Chomutov byl kompaktnější než Budějovice, soudí Tomáš Sýkora
06.10.2004 | Karel Greiner

Chomutov byl kompaktnější než Budějovice, soudí Tomáš Sýkora

Ú s t í n/L. - Po výhře v Kadani uspěli Ústečtí Lvi také ve druhém severočeském derby. Tým Chomutova udolali 3:1 a opět vystoupali na vrchol tabulky, protože Budějovice, další kandidát na přední pozice, senzačně podlehli na domácím stadionu v prodloužení právě Kadani. Jedním z nejlepších útočníků Slovanu byl Tomáš Sýkora, o své dojmy se podělil také chomutovský kanonýr Kamil Koláček.

Ústečtí, jako již po několikáté, nezačali nejlépe a již ve čtvrté minutě musel domácí brankář vylovit ze své sítě první kousek. O deset minut později postihlo totéž chomutovského Horčičku. Přestože utkání mohli v dalším průběhu zápasu oba týmy rozhodnout ve svůj prospěch, nakonec se po dvou gólech v poslední třetině radovala ústecká aréna. "Snadné to určitě nebylo. Ukázalo se, že nebyli první náhodně, ten mančaft je tam roky pospolu a je to hodně znát. Dneska to bylo hodně těžké," hodnotil utkání centr třetí ústecké formace a doplnil: "Moc nám toho nedovolili, hráli dobře. My jsme se na to asi moc dobře nevyspali, ale zaplať pánbůh za body." Nějaké podcenění soupeře ale nepřicházelo v úvahu. "Zápas s Chomutovem je derby a to nelze podcenit, zvláště, když jsou první. Nevím čím to bylo, jestli už trochu únava. Já mohu říci, že jsem se ke konci zápasu cítil již trochu unavený, nevím jak ostatní. Dnes nám to nešlo, nebylo to ono. Proti Budějovicím jsme hráli trochu lépe, Chomutov nám moc nedovolil, hráli moc dobře," byl k týmu kritický šikovný útočník.

Právě Tomáš Sýkora měl v průběhu zápasu několikrát na rtech slovo gól, ale pokaždé ho musel zase polknout. "V první šanci jsem to chtěl trefit nad vyrážečku, ale šlo to nad branku. Pak jsme je za stavu 1:1 s Válou, který mně přihrával do prázdné branky, pěkně vyšachovali, ale jejich bek to těsně přede mnou trochu tečoval a trefil jsem to tak, že to šlo vedle. To také muselo vypadat, že jsem pěkný dřevák, a na závěr jsem ještě netrefil prázdnou bránu," usmíval se, ale nedělal si těžkou hlavu: "Góly nedostáváme, ale hlavně, že je dává v naší lajně Víťa, takže spokojenost."

V minulém domácím zápase se Lvi potkali s Budějovicemi, nyní narazili na druhého spolufavorita celé soutěže Chomutov. Byla to tedy ideální příležitost oba celky porovnat. "Musím říci, že celkově se mně více líbil Chomutov, protože z Budějovic nás přehrávali opravdu jenom Prospal s Dvořákem. Ti hráli fantasticky, dali všechny tři góly a měli ještě spoustu tutovek. Ostatní hráči Budějovic mě trochu zklamali. Dneska vypadal Chomutov kompaktně. Na všech lajnách je vidět, že jsou spolu čtyři pět let. A ti Koláčkové, Mikšovičové, Šípové, prostě je znát, že o sobě vědí a opravdu hrají dobře," vyzdvihl regionálního rivala.

Před začátkem zápasu byly poprvé předány hráčům ocenění Lev zápasu, které vyhrává po každém domácím utkání nejlépe hodnocený hráč Slovanu podle hlasování fanoušků na webových stránkách. "Já jsem se o tom dočetl v Ústeckém týdeníku, vím pouze, že po prvním zápase s Pískem vyhrál Švík, který dal hattrick, ale vítěze ostatních zápasů jsem nevěděl," přiznal zatím v průběžném pořadí pátý Sýkora a slíbil: "Já osobně to moc nesleduji, ale začnu."

Kamil KoláčekJediný střelec Chomutova Koláček byl s výkonem svého mužstva spokojený: "Myslím, že jsme sehráli výborný zápas, v závěru jsme měli trochu smůlu, že jsme si nechali dát gól po osobní chybě hráče. Zápas se musel divákům líbit, nevyskytly se žádné záludnosti, bylo to v normě. Hrálo se kombinačně na obě brány, byl to pěkný zápas." Chomutovští šli v utkání desetkrát zahřát trestnou lavici, nicméně hokejisté Slovanu nebyli sto alespoň jednu přesilovku využít. "Některé fauly od nás byly zbytečné, ale ke zbytku se nebudu vyjadřovat," odmítl rázně komentář zkušený útočník.

Chomutov se vždy pyšnil vysoce produktivním útokem a ani tuto sezónu tomu není jinak. "To je asi přehnané tvrdit. Když dáme venku pouze jeden gól, tak to tak skvělé asi není," byl skromný šéf třetí formace a naopak pochválil obranu: "Dříve jsme dostávali hodně gólů, to jsme v posledních sezónách dost zlepšili. Dnes je to trend hrát více dozadu, trenér Kýhos takovouto hru vyžaduje a my jsme již zvyklí takto hrát."

Zatímco ubránit domácí tvrz před soupeři nečiní hráčům Chomutova žádný problém, přivézt nějaký skalp ze zájezdu naopak ano. Ze čtyř utkání venku dokázali ukořistit pouze tři body z Písku. "V Berouně jsme si to pokazili sami, vedli jsme dva nula a pak jsme udělali velké hrubky. V Hradci to bylo podobné jako v Ústí, sehráli jsme dobré zápasy, ale v koncovce jsme trochu málo důrazní," mračila se opora Chomutovských . Nyní ale před chomutovskými hokejisty bude stát jiný úkol – jak si poradit na vlastním ledě s Budějovicemi. "My se na to nějak speciálně nepřipravujeme, samozřejmě jsme sami zvědaví, v jaké formě Budějovice přijedou. Mají tam hráče z NHL, takže se budeme i trochu těšit, protože proti nim si asi každý den nezahrajeme, ale nějakou speciální taktiku na ně asi hrát nebudeme," dodal Koláček.

 
 
Aktuálně na webu

4. třída: Prohra s Litoměřicemi

Žáci ústecké čtvrté třídy nestačili v severočeském derby na Stadion Litoměřice. Kališníci dokázali... Celý článek

4. třída: Slovan vyhrál nad Drážďany

Žáci ústecké třetí třídy dokázali porazit soupeře z Německa. Nad týmem Drážďan vyhráli 9.6. Celý článek

3. třída: výrazná výhra nad Bílinou

Celkem 35 gólů vstřelil žáci ústecké třetí třídy v zápase s Bílinou. V severočeském derby vyhráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv