OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Rok 2011 u mladšího dorostu
29.12.2011 | Jan Prošek

Rok 2011 u mladšího dorostu

Ú s t í n/L. - Rok 2011 se pomalu, ale jistě stává minulostí a je na čase zhodnocení. Stejně tomu bude v ústecké mládeži. Zavzpomínáme na sezónu uplnynulou a připomeneme polovinu sezóny právě probíhající.

Závěr sezóny 20010/2011

Lvíčata nehrála svou extraligovou sezónu vůbec špatně, ve své skupině obsadila 4. místo. Z 36 zápasů se podařilo vyhrát hned 20, což je velmi solidní. Třináct zápasů skončilo porážkou žlutomodrých v základní hrací části a ve třech bitvách padli až v prodloužení nebo nájezdech. Nejlepším střelcem, sezóny byl Martin Patzelt. Síťku za soupeřovým gólmanem rozvlnil celkem jedenatřicetkrát. Mladík s číslem 13 na zádech měl na svém kontě i nejvíce asistencí (33) a logicky získal nejvíce kanadských bodů. Patzelt odehrál 33 zápasů a připsal si čtyřiašedesát (!) bodů, což činí něco málo pod dva body na zápas. Neuvěřitelná bilance, kterou mohou závidět mnozí hokejisté v dospělém věku. Hokej je velmi tvrdý a kontaktní sport, o tom svědčí i počet udělených trestných minut. Nejčastěji na trestné lavici posedával Radek Šimanovský. Odseděl tam 80 minut, díky 30 dvouminutovým trestům, navíc inkasoval dvě „desítky“. V brance se střídali Michal Chmel a Tomáš Burkovec. Sezónu skončili žlutomodří na čtvrtém místě v tabulce a doufali, že podobné nebo lepší umístění zopakují i další sezónu.

První část sezóny 2011/2012

Díky tomu, že v mládežnických kategoriích došlo k přesunům hráčů o úroveň výš (na základě věku mladší dorostenci postoupili do staršího dorostu), došlo i ke změnám v týmu. Jak už to v hokejovém světě chodí, někdo odejde, někdo přijde. Mladší dorostenci do nové sezóny vstoupili s novými tvářemi a hned první zápas skončil nepovedeně. V Edenu žlutomodří podlehli Slávii 2:6. První gól sezóny vstřelil Patyk. V roce 2011 dorostenci odehráli 20 zápasů a získali pouze 14 bodů. Ústí se pohybuje na posledních místech tabulky, nyní je poslední se ztrátou jediného bodu na Kladno. Pro Lvíčata je to těžká sezóna, neboť zatím nenašla potřebnou pohodu a klid. Nejlepším střelcem týmu je s jedenácti zásahy Roman Navarra.Tomuto hráči patří i titul nejtrestanější hráč týmu, trestná lavice mu dělala společnici celkem 44 minut. Nejvíce asistencí má na kontě Ondřej Kopta, sedm. Nejlepším obráncem podle tabulky pravdy je Martin Komár. Na kontě má „jen“ pět záporných bodů, nicméně jeho bilance může být do jisté míry ovlivněna tím, že odehrál ze všech obránců nejméně zápasů, tucet. Michal Chmel dostal nového parťáka a kolegu gólmana Robina Zvědělíka.

Přání do nového roku

Za celou redakci přeji mladšímu dorostu do nového roku pevné zdraví, mnoho vstřelených branek a v neposlední řadě udržení se mezi elitou.
 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv