a 14 asistencí. Nejvíce gólů ale nastřílel Kamil Tvrdek. Za 24 zápasů získal 17 bodů za 9 gólů a 8 asistencí. O pomyslnou bronzovou příčku se dělí dva útočníci. Oba dva mají na kontě 14 bodů. Bohumil Slavíček se může pyšnit vyrovnanou bilancí 7+7. Jeho kolega, Michal Vachovec, nastřílel zatím 6 gólů a asistoval celkem 8krát.

Z obránců se největší produktivitou chlubí Martin Rohan, který nastřádal zatím 9 bodů za 2 góly a 7 asistencí. Na druhém místě je Jan Látal s bilancí 3+5. O třetí pozici se opět dělí dva hráči. Tentokrát mají oba po 7 bodech - Daniel Krejčí za 3 góly a 4 asistence; Lukáš Martinec vstřelil zatím 1 gól, ale na 6 přihrál.

• Piráti Chomutov - Most 10:2

Ústečtí Lvi se s Mostem utkali celkem třikrát a ze všech tří utkání vyšli Mostečtí jako poražení. Hned v prvním vzájemném zápase porazili ústečtí hokejisté Most 7:2. Ústecký kapitán Jan Klobouček si v tomto zápase připsal 4 body (1+3). V tomto zápase se objevil i exústecký Ondřej Havlíček, který byl autorem jedné branky.

V dalším zápase zavítali Ústečtí Lvi na mostecký led, kde hokejisty Mostu doslova roznesli na kopytech. Jednoznačně vyhráli 9:0. Na čistém kontu se podílel jak zkušený Zdeněk Orct, tak i junior Michal Petrásek. Dva góly v tomto utkání vstřelil obránce Jiří Zeman.

Zatím v posledním, třetím, vzájemném zápase vyhrál Slovan 6:3. Tentokrát se v ústecké brance objevil sparťanský brankář Martin Falter. Ale Mostečtí dlouho drželi s Ústím krok. Vítězství Slovanu stvrdil v poslední minutě Jiří Zeman.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých utkání naleznete zde, zde a zde.

Poslední utkání obou celků

• Piráti Chomutov – HC Most 10:2 (4:0, 3:0, 3:2)
    Branky a nahrávky: 5. Jíra (Jillson), 12. Jillson, 13. Hromas (Macháček), 15. Endál (Seman, Jillson), 30. Palin (Hřebejk), 38. Endál, 39. Sikora (Kraft), 44. Palin (Hřebejk, Pulpán), 46. Kraft (Jíra), 59. Pulpán - 42. Slavíček (Přindiš), 59. Heinisch (Vaněk).
    HC Most: Benda (41.Škubal) - Safronenkov, Rohan, Charousek, Přindiš, Schusser, Havelka, Kuncl, Parýzek - Ondráček, Vrtek, Maxa, Slavíček, Tvrdek, Vachovec, Rohan, Přeučil, Tauš, Nedrda, Vaněk, Heinish.
  • Salith Šumperk – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
    Branky a nahrávky: 21. Plášek (Meluzín, Brunec), 42. Ondráček (Velecký, A. Červenka), 60. Hulva (A. Červenka, Haas) - 8. Handlovský (Roubík, Hořava), 24. Ludvík (Šagát), 34. Šagát, 36. Daniel Boháč (Lev, Třetina).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Lev - S. Treille, Pajič, M. Čermák.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.