Chance Liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 9:2 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Soupeři to v Ústí nemají snadné, rekordem zůstává dvanáctigólová nadílka Táboru
25.09.2011 | Martin Pešout

Soupeři to v Ústí nemají snadné, rekordem zůstává dvanáctigólová nadílka Táboru

Ú s t í n/L. - Kdo přijde do Zlatopramen Areny na hokej, může se občas stát svědkem opravdových gólových hodů. Na ústeckém stadionu branky padají - a většinou do sítě soupeřů. Někdy se prvoligový zápas zvrhne ve střeleckou explozi. Své by o tom mohly vyprávět Tábor, Znojmo nebo naposledy Šumperk.

Nejtěžší pozici mívají pravidelně na ústeckém ledovém kolbišti Draci ze Šumperka, ve střelecké exhibice se celkem pravidelně proměňují i duely s Havlíčkovým Brodem. Připomínáme gólové festivaly Lvů z nedávné minulosti.

Nejdrtivější vítězství

Ústí – Tábor 12:1 (2:1, 4:0, 6:0)

Na konci kalendářního roku 2009 si pro pořádný výprask přijeli hokejisté Tábora. V Ústí inkasovali z hole Pavla Janků již v první minutě a přestože postupem času hru s domácím Slovanem srovnávali, nepříznivý výsledek z jejich pohledu narůstal. S brankami se roztrhl pytel především ve třetí třetině, ve které jich žlutomodří nasázeli rovnou šest. Ústečtí vystřelili na gólmana Táboru Hrubce a posléze Klestila úctyhodných 50 střel. Dosud se jedná o nejvyšší vítězství Lvů v moderní historii klubu. „Tohle jsem ještě nezažil,“ komentoval tehdy situaci táborský Ondřej Poživil, mladší bratr ústeckého hokejisty Lukáše Poživila.

Ústí – Znojmo 10:1 (1:0, 6:1, 3:0)

Diváci se na ústeckém stadionu nenudili ani letos v lednu, kdy v rámci 33. kola sezóny 2010-2011 přijelo Znojmo. Tentokrát ústečtí předvedli famózní druhou třetinu, kterou vyhráli poměrem 6:1. Duel kontrolovali i v poslední části, ve které přidali další tři branky. Počet střel 52:19 mluví za vše. Největší stopu zanechali v utkání Rok Pajič, Martin Šagát a Robin Hanzl – všichni tři skórovali ve dvou případech.

Ústí – Hradec 9:1 (5:0, 4:0, 0:1)

Hradci Králové se vůbec nepovedla první třetina v rámci semifinále play-off 2009-2010. Už po první dvacetiminutovce Východočeši prohrávali o pět branek, takže se diváci ve zbytku zápasu mohli dohadovat už jen o tom, kolik puků ještě hradečtí brankáři vyloví ze své sítě. Nakonec jich bylo devět a soupeř dvakrát vystřídal gólmany.

Faktor Šumperk

Vůbec nejtěžší to v Ústí mívají Draci ze Šumperka. V sezóně 2009-2010 si do Ústí přijeli hned pro dva debakly. Nejprve v 8. kole padli 1:8, posléze v rámci 39. kola 3:8, když poslední třetinu prohráli 0:5. Naposledy v sobotu inkasovali těžký direkt v podobě porážky 1:9.

Přestřelky s Havlíčkovým Brodem

Obtížnou úlohu má při zápasech v Ústí i Havlíčkův Brod. V utkáních s Rebely padá spousta branek. V letošním třetím kole jich bylo šest, po výsledku 5:1 pro Slovan. V minulé sezóně se jednalo o gólovou přestřelku – zápas skončil 8:4. Rok předtím prohrál Brod na severu Čech 2:7, duel byl značně vyhecovaný a okořeněný o šarvátku. Největší blamáž zažili Rebelové v Ústí v sezóně 2006-2007. A to hned dvakrát: Podlehli totiž nejprve 0:7 a později dokonce 0:9. Jen pro zajímavost: v sobotu prohráli hokejisté z Vysočiny v Hradci Králové 4:8. Když jít na góly, tak na zápasy Havlíčkova Brodu, dalo by se říci.

Další vysoké výsledky

2008-2009 Ústí – Poruba 7:0
2008-2009 Ústí – Jihlava 8:1 a 7:2
2008-2009 Ústí – Benátky 9:3 (čtvrtfinále play-off)
2006-2007 Ústí - Olomouc 8:1

V pondělí 26. 9. 2011 přijede na ústecký led nováček soutěže z Mostu. V přípravě inkasovali svěřenci kouče Kašťáka ve Zlatopramen Areně devět branek. Jak duel dopadne tentokrát, se dozvíme na úvod týdne od 17:30 hodin.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

PREVIEW: Po druhé během čtyř utkání s Kladnem, tentokrát na ledě Rytířů

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Kladna. Kladno se po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv