Ústí nad Labem – V rámci 43. kola I. hokejové ligy ČR zavítá ústecký výběr
v pondělí 23. ledna 2012 do havlíčkobrodské Kotliny. Utkání bude s hlavním sudím Wagnerem rozhodovat dvojice čárových rozhodčích Frodl a Hejl. Úvodní vhazování je na programu v 17:30 hod., svůj svátek oslaví v den semifinálové reprízy loňského play-off I. hokejové ligy ČR například ústecký gólman Zdeněk Orct. Všechno nejlepší!

9:0 (Baník Most)
0:5 (Benátky nad Jizerou, Slovan Ústečtí Lvi, Berounští Medvědi)

• Chomutov - Havlíčkův Brod 5:1

Svěřencům Karla Dvořáka a Milana Chalupy náleží v tabulce I. hokejové ligy ČR sedmá pozice. V letošním kalendářním roce Havlíčkobrodští třikrát zvítězili a ve stejném počtu klání našli přemožitele. V předchozích dvou kolech Rebelové podlehli v Šumperku domácímu celku 2:6, následně v sobotu padli v Chomutově (1:5).

Kádr Havlíčkova Brodu

V letošní sezóně se dosud v brankovišti vystřídalo kvarteto brankářů. Nejčastěji obýval brankoviště Rebelů sedmatřicetiletý Stanislav Neruda, jenž mezi tyčemi stanul letos dvacetkrát. Připravena je také již havlíčkobrodská stálice, o šest let mladší Jaroslav Suchan, který nastoupil ke dvanácti kláním. Veškerá čísla, statistiky procentuální úspěšnosti a průměr obdržených branek na zápas všech maskovaných mužů, kteří
v letošním ročníku nastoupili za Havlíčkův Brod naleznete v přehledu (výše).

HC Rebel Havlíčkův Brod

• Rok založení: 1928
  • Klubové barvy: červená, bílá
  • Předseda: M. Nedvěd
  • Trenér: K. Dvořák
  • Asistent: M. Chalupa

Produktivitě Rebelů dominuje Vojtěch Němec (32 zápasy; 14+29; +/- +19). Šestadvacetiletý mladík vypomohl letos také extraligové Kometě Brno (5 z.; 0+2; -2). Druhým nejproduktivnějším hokejistou týmu je o tři roky starší Vojtěch Němec (41 z.; 14+18; -13)
a na pomyslnou "bednu" by se vměstnal i Jan Semorád (40 z.; 14+15; -1). Již téměř čtyřiadvacetiletý forvard rovněž okusil
v sezóně 2011/2012 Tipsport extraligu, v týmu Pardubic se ale zatím neprosadil (8 z.; 0+0; +2).

Nejvíce kanadských bodů, tj. osmnáct, nastřádal z obránců pětatřicetiletý Marian Morava (38 z.; 1+17; +8). S osmibodovým odstupem patří druhá příčka týmového kanadského bodování mezi zadáky Jaroslavu Komovi (28 z.; 7+3; +2). Koma, jakožto dvacet sedm let starý bek, odehrál za Rebely jen 28 zápasů. V probíhající sezóně totiž oblékl i čtyřikrát dres HC Vítkovice Steel (0+0; -1) a v deseti zápasech hájil barvy Mladé Boleslavi (0+0; -3).

• Diváci celkem: 4 079.
  • Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík (3+1); Jan Alinč a Daniel Boháč (oba 2+2); Jan Klobouček (0+4)

Oba celky se letos střetly již třikrát, poprvé
v utkání třetího kola I. ligy ČR.
Souboj dvou neporažených týmů o první místo tabulky začal velmi nervózně a 1 630 diváků branku v první třetině nevidělo. Zato hned
v následující části bylo k vidění gólů pět, Lvi skórovali celkem čtyřikrát. Bodově se
ve střetnutí nejvíce prosadil Jan Alinč, jenž vstřelil rozhodující gól a v závěrečném dějství ještě pojistil vítězství svým druhým přesným zásahem do Suchanovy svatyně. Co se týká kanadského bodování, pozadu proti Rebelům nezůstal ani Daniel Boháč, který nastřádal po jedné trefě a připsal si i shodný počet gólových asistencí. Za hosty se
v početní výhodě prosadil pouze ve 35. minutě Petr Polodna, který jako jediný nalezl recept na ústeckou defenzivu a výborně chytajícího Pavla Francouze. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 5:1, a tak se Havlíčkobrodští museli smířit
s první porážkou v ročníku 2011/2012.

Při druhém měření sil v Kotlině, obecenstvo dlouho na první trefu čekat nemuselo.
V sedmé minutě otevřel skóre Daniel Boháč, ve 21. minutě zvyšoval na 2:0 z pohledu hostů Zbyněk Hampl. V závěru druhé dvacetiminutovky snížil v přesilové hře Václav Meidl a vykřesal pro Havlíčkův Brod naději na body. Ve třetí třetině ale byli při chuti více Ústečtí, proti finskému strážci svatyně se prosadili Jaroslav Roubík a Robin Kovář. Lvi odjížděli domů po výhře 4:1 spokojení.

O listopadové předehrávce ve Zlatopramen Areně se není třeba nějak více zmiňovat. Slovan smetl svěřence Karla Dvořáka 5:0, vítěznou branku měl na holi David Ludvík. Bitva vyšla na výbornou Jaroslavu Roubíkovi (2+1), Martinu Šagátovi (1+2), Adamu Sedlákovi a Janu Kloboučkovi (oba 0+2), ale také i gólmanovi Zdeňkovi Orctovi, který vychytal druhý shut-out v sezóně.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:1 (19. 9. 2011),
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:4 (24. 10. 2011),
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:0 (28. 11. 2011).

Poslední utkání obou celků

• Piráti Chomutov - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 10. Kraft (Palin), 20. Hřebejk (Havíř), 28. Gajovský (Jíra, Pavlas), 47. D. Hruška (Gajovský, M. Procházka), 52. Palin (Kraft, Jíra) -
    3. Zábranský (Wasserbauer, Morava).
    Sestava HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Blažek, Morava, J. Pavlík,
    R. Novotný, Protivný, Jelínek - Vondráček, Semorád, Rytnauer - P. Polodna, Meidl, Kostourek - Musil, P. Štěpánek, Švaňhal - O. Stehlík, Zábranský, Wasserbauer.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Benátky nad Jizerou 3:2 po samostatných nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 17. Pajič (Třetina, Růžička), 59. Daniel Boháč (Zeman, Roubík), rozhodující nájezd Šagát - 2. Jonák (J. Skořepa, Skalický), 8. Skalický (Jaroměřský, J. Skořepa).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil,
    P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - S. Treille, Pajič,