Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs HC Motor České Budějovice 0:4
Spolupráce s vedením je vynikající, chválí předseda fanklubu Tepličák
09.02.2011 | Vít Čepický

Spolupráce s vedením je vynikající, chválí předseda fanklubu Tepličák

Ú s t í n/L. - Základní část a nadstavba je za námi a do play-off zbývá více jak týden. Ideální čas na ohlédnutí za časy uplynulými. Jako první bude v sérii článků hodnotit dosavadní průběh sezóny předseda fanklubu Tepličák. V článku se vyjadřuje kupříkladu ke klesajícímu zájmu fanoušků o výjezdy či o nevyhovujícím stavu kotle. Čas na rozhovor si našel i fanoušek z diskusního fóra.

Jaká byla sezóna pohledem z kotle?
Bylo to tak trochu schizofrenní. Byly zápasy, kdy Slovan svoje soupeře nemilosrdně válcoval, ale byla i utkání, kdy hrál Slovan třeba proti papírově výrazněji slabšímu soupeři jako prase šachy. Takže jsem sám zvědav, co nás čeká v play-off.

Během sezóny toho fanoušci zažili opravdu hodně. Na jaké okamžiky, dobré i zlé, nejvíce vzpomínáš?
Výjezd do Litoměřic: pozitivně na cestu tam, negativně na samotné utkání.

Celkově ale moc výjezdů nebylo, proč?
Nižší počet autobusových výjezdů v této sezóně byl ve většině případů způsoben nedostatkem zájmu fanoušků.

Funguje fanklub podle představ?
Hm... Činnost fanklubu bohužel povětšinou znamená činnost užšího okruhu skalních jedinců. Snad se nám do budoucna podaří víc vyburcovat mladé, určitý schopný základ už máme vytipovaný. Nicméně i moje aktivita v záležitostech kolem hokeje se snižuje a nadále bude, takže nehodlám nikomu nic vyčítat.

V Hradci momentálně probíhá spor mezi vedením a fanoušky hokeje. Jaké vztahy jsou mezi fanklubem a vedením v Ústí?
Tradičně na vynikající úrovni, vedení nás stále podporuje (např. příspěvky na výjezdy).

Letos se fanklub pokusil o odmontování překážejících sedaček v kotli, bohužel se to příliš nepovedlo...
Akce vyndání sedaček byla spontánní záležitost, která měla sloužit jako vyjádření nespokojenosti nad stavem kotle. Nechtěli jsme klubu působit nepříjemnosti. Stadion je v majetku města a nyní již víme, že jakékoliv úpravy jsou bohužel v podstatě nedosažitelné. Ideální umístění pro kotel by bylo na jižní tribuně v prostoru V.I.P. nebo alespoň na severní tribuně (kde jsou polstrované sedačky). Jelikož jsou tyto dvě varianty vysoce nepravděpodobné, byli bychom rádi, kdyby alespoň z části západní tribuny zmizely sedačky a namontovaly se držáky na bubny.

Co očekáváš od play-off?
No, doufám samozřejmě v příčky nejvyšší, nicméně žádná konkrétní očekávání radši nemám.

Určitě sleduješ konkurenční Chomutov, jak se ti zatím jejich sezóna jeví?
Klasika... Velké cíle, hodně peněz a nákupů, nicméně nevím, jestli dokážou nakonec i s Kašpárkem zahrát velké divadlo.

A závěrem. Tepličáku, tři nejoblíbenější hráči?
Robin Hanzl, Milan Mikulík a Pavel Janků.

Děkuji za rozhovor.

Dlouho jsme též k rozhovoru hledali zástupce diskutujících z ústeckého fóra. Nakonec jsme si vybrali mladého fanouška s přezdívkou Severočech, který je na diskuzi už jistou stálicí a s rozhovory různých druhů již má jisté zkušenosti.

Severočechu, i vás se ptám, jak hodnotíte letošní sezonu z pohledu fanouška?
Užil jsem si ji a to je podstatné. Obecně mě mrzí menší návštěvy fanoušků, po Vánocích Slovan předváděl nadmíru atraktivní hokej. Smutné také je, že jezdí stále méně lidí na výjezdy.

Jaká jsou vaše očekávání před závěrem sezóny?
Na hokej chodím léta a snažím se nemít přehnaně velká očekávání. Ale člověk si občas nemůže pomoct. Samozřejmě, že si přeji postup do extraligy. Leč když se to nepodaří, konec světa to nebude. Čtvrtfinále by mělo být jasnou záležitostí, zdá se ale, že semifinále bude těžkou prověrkou. Nicméně náš tým je (i přes početnou marodku) natolik kvalitní, aby prošel do finále.

Sledujete extraligu a možné aspiranty na baráž?
Jistě. Cesta do baráže je dlouhá a trnitá, ovšem případné soupeře je dobré sledovat. Stále se nemohu rozhodnout, jestli bych si přál Kladno nebo Boleslav. Ani jeden z těchto týmů mi není příliš sympatický, osobně bych ale raději Kladno a konečně postup. Na výjezdy do Kadaně jezdím rád, ale Sparta by byla lepší. (smích)

A jaké týmy si přejete v play-off?
Je to jednoduché. Můj sen potkat ve čtvrtfinále Litoměřice se bohužel nesplní. Z hlavy nevím, jaké jsou možnosti, ale v prvním kole bych si přál Vrchlabí, v semifinále Hradec a finále samozřejmě Chomutov. V případě prvního města oceňuji sympatické prostředí, fanoušky i stadion. Pro Hradec pak hovoří známost prostředí i místních a preference Chomutova je jasná. Můžu si o něm myslet, co chci, ale zápasy jsou s nimi suverénně nejlepší.

Máte nějakou nutkavou myšlenku závěrem?
Je to zvláštní, ale mám. Byl bych velice rád, kdyby na play-off přišlo co nejvíce fanoušků a vydali ze sebe maximum. Slovan bude jistě potřebovat podpořit tak, jak si za odváděné výkony zaslouží. Vrchol sezony je tady, pojďme si ho společně užít.

Děkuji za rozhovor i za Váš čas.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan míří do Prostějova

Ústí nad Labem - Ústecké hokejisty čeká v rámci 26. kola Chance ligy venkovní zápas. Po domácím... Celý článek

Už se na sebe občas usmějeme, říká Krliš

Ú s t í n/L. - Každý to v týmu cítí, že se nedaří tak, jak by se mělo. Jak říká Václav Krliš, nikdo... Celý článek

V souboji s Motorem selhal Slovan v koncovce

Ú s t í n/L. - V rámci 25. kola přijel na ústecký led lídr soutěže, českobudějovický Motor. Slovan... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv