Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 3. 2021 od 17:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Lvovi to v Ústí pálí. Jsem rád za důvěru, říká
28.09.2011 | Martin Pešout

Lvovi to v Ústí pálí. Jsem rád za důvěru, říká

Ú s t í n/L. - Jmenuje se Jakub Lev a v současné době je nejlepším střelcem Ústeckých Lvů. Dvacetiletý forvard přišel v létě z extraligové Plzně, přičemž v dosavadním průběhu sezóny splácí důvěru trenérů Rosola se Skrbkem na maximum.

Šest zápasů, pět vstřelených gólů. Jakub Lev na úvod sezóny načasoval výbornou formu. A trefa v posledním utkání s Mostem ho vynesla do čela tabulky klubových střelců. „Gólů jsem mohl dát více, stejně tak jich ale mohlo být méně. Zatím se mi daří, ale může se to otočit. Musím tedy pracovat, abych si formu udržel,“ reaguje na skvělou bilanci nadějný útočník.

Lev se soupeřovými gólmany soudě podle úvodních zápasů sezóny příliš slitování nemá. Na jeho přesné mířené trefy byl krátký už nejeden brankář. „V Ústí je výborný tým. Hraji s kvalitními spoluhráči, kteří mi připravují šance. Vychází mi to, padá to tam. Za to jsem samozřejmě rád,“ říká.

Plzeňský odchovanec si angažmá v Ústí pochvaluje. „Jsem hráč a je pro mě důležité, abych nastupoval. Takže jsem rád za možnost hrát v Ústí a jsem vděčný trenérům za prostor,“ tvrdí. „Přišel jsem před sezónou, ještě v přípravě jsem stihl odehrát dva zápasy. Počítám, že minimálně měsíc v kuse v Ústí strávím,“ prozrazuje hokejista, který ještě donedávna působil v týmu, kterému šéfuje legendární Martin Straka.

„Je úžasné hrát s takovými hokejisty jako je Straka nebo Vlasák. Už dvě sezóny jsem s nimi odehrál. Jsou to vynikající hráči, koukám na ně při tréninku a snažím se od nich něco přiučit do mé hry,“ tvrdí. „V Ústí je ale rovněž tým osobností. Tak jako jsou v Plzni Straka s Vlasákem, v Ústí jsou Alinč s Kloboučkem. Podobné typy. Zkušení hráči a lídři,“ líčí.

Lev v letošní sezóně získal i zkušenosti s mezinárodním hokejem. V dresu Plzně nastoupil do několika utkání v rámci letního turnaje European Trophy. „S Plzní jsem jel na turné do Finska, odehrál jsem i nějaké zápasy doma. Byl to úplně jiný hokej a skvělá zkušenost. Finové jsou nejlepší bruslaři na světě, takže na to rád vzpomínám a navíc jsme tam oba zápasy vyhráli,“ dělí se o své dojmy.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Slovan míří na Lapač, utká se se Vsetínem

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého druhého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Vsetína.... Celý článek

Musíme se vyvarovat faulů, uvědomuje si Kale Costa

Ú s t í n/L. - Australský mladík Kale Costa se dočkal, po několika odehraných zápasech trefil... Celý článek

Ofensivní hody s Přerovem skončily bez bodové příchuti

Ú s t í n/L. - Jedenatřicáté kolo Chance ligy přivedlo do Ústí nad Labem druhý tým tabulky, a to... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv