Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Potřebujeme Chomutov porážet pravidelně, hlásí Diviš
23.01.2011 | Martin Pešout

Potřebujeme Chomutov porážet pravidelně, hlásí Diviš

Ú s t í n/L. - Uprostřed utkání se podílel na unikátní situaci. Chomutovský gólman Hanuljak se snažil rozehrát puk přes střed hřiště, ústecký útočník Richard Diviš jen z povinnosti na celou situaci dohlížel. V tom chomutovský brankář selhal a trefil Diviše, který reflexivně dopravil puk do branky. Hanuljakův blikanec byl poslední kapkou do chomutovské rakve, od té doby Ústí defintivně strhlo derby na svou stranu. „Možná jsem už takový gól zažil,“ vzpomíná samotný pětadvacetiletý forvard.

Říkají mu Šnek, ale v inkriminované situaci jeho přezdívka v žádném případě neplatila. Poté, co ho Hanuljak nastřelil, neváhal a efektně zadovkou okamžitě dopravil kotouč do branky. „Bylo to ale celé o štěstí. Měl jsem puk pod nohama, rychle jsem ho chtěl poslat do branky. Dobrý, prostě gól. Někdy při vás štěstí stojí, jindy ne. Nějakou chvilku už hokej hraji, takže je možné, že jsem podobnou situaci už zažil,“ vzpomíná a současně analyzuje bizarní moment tradičního derby.

Diviš ovšem nahlodal chomutovskou hru ještě předtím, když zvyšoval z kraje utkání na rozdíl dvou branek. „Jednalo se o nacvičenou situaci dva na jednoho. Rok Pajič výborně na sebe navázal jejich obránce a odtáhl ho, přičemž mi Janků předložil puk. Dostal jsem ho za sebe, takže jsem si puk mohl zpracovat. Najednou koukám, Hanuljak už dělal zákrok, tak jsem to tam poslal. Snadný gól, ale v uvozovkách,“ připouští.

Divišovy zásahy stvrdily ústeckou dominanci v prestižním severočeském souboji. Ústečtí Lvi v sobotním večeru měli formu, kterou by výrazně ohrozili i Mladou Boleslav s Kladnem dohromady. Tedy potencionální protivníky v jarním boji o extraligu. „Připravovali jsme se na derby celý týden. Nebudu říkat, že ne. Čekal nás kvalitní soupeř, derbíčko, transparent... Fanoušci si ho na stadionu připravovali už tři dny dopředu, takže jsme byli všichni natěšení. Soustředili jsme se, vlétli jsme na ně, zatlačili a srazili je trošku dolů hned od začátku zápasu,“ připomíná.

Diviš naráží na bleskový vstup žlutomodrých do utkání. „Měli jsme dobrý začátek. Spoustu šancí, první třetinu jsme zaslouženě ovládli. Od toho se odvíjel celý zápas,“ říká. Současně ale krotí euforii, která po získání sedmibodového náskoku v čele první ligy vznikla. „Nepřeceňoval bych to. Byl to normální zápas. Akorát přišlo více lidí. Nicméně jsme si to parádně užili. Ale jedna výhra nic neřeší, potřebujeme Chomutov porážet pravidelně,“ vyzývá letní posila.

Současně si vedoucí příčky v tabulce ovšem cení. „První místo je pro nás důležité. Všichni víme, na co myslíme a začínat v play-off sérii doma je důležité. Viděli jste to sami, přišlo pět tisíc lidí a hrálo se nám parádně. Stejné to může být i ve vyřazovacích bojích,“ vysvětluje.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv