Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi ohlašují další posilu. Po získání Miroslava Třetiny se na sever Čech stěhuje barážový specialista Daniel Boháč z Mladé Boleslavi. Coby hráčská náhrada za Milana Mikulíka, který zamířil opačným směrem.

Daniel Boháč podepsal v Ústí dvouletý kontrakt s roční opcí. „Daniel je důrazným hráčem, o tom jsme se mohli přesvědčit v baráži. Jeho zkušenosti chceme využít a znovu bojovat o postup mezi domácí hokejovou elitu,“ říká k nové akvizici tiskový mluvčí Přemysl Zeman.

Někdejší hráč Vítkovic, Opavy nebo Havířova mění dres po čtyřech sezónách. Ve svém posledním působišti v Mladé Boleslavi patřil k oporám týmu a k jeho nejproduktivnějším hráčům. V letošní sezóně získal v základní části devatenáct bodů (9+10), čímž se zařadil na třetí místo klubového bodování. V play-out a baráži pak přispěl deseti body (4+6).

Jedenatřicetiletý forvard má za sebou čtyři vítězné baráže a v té poslední proti ústeckému Slovanu se zařadil mezi nejzásadnější postavy celé série. Ve třetím zápase na ledě Ústí totiž srovnal v poslední minutě na 4:4 a sedm sekund před koncem prodloužení pak fotbalovým momentem, za který by se nestyděl ani Leo Kweuke, nasměroval Bruslaře k celkovému vítězství. V sedmém rozhodujícím utkání se pak dostal do křížku se Zbyňkem Skleničkou.

Příchod: (přestup)

Opavský rodák se v juniorském věku pokoušel prosadit v zámoří, po dvou sezónách se však vrátil do Havířova. Později to zkoušel ještě v Coloradu Eagles v nižší CHL, nicméně zásadnější zlom v jeho kariéře přišel v sezóně 2005-2006, když zamířil do ostravské Sarezy. Odtud si ho později vytáhly extraligové Vítkovice.

Kolem Vánoc v ročníku 2007-2008 hostoval v Mladé Boleslavi a po postupu do nejvyšší soutěže se prodral do základní sestavy. Postupně se stal jedním z nejúdernějších hokejistů Středočechů.

Boháč účinkoval v posledních čtyřech barážích o extraligu a pokud v dresu Slovanu zažije i pátou, rozhodně mu to vadit nebude. Sám se považuje za střelce z bližší vzdálenosti. „Góly od modré nedávám, odtamtud skoro nedostřelím (úsměv). Většinou skóruji z brankoviště. V tom jsem pro tým platný,“ tvrdí.

V dalších dnech přinese rozhovor s novou posilou.