Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Chtěl jsem udělat Skořepovi radost, vtipkuje Klobouček o své minele
22.01.2011 | Martin Pešout

Chtěl jsem udělat Skořepovi radost, vtipkuje Klobouček o své minele

Ú s t í n/L. - Pozor, pálí Jan Klobouček. Nejdefenzivnější článek ústeckého souboru skóroval premiérově v sezóně nedávno v Berouně, další trefu si připsal v derby proti Chomutovu. I to dokumentuje, jak sobotní duel byl výjimečný. Ústečtí Lvi předvedli naprosto fenomenální jízdu a z utkání s odvěkým rivalem si udělali téměř exhibici. Kapitánovi žlutomodrých kazí jen dojem dvě chyby, po kterých Chomutov korigoval výsledek.

Ústecký bek je stálicí na přesilovky. Tradičně čeká na vrcholu přesilovkového trojúhelníku na střelu golfem, jindy nebezpečně nahodí puk na branku. Jeho chvíle konečně přišla. Před koncem druhé části si sjel na parádní Hanzlovu příhru a z první plachtící puk usměrnil za Hanuljaka. Konečně vstřelil gól na domácím ledě a to po proklatě dlouhé době. „Mám střeleckou formu,“ hrdě hlásí samotný kapitán.

Vážně?

Čekal jsem na to celý rok. Konečně jsem se střelecky probral. Gólů teď už bude více. Bude jich určitě více (smích).

Chomutov jste přejeli 6:2, nedali jste mu pražádnou šanci...

Dobře jsme utkání začali, dali dva rychlé góly a od toho se to odvíjelo. Musím říct, že jsme hráli opravdu dobře, netahali to po rozích, měli pohyb a nevýmyšleli všelijaké blbosti. Kromě mě, tedy (smích).

Povídejte...

Narážím tím na druhou chomutovskou branku. Bylo to za stavu, kdy už jsem se nesoustředil. Skořepa tu měl tátu, tak jsem mu chtěl udělat radost, aby ho doma nepeskoval (smích).

Jste blízko první příčce po nadstavbové části. Cítíte to stejně?

Když mi to teď říkáte, tak to cítím, ale jinak první místo neřeším. Do konce zbývá ještě pět zápasů, ve hře je stále dost bodů. Může se stát cokoli. Projedete dva zápasy a zase je vše jinak. Takže bych ještě závěry nedělal.

Nicméně, forma Slovanu evidentně graduje...

Určitě je lepší než v době krizovky zkraje zimy. Chodíme více do branky a naše hra se celkově zvedla. Zjednodušili jsme naší hru, začali být důrazní před brankovištěm a méně vymýšlet. Nehrajeme už profesorsky a nezkoušíme různé finty a krásné kombinace, které většinou stejně nevycházejí a pak se divímě, že to nejde.

Může být vaše výhoda oproti Chomutovu, že máte celý tým většinu sezóny pohromadě, narozdíl od KLH?

Chomutovu se ještě vrátí několik hráčů z extraligy a před play-off budou mít dost času sestavu ještě poskládat a rozehrát se. V play-off pak už mohou být sehraní, takže nechci předjímat.

V současné době to Chomutovu moc neklape, že?

Vždycky mi to někdo řekne. Slyším, že se o tom někdo baví a pak to vím taky (smích). My máme jasný cíl už dlouho dobu, chceme se dostat zpět do extraligy. Bylo by to hezké.

Jak vidíte svůj tým v porovnání s minulou sezónou?

Hráče, kteří odešli, vhodně nahradili noví. Citlivě se kádr obměnil, aby se nestala nějaká velká změna. Nejsme nadupaní hvězdami, ale současně ani nemáme v týmu mezery.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv