zde, a nebo přímo živě na zimním stadionu v Hradci Králové. Zápas začíná v pondělí 10.1.2011 v 18:00 hodin.">
Ú s t í n/L. - Po pěti zápasech opět zajíždějí Lvi do Hradce Králové, kde je čeká další těžký boj. Hradec by se mohl v případě vítězství a prohry Jihlavy dostat na třetí příčku. Avšak Ústečtí Lvi by si prohru neměli dovolit, pokud se chtějí udržet na první pozici. Každý tedy má o motivaci postaráno. Jak to vše dopadne můžeme sledovat zde, a nebo přímo živě na zimním stadionu v Hradci Králové. Zápas začíná v pondělí 10.1.2011 v 18:00 hodin.
16-3-4-11 celková bilance 17-8-4-5
4. postavení v tabulce 1.
58 získané body 71
108:109 skóre 124:70
0 utkání bez vstřelené branky 1
2 utkání se shut-outem 5
6:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 10:1 (Znojmo)
2:8 (Benátky n. J.) nejvyšší prohra 2:4 (Hradec Králové)
Jaroslav Roubík 36 b. (18+18) nejproduktivnější hráč Robin Hanzl 31 b. (12+19)
Jaroslav Roubík, Vít Budínský; 18 nejlepší střelec Rok Pajič; 13
Jiří Kadlec, 19 nejvíce asistencí Robin Hanzl; 19
Vít Budínský – 46 min nejtrestanější hráč Petr Kanko – 65 min
Filip Luňák 93,18 % úspěšnost brankářů Zdeněk Orct 92,24 %; Pavel Francouz 94,47 %
Filip Luňák 2,06 průměr inkas. branek Zdeněk Orct 2,22; Pavel Francouz 1,89
6. (1236) pořadí v domácí návštěvnosti 1. (2319)
16,91 % využití přesilovek 23,31 %

Aktuální forma Hradce Králové

Hradec si po posledním vzájemném zápase s Ústeckými Lvy bodově polepšil o sedm bodů, které doslova vyválčil v pěti utkáních. Nejprve bral bod po prohře na nájezdy s Chomutovem a v dalším zápase si připsal do tabulky dva body za výhru v prodloužení nad Olomoucí. Plný počet tří bodů získal po výhře 1:0 nad Berounem a posledním bod se Hradci připsal za prohru v prodloužení s Havlíčkovým Brodem. V posledním zápase vyšli hradečtí hokejisté bodově na prázdno, protože v Chomutově prohráli 5:8.

Opory týmu

Již tradičně patří mezi nejlepší útočníky týmu a i celé první ligy. Na kontě má za 33 zápasů celkem 36 bodů, které nasbíral za 18 gólů a stejný počet nahrávek. Řeč je o Jaroslavovi Roubíkovi, který je velkou oporou Hradce Králové. S odstupem sedmi bodů je v pořadí nejlepších útočníků Hradce Vít Budinský. Tomu se podařilo vsítit celkem 18 gólů a na 11 gólů přihrát. Za zmínku stojí i další dva nebezpeční útočníci, Jan Hruška a Jiří Kadlec mají totiž shodně 25 kanadských bodů a také se řadí mezi opory týmu.

Nejproduktivnější obránce Lukáš Chmelíř si připsal již 17 bodů za 5 vstřelených gólů a 12 asistencí. Druhý v pořadí obránců je Aleš Křetinský, jenž má bodů 14 za 4 góly a 11 asistencí.

V brance sází Hradec na Filipa Luňáka, který odchytal velkou dávku zápasů a celkem má započítáno 1656 minut s úspěšností 92,35 % a průměrem inkasovaných branek 2,93. V posledním zápase v Chomutově však celý zápas odchytal junior Jaroslav Pavelka. Ten má úspěšnost 88,46 % a průměr inkasovaných branek 4,5.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku

První zápas s Hradcem nepřinesl Lvům žádný bod. Lvi padli 4:2 a od té doby je to zatím nejvyšší porážka Lvů. Hradec se dokázal v tomto zápase rychle dostat do vedení, které již nepustil. V první třetině se totiž už v 6. minutě prosadil hradecký Moskal, druhou branku pak přidal Šejnoha. Ústecký Čurilla však rychle snížil, ale Hradec ve druhé třetině přidal další dvě branky a Ústí zásluhou Hanzla snížilo až v poslední minutě zápasu.

V dalším vzájemném duelu to bylo už pro Lvy veselejší. Lvi dokázali domácímu Hradci porážku vrátit a tentokrát žlutomodří porazili Hradec 4:2. Skóre otevřel Diviš. Do konce první třetiny dokázal srovnat stav Moskal. Ten pak ve druhé třetině poslal Hradec do vedení. Vyrovnat se podařilo Hamplovi a ve třetí třetině se opět díky Handlovskému dostali do vedení Lvi. Vítězství pak gólem do prázdné branky při hradecké power-play pečetil Pojkar.

Poslední zápasy obou celků

KLH Chomutov – HC VCES Hradec Králové 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Kuběna (Kraft, Jíra), 16. Kuběna (Kraft, Jíra), 16. Skořepa, 31. Hrdel, 33. Zucker (Novák), 50. Jíra (Kuběna, Pulpán), 56. Hruška (Pulpán), 56. Hrdel (Novák) - 5. Budínský (Roubík), 26. Berger (Šejnoha), 40. Jindřich (Šejnoha), 54. Roubík (Křetínský, 60. Moskal (Křetínský).

Sestava HC VCES Hradce Králové: Pavelka - Klement, Křetínský, Čáp, Hendrich, Chmelíř, Vágner, Popela - Kubica, Roubík, Kadlec - Budínský, Šejnoha, Volráb - Hruška J., Moskal, Čermák - Berger, Jindřich, Hruška O.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Dukla Jihlava 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Handlovský (Hanzl, Kloz), 42. Alinč (Hampl, Ludvík), 43. Hanzl (Handlovský, Kloz), 51. Pajič (Diviš, Rod) - 26. Padělek, 56. Hodek (Čachotský, Řehoř).

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - Němeček, Pojkar, Klobouček, P.Hořava, L.Poživil, Gureň - Šagát, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Diviš, Pajič, Rod - Kloz, R.Hanzl, Handlovský - Hovorka.