Ústí nad Labem – Všichni hokejoví příznivci nejen ze severu Čech se
již nemohou dočkat, jak dopadne tolik očekávané derby dvou rivalů
z Ústeckého kraje. Lídr I. hokejové ligy ČR, Ústí nad Labem, zajíždí na horký led do Chomutova ve středu 7. prosince 2011. Zaskočí Slovan Piráty? Tajenka nám bude odtajněna po skončení klání, které má svůj začátek v 17:30 hod.

• Vedoucí: R. Lauko

Svěřencům Václava Sýkory a exústeckého Jana Votruby náleží v tabulce I. hokejové ligy ČR druhá příčka. Chomutov po několika klopýtnutích v podobě osmi remíz a čtyř proher ztratil cenné body a aktuálně se snaží dostihnout vedoucí Ústí nad Labem. V posledních pěti utkáních Piráti bodovali maximálně a vstřelili dvacet dvě branky. To dělá průměr 4,4 gólu/zápas a nasvědčuje to tomu, že se bílomodří vrátili zpět do starých kolejí. Naopak hokejisté z krajské metropole za posledních pět střetnutí jedenkrát remizovali a jednou prohráli po třináctizápasové vítězné šňůře. Psychická výhoda by ale měla být v každém případě na straně Slovanu, Lvi okupují čelo tabulky s pohodovým náskokem.

Hlavní zbraně Pirátů

Branku Pirátů hájilo dosud trio brankářů. Ke čtyřiadvaceti utkáním nastoupil známý sedmadvacetiletý Miroslav Hanuljak, jenž si připsal osmnáct vítězství. Na lavičce je připraven finský gólman Jarmo Laitinen (23), který klec obýval v posledním střetnutí Chomutova se Šumperkem. Jeho premiéra byla vítězná. A z Kadaně si Václav Sýkora může stáhnout Milana Řehoře (27 let), který letos dres Pirátů oblékl pětkrát a třikrát vyhrál. Statistiky procentuální úspěšnosti a průměr obdržených branek na zápas všech maskovaných mužů naleznete v přehledu (výše).

Bez pochyby nejlepším útočníkem Chomutova je zanedlouho pětatřicetiletý David Hruška. Jeho vizitka za dvacet devět zápasů činí osmnáct gólů a třináct asistencí (31 b.). Na paty Davidu Hruškovi šlape o tři roky mladší Milan Kraft, který za stejný počet utkání skóroval čtrnáctkrát, přihrávky má na kontě o dvě více (30 b.). A na pomyslné bedně forvardů by se vměstnal ještě čtyřiadvacetiletý dravý mladík Ondřej Fiala (27 z.; 9+8).

Neopomeňme ještě Františka Bombice, kterému 2. prosince 2011 vypršelo hostování v extraligových Karlových Varech (28 z.; 1+3) a mohl by se v rámci severočeského derby na soupisce domácích objevit.

Nejproduktivnějším zadákem je bývalý ústecký hráč Jakub Grof (30), jenž za dvacet devět střetnutí nastřádal osmnáct bodů (2+16). S velkým odstupem se mezi lepší beky, co se kanadského bodování týká, řadí šestadvacetiletý Lukáš Pulpán (17 z.; 2+10) a o rok starší kanadský obránce Brett Palin (29 z.; 1+6).

Vzájemná střetnutí v letošní sezóně

V ročníku 2011/2012 změřili Ústečtí síly s Chomutovem dvakrát, diváci shlédli celkem devět branek. V obou případech neplatilo pravidlo první branky, vítězem bitvy byl naopak ten, kdo jako první inkasoval.

V prvním souboji, který byl na programu na chomutovském zimním stadioně, si musely ochozy na úvodní trefu počkat až do 31. minuty, kdy se prosadil Jakub Lev. To ale bylo ze strany hostů všechno, neboť Piráti dokonale ovládli závěrečně dějství. Během poslední dvacetiminutovky domácí potrestali nedisciplinovanost Lvů a těžili ze dvou přesilových her. Po brankách Štěpána Hřebejka, Milana Krafta a Davida Hrušky žlutomodří nakonec před 3 890 diváky Chomutovu podlehli a domů odjížděli bez bodu po prohře 1:3.

I ve druhém zápase získal důvěru v brankovišti od Petra Rosola a Milana Skrbka Pavel Francouz. Ústecký gólman musel puk ze své sítě lovit již po 117 sekundách hry, kdy skóroval Pirát Jaroslav Hafenrichter. Za necelých devět minut se červené světlo za Francouzem rozsvítilo podruhé. Početní výhodu dokázal zužitkovat Zdeněk Ondřej. Další gól Zlatopramen Arena nabídla ve 33. minutě. V oslabení vyzrál na Miroslava Hanuljaka jmenovec Miroslav Třetina. A forvard Ústeckých Lvů měl hlad po další brance. Vyrovnávací zásah Třetina skutečně vstřelil, recept na Hanuljaka připravil v pravý čas, 153 vteřiny před koncem řádné hrací doby. Jelikož o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přišly samostatné nájezdy. Ve třetí sérii penalt pohřbil Piráty z Chomutova gólem z prostoru mezi kruhy Jan Alinč - 3:2 po samostatných nájezdech.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z utkání získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:
Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (21. 9. 2011),
HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov 3:2sn (26. 10. 2011).

Poslední utkání obou celků

• Piráti Chomutov - Salith Šumperk 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 2. M. Procházka, 11. Seman (Gajovský, Hřebejk), 13. D. Hruška (Gajovský, Kraft), 24. D. Hruška (Kraft, Hřebejk), 29. M. Procházka (Seman, Grof), 33. Sikora (Ondřej), 40. Kraft (D. Hruška, Pulpán) - 15. Velecký (Haas, A. Červenka), 56. Vrdlovec (Hulva, T. Sedlák).
    Sestava Piráti Chomutov: Laitinen - Palin, Pulpán, Grof, J. Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Seman, Gajovský, M. Procházka - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Jíra, Endál, Hromas.
  • HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:5 po prodloužení (2:0, 0:1, 2:3 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 9. Kouřil (T. Liška), 15. Skalický (Hobza, Klimt), 49. Jaroměřský (L. Král), 53. Klimt (L. Král) - 24. Ludvík (Šagát, Klobouček), 49. Boháč (Roubík, Gureň), 55. Roubík (Ludvík), 55. Klobouček (Gureň, Třetina), 61. Roubík (Šagát).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - Pavlík, L. Poživil, A. Sedlák, Klobouček, Gureň, Sklenička, Holomek - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský - R. Kovář.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.