Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs HC Motor České Budějovice 0:4
Vrchlabský Filip: Bavíme se hokejem
20.02.2011 | Martin Pešout

Vrchlabský Filip: Bavíme se hokejem

Ú s t í n/L. - Přijeli uhrát nějaký ten solidní výsledek a hned z toho byla senzace! Hokejisté Vrchlabí se postarali o překvapení dosavadního průběhu play-off a vyloupili Zlatopramen Arenu. Na domácí led si tak odvážejí více než výhodnou pozici. O vítězství v Ústí ve druhém zápasu čtvrtfinále rozhodl vrchlabský matador Martin Filip ve třetí sérii samostatných nájezdů. „Čekal jsem na první Francouzův pohyb, ale žádný nebyl. Tak jsem zamíchal pukem a forhendem ho poslal do branky,“ povídá devětatřicetiletý veterán.

Kdyby se hrál overtime až do rozhodnutí jako v NHL, mohli bychom v ústecké aréně být klidně o nějakou tu hodinu déle. Vstřelit gól ze hry nebylo zkrátka ani jednomu ze soupeřů souzeno, Lvům se to dokonce nepovedlo ani při nájezdech. Přítrž všemu udělal až Martin Filip. Hokejista, který ve své kariéře prošel osmi českými kluby a vyzkoušel dvě zahraniční štace utkání rozhodl.

Byl jste jediným střelcem sobotního večera. Věděl jste při nájezdech, s jakou fintou na Francouze vyzrajete?

Znal jsem ho již během sezóny, když chytal za Třebíč a během roku jsem si ho už připravoval. Při nájezdu jsem nebyl nervózní, zachoval jsem klid. Nejprve jsem čekal, co udělá, ale nic nepřišlo. Tak jsem zamíchal pukem a udělal kličku do forhendu. Některým spoluhráčům se na střídačce klepaly ruce, já jsem se kontroloval, abych během jízdy neupadl. Ústí má kvalitní gólmany, bylo to o štěstíčku.

V Ústí jste udrželi čisté konto, což se mnoho celkům nepoštěstí...

Několik šancí jsme také měli, ale ve finále se počítají góly a ty jsme ze hry nedali. Ale hráli jsme dobře už v prvním zápase. Je to tvrdá série, odmakaná z obou stran. Tak to má být. V pátek jsme podle mě měli i více šancí než soupeř, ale gólově se dařilo spíše Ústí.

Série se přesouvá do Vrchlabí za vyrovnaného stavu, to jste možná nečekali ani vy sami...

Cílem naší mise bylo urvat v Ústí jeden zápas. To jsme splnili. Pro Vrchlabí to je velký úspěch. Máme výhodu v tom, že Ústí musí, my ne. Ústí bude pod větším tlakem, my se budeme chtít bavit hokejem. Nebudu odhadovat, jak to dopadne. Každý zápas je jiný. Stačilo v prvním utkání nedostat smolný gól na 2:3 a mohli jsme domácí pozlobit ještě více. Rozhoduje každá branka, okamžik.

Nyní budete mít výhodu domácího prostředí, co na Ústí přichystáte?

Plány nemáme. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme. Rozhodně budeme chtít Ústí ještě potrápit. Kdyby se nám nad ním povedlo vyhrát další zápas, bylo by Ústí ještě pod větším tlakem. Slovan kvalitu má, bude také záležet, jak zapískají rozhodčí. Máme v nohách předkolo s Berounem, únava se sčítá.

Hvězdou čtvrtfinále se stává brankář Koutský, během šesti zápasů v play-off vychytal čtyři shutouty...

V každém týmu je základem úspěchu hrát dobře z obrany. A pokud k tomu máte kvalitního brankáře, získáte velkou výhodu a můžete se o něj opřít. Koutský chytá skvěle, je to pěkné.

Ve svém věku si stále udržujete vysokou výkonnost. Nedostal jste třeba pozvánku od nějakého extraligového celku jako například veteráni Haman s Pláškem od Plzně?

Pět let jsem hrával v zahraničí, takže mé jméno mohlo vypadnout z paměti hokejové veřejnosti či manažerů. Haman s Pláškem v Čechách hráli, takže si na ně vzpomněli spíše. A člověk věk nezastaví. Nabídka z extraligy by mě určitě potěšila, ale bohužel. Každopádně končit s hokejem nehodlám, tělo zatím drží.

Pojďme ještě zavzpomínat na štace, ve kterých jste působil. S Martinem Altrichterem možná držíte rekord ve statistice klubů, kterými jste prošel...

Začínal jsem v Zetoru Brno, ale tam jsem se jenom mihl. Pak jsem zažil s Hradcem Králové postup do extraligy. Dále jsem působil v Pardubicích, Opavě, Plzni, Karlových Varech, Litvínově, Havířově i Zlíně. Posléze v zahraničí ve Francii a Anglii a následně v rámci první ligy znovu v Hradci a nyní kroutím třetí sezónu ve Vrchlabí. Nejraději vzpomínám na finále s Pardubicemi, kdy jsme podlehli Olomouci. A srdeční záležitostí jsou pro mě Vary s Opavou.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan míří do Prostějova

Ústí nad Labem - Ústecké hokejisty čeká v rámci 26. kola Chance ligy venkovní zápas. Po domácím... Celý článek

Už se na sebe občas usmějeme, říká Krliš

Ú s t í n/L. - Každý to v týmu cítí, že se nedaří tak, jak by se mělo. Jak říká Václav Krliš, nikdo... Celý článek

V souboji s Motorem selhal Slovan v koncovce

Ú s t í n/L. - V rámci 25. kola přijel na ústecký led lídr soutěže, českobudějovický Motor. Slovan... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv