Ústí nad Labem - K zápasu 38. kola I. hokejové ligy ČR přicestují do ústecké Zlatopramen Areny hokejisté HC Stadionu Litoměřice. Ani jeden z celků ještě
v letošním roce neprohrál. Utkání severočeského derby je naplánované
na středu 11. ledna 2012. Úvodní vhazování provede hlavní rozhodčí Schmejkal v 17:30 hod.

• Litoměřice - Chomutov 5:4

Svěřencům Jindřicha Setikovského a Daniela Tvrzníka náleží v tabulce I. hokejové ligy ČR osmá pozice. V letošním roce Litoměřice zatím neprohrály, v posledních třech utkáních se hokejisté Stadionu prosadili i v oslabení. Přestože první branku v oslabení
v probíhajícím ročníku vstřelil Stadion
až ve 26. kole, stačil se mezitím dotáhnout góly při menším počtu hráčů na ledě
na ústecký Slovan, který jich má na kontě sedm. Bílomodří si špatně nevedou
ani při přesilových hrách, 28 zásahů při početních výhodách rozhodně není ostudou.

Kádr Stadionu Litoměřice

V brankovišti se vystřídalo v letošní sezóně už šest brankářů. V posledním duelu získal důvěru trenérů exústecký gólman Petr Přikryl, který proti Pirátům čtyřikrát kapituloval. To nic nemění ale na tom, že tři body do prvoligové tabulky si po domácí výhře 5:4 připsaly Litoměřice. Veškerá čísla, statistiky procentuální úspěšnosti a průměr obdržených branek na zápas všech maskovaných mužů naleznete v přehledu (výše).

na kontě patero hráčů. Řadí se mezi ně Marek Loskot (27 z.; 10+9), Jan Kloz
(za LTM 25 z.; 8+11), jenž v celku z Kalich Areny hostuje do konce ledna 2012, dále Martin Novák (37 z.; 7+12), Martin Belay (37 z.; 6+13) a Ladislav Slížek (36 z.; 6+13).

Nejproduktivnějším obráncem je bývalý ústecký bek Václav Drábek, jenž
za třiadvacet střetnutí nastřádal jedenáct bodů (3+8). Drábek mimo jiné vypomáhá extraligové Mladé Boleslavi, jeho bilance za dvacet jeden extraligový zápas činí 0+1. Z ostatních zadáků neopomeňme ještě Ondřeje Holomka (za LTM 17 z.; 4+5) a Milana Vobořila (za LTM 18 z.; 1+1), kteří
do litoměřického kádru putovali během sezóny.

Vzájemná utkání Litoměřic s Ústím nad Labem

Je obecně známo, že derby mezi těmito dvěma celky - až na jednu výjimku - rozhodlo vždy prodloužení, v němž zvítězil domácí celek. V uplynulém ročníku došlo pouze
ke dvěma měřením sil, oba soupeři zvítězili jednou v nastaveném čase.

Letos se oba týmy utkaly zatím dvakrát. Při první bitvě si ústečtí hokejisté
ve Zlatopramen Areně vytvořili v první části náskok a po přesných trefách Šagáta
a Hanzla za Slipčenkova záda vedli 2:0. Druhá třetina patřila hostům, prosadili se hráči, kteří za Lvy již v minulosti nastupovali. Francouz lovil puk ze své sítě
po střeleckých pokusech Kloze a Drábka. Třetina třetí branku nepřinesla a na řadu znovu přišlo prodloužení. Po pětapadesáti sekundách se zasloužil o druhý bod
pro žlutomodré kapitán Jan Klobouček - 3:2 po prodloužení.

Listopadová odveta v Kalich Areně byla více jednoznačná. V 11. minutě otevřel skóre Jaroslav Roubík, ve druhé dvacetiminutovce se proti Martinovi Volkemu prosadili David Ludvík a Daniel Boháč. Ve 45. minutě zvyšoval již na 4:0 ve prospěch hostů Třetina. Za devět minut vstřelil čestnou branku domácích Loskot, ale o minutu později již Lvi zareagovali. Vítězství pojistila ústecká dvaapadesátka, Lukáš Handlovský. Pár vteřin před závěrečnou sirénou ještě upravil kosmeticky skóre na 5:2 z pohledu Slovanu Matěj Stříteský.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z utkání získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Stadion Litoměřice 3:2 po prodloužení (12. 10. 2011),
HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:5 (21. 11. 2011).

Poslední utkání obou celků

• SK Kadaň - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
    Branky a nahrávky: 13. Mikšovic (Fiala, Bursík), 46. Fiala (Szakal, Mikšovic) -
    2. Kovář (Lev, Rod), 27. Kovář (Suchý, Daniel Boháč), 29. Roubík (Šagát, Klobouček), 30. Lev (Rod, Hořava), 37. Roubík (Šagát, Klobouček), 52. Černý (Klobouček, Ludvík).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - Klobouček, K. Černý, L. Poživil,
    P. Hořava, Gureň, Sklenička, Jiří Suchý, Dominik Boháč - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Lev - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - S. Treille, Čurilla, M. Čermák.
  • HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 18. Loskot (Belay, Holomek), 27. Vobořil (Slížek, Hašek),
    29. Rudovský (Slížek), 36. Rudovský (Slížek, Hašek), 48. Gengel - 16. Sikora (Hafenrichter, Z. Ondřej), 16. Jíra (Endál, Hromas), 57. Seman (Kraft, Rutta),
    58. D. Hruška (M. Procházka).
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Holomek, V. Kameš, Martinka, Vobořil, O. Kříž, Dudáš, Ketner, Smetana – Loskot, Belay, M. Novák – Rudovský, Slížek, Jaroslav Hašek – Gengel, Lenc, Šinágl – M. Tvrzník, Hlusička, Kafan.