OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Měla o něj zájem Slavia, mohl jít i do Brna. Třetina se však rozhodl pro Ústí
24.05.2011 | Martin Pešout

Měla o něj zájem Slavia, mohl jít i do Brna. Třetina se však rozhodl pro Ústí

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi získali do svých řad výraznou posilu. Jednoho z nejlepších hráčů první ligy Miroslava Třetinu. Ten mění angažmá po deseti letech, z Havlíčkova Brodu se stěhuje do Ústí. „Měl jsem nabídku ze Slavie, ve hře bylo i Brno,“ říká jedenatřicetiletý forvard.

Je havlíčkobrodskou ikonou a v letošní sezóně na sebe upozornil především výkony ve Slavii. Pod vedením kouče Růžičky odehrál dvaatřicet zápasů a výraznou měrou přispěl k překvapivému postupu hokejistů z O2 areny až do semifinále extraligového play-off.

Vzhledem k tomu, že jste v průběhu sezóny hostoval ve Slavii, dal by se očekávat váš přestup spíše právě tam. Co rozhodlo o přesunu do Ústí?

Od pana Růžičky jsem dostal nabídku, ale nedopadlo to. Mělo dojít k výměně hráčů mezi Brodem a Slavií, ale kluby se nedohodly. Doplatil jsem na to, že Brod už není farmou Slavie. Vzhledem k tomu, že majitelé Brodu mají spíše vazby k Brnu, směřují spolupráci právě ke Kometě. Mluvil jsem s koučem Růžičkou i manažerem Brodu Žákem a bylo mi naznačeno, že spolupráce Slavie s Brodem končí. Slavie nyní bude vypomáhat Berounu.

A do Brna se vám jít nechtělo?

Měl jsem především veliký zájem jít do Slavie. Líbilo se mi tam. Mluvil jsem o možném příchodu s Vláďou Růžičkou, věděl jsem o zájmu z jejich strany. Naopak v Brně se buduje nový tým, nikoho tam neznám. Určitě by bylo zajímavé hrát v Brně, mohl bych tam mít střídavé starty, ale směřoval jsem to spíše ke Slavii.

Měl jste nabídky i z jiných klubů?

O zájmu z jiných týmů jsem nevěděl. V podstatě celou kariéru působím v první lize, takže pro extraligové kluby nejsem tolik známý. Mám zájem hrát v extralize a s Ústím je velká šance do ní postoupit. Je to pro mě krok vpřed. Trenéra Rosola si vybavuji ještě z doby, kdy hrával za Jihlavu. To jsem jako malý kluk chodil na zápasy Dukly. Naopak z nových spoluhráčů nikoho osobně neznám. Pouze jsme se potkávali jako soupeři v lize.

Na uplynulou sezónu budete asi vzpomínat v dobrém, že? Dokázal jste se prosadit v kádru Slavie...

Pomohlo mi to. Ve Slavii jsem se cítil opravdu dobře, posílilo mě to. Nakoukl jsem do extraligy. Rok předtím jsem si sice připsal dva starty, ale to jsem pouze zaskakoval za zraněné hráče. Paradoxně jsem se v extralize uchytil ve větší míře až když Havlíčkův Brod přestal se Slavií spolupracovat. Zkraje sezóny jsem měl dobrou formu už v Brodě a přenesl jsem si ji i do Slavie.

Navíc jste byl u slávistického tažení extraligou, postoupili jste až do semifinále...

Do play-off jsme šli z pozice outsidera, což nám vyhovovalo. Měli jsme mladý tým a ukázalo se, že naše bojovnost soupeřům nevyhovovala. Plnili jsme pokyny trenéra Růžičky, soustředili se na obranu. Současně jsme věděli, že sílu směrem dopředu máme. Tomáš Svoboda nás například několikát zachránil v nájezdech. Je to šikovný hráč, nepřipouští si vůbec žádný tlak. Znám ho už z Brodu, pro Slavii má velký potenciál.

Na lopatě jste nakonec měli i Třinec...

To nás trošku zklamalo. Byli jsme kousek od finále, za stavu 3:1 na zápasy si ale Třinec uvědomil, že jde o play-off, zabral a přejel nás. Když jsem pak viděl finále, říkal jsem si, že dostat v semifinále někoho jiného, mohli bychom ho hrát. Třeba na Vítkovice bychom si věřili. Jsme ale rádi i za čtvrté místo. Srovnávali nás s loňskou reprezentací, kdy jsme také jako outsider dokázali překvapit. Vláďa potvrdil, že hokeji rozumí, opět s neokoukaným týmem, se kterým se příliš nepočítalo, udělal úspěch.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv