Ú s t í n/L. - Utkání s Jihlavou určitě nepřineslo tak jasný průběh jako předchozí zápas se znojemskými Orly. Už od začátku bylo Ústí aktivnější a o šance nebyla nouze. Ale úvodní branku si paradoxně připsali jihlavští hokejisté. Slovan ale zabojoval a vyrovnal. Ve druhé třetině svůj náskok zvýšil na rozdíl dvou branek. Velký podíl na druhém gólu měl i Zbyněk Hampl, který naservíroval puk Janu Alinčovi přímo před branku. V závěru třetího dějství ještě Jihlava snížila, ale Ústečtí si už výsledek pohlídali.

Zbyňku, do utkání jste vstoupili určitě aktivněji než soupeř. Celkem jste jihlavského brankáře odstřelovali, ale dnes se vám nedařilo střelecky tak, jako v předchozím zápase…
Tak nedařilo, no. Jihlavský gólman chytal dobře. A když to tam tolik nepadá, tak se postupně dostáváme trochu do křeče.

V té první třetině vám rozhodčí neuznali gól. Vzpomenete si, co se tam v tu chvíli událo?
Tam jsme ten puk několikrát doráželi. Já jsem to pak neviděl. Ale myslím si, že na kameře bylo vidět, že to gól nebyl.

První třetina skončila nula nula. Co vám poté řekl trenér v kabině?
Trenér řekl jenom to, ať takhle pokračujeme dál. Ať hrajeme aktivně, že se máme soustředit na hru dozadu a že nám tam určitě brzo něco spadne.

Ve druhé třetině se Jihlava dostala do vedení po chybě Francouze. Myslíte si, že se mu dá ten gól nějak hodně vyčítat?
Nee, myslím si, že vůbec. Pavel nám zachránil hodně gólů a tohle se prostě stává.

Povzbudili jste ho pak nějak?
O přestávce jsme mu řekli, že je to v pohodě. Ale on si z toho nic nedělal. Jako, že by z toho byl hodně špatný.

Poté se vám povedlo vyrovnat a následně jste díky vaší přihrávce šli do vedení. Vzpomenete si, jak k celé té situaci došlo?
Tak tam mi to Petr Hořava dobře vybojoval a já už jsem to hodil jenom Honzovi Alinčovi, který krásně zakončil.

V té třetí třetině jste přečkali dvojnásobnou přesilovku Jihlavy. To vám muselo určitě zvednout sebevědomí…
Tak určitě, když se povede takovéto oslabení ubránit, tak je to jedině dobře.

Jak se vám hraje v lajně s Honzou Alinčem a Markem Čurillou?
Dobře se mi s nimi hraje. Jsou to dva zkušení hráči. Zatím si vyhovujeme, takže já si nemůžu nijak stěžovat.

Minulý zápas přilákal na tribuny hodně diváků. Dnes navštívilo zimák přes tři tisíce fanoušků. Jak se vám pod takovou kulisou hraje?
O divácích se říká, že je to šestý hráč na ledě a pod takovou kulisou se hraje dobře. Táhne nás to dopředu.

Zbyněk Hampl v zápase

0:46 – netrefil prázdnou branku
6:33 – při oslabení se odvážně postavil proti střele Ficence
9:28 – vystihl rozehrávku hostů a založil novou útočnou akci
15:47 – sjížděl si před bránu a čekal na přihrávku, která na něj nakonec neprošla
24:15 – kombinoval společně s Markem Čurillou v útočné třetině
26:23 – ihned po buly v útočné třetině se opět s Čurillou snažili vymyslet další gólovou akci
30:06 – úspěšně napadal v útočném pásmu
38:00 – vybojoval v rohu puk, který následně přihrál na modrou Poživilovi
41:06 – připsal si asistenci, když naservíroval Alinčovi puk před bránu, který už neměl problém se zakončením do odkryté klece
47:09 – bojoval u mantinelu o puk
49:30 – odstavil jihlavského obránce od puku
52:39 – protečoval puk do útočné třetiny
58:17 – zmařil ojedinělou akci hostů

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.