5. ledna 2010 v 18 hodin.">
Ústí nad Labem - V rámci 33. kola zavítají do Zlatopramen Areny hokejisté Znojemských Orlů. Ti nemají s Ústím zrovna lichotivou bilanci, neboť z obou střetnutí v letošním ročníku vzešli poraženi. "Okurkáři" doplatili především na nevyužité akce, protože severočeského rivala vždy přestříleli. Úvodní buly dalšího souboje bude vhozeno ve středu 5. ledna 2010 v 18 hodin.
15-8-4-5 celková bilance 14-3-3-12
2. postavení v tabulce 6.
65 získané body 51
110:67 skóre 87:87
1 utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shut-outem 4
6:0 (Benátky nad Jizerou, Vrchlabí) nejvyšší výhra 5:3 (Olomouc)
2:4 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 1:9 (Písek)
Robin Hanzl 25 b. (9+16) nejproduktivnější hráč Vladimír Říha 21 b. (11+10)
Marek Čurilla; 12 nejlepší střelec Vladimír Říha; 11
Robin Hanzl; 16 nejvíce asistencí Aleš Staněk; 11
Petr Kanko – 65 min; Zbyněk Hampl - 53 min nejtrestanější hráč David Rangl – 40 min
Dušan Salfický – 96,25 %; Zdeněk Orct – 92,15 % úspěšnost brankářů Petr Přikryl - 92,81 %; Luboš Horčička – 91,62 %
Dušan Salfický – 1,14; Zdeněk Orct – 2,29 průměr inkas. branek Petr Přikryl - 2,14; Luboš Horčička – 2,59
1. pořadí v domácí návštěvnosti 6.

Jak se vede Orlům?

V celkové tabulce obsazují Znojemští šestou příčku. Ze dvaatřiceti odehraných utkání zvítězili v základní hrací době čtrnáctkrát, dvanáctkrát byli poraženi. Jednobodového a dvoubodového zisku dosáhli třikrát. Moravané se aktuálně nacházejí ve formě, za posledních šest utkání ztratili jediný bod s Havlíčkovým Brodem. Krizí si prošli mezi čtrnáctým a jednadvacátým kolem, kdy naopak nezískali bod jediný.

Znojemská šlechta

Luboš Horčička je mužem, který dostává důvěru Karla Soudka nejčastěji. Bývalý ústecký brankář má od druhého vánočního svátku vyřízené střídavé starty v Plzni, kde již odchytal dvě utkání. Do Zlatopramen Areny proto nejspíše nedorazí.

Opačným směrem než Horčička putuje taktéž bývalý ústecký gólman. Petr Přikryl oblékl znojemský dres v posledních dvou zápasech a je velmi pravděpodobné, že se představí i v Ústí nad Labem.

Kanadskému bodování Znojma dominuje Vladimír Říha, jenž za třicet utkání nastřádal deset bodů za gól a o jeden bod více za asistenci. V závěsu je Aleš Staněk, který má o dva body méně (8+11), třetí příčka náleží Radku Hamanovi. Ten se pyšní 18 body (8+10). Jiří Beroun (9+8) a Karel Plášek (8+9) mají po 17 bodech. Haman s Pláškem ale od Vánoc hostují v extraligové Plzni.

Trestnou lavici Orlů nejčastěji obsazuje bek David Rangl, jenž obdržel 40 trestných minut. 39 minut má na kontě další obránce Jan Lattner. O mnoho pozadu není ani duo Aleš Staněk a Tomáš Kolafa, od sudích obdržel každý po 38 trestných minutách.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku

Utkání v Hostan Areně rozhodovaly až samostatné nájezdy. Čurillova šikovnost rozhodla o druhém bodu pro Ústí. (3:4 sn)
K dalšímu souboji přijeli svěřenci Karla Soudka na horký ústecký led. Ve 27. minutě otevřel skóre Němeček, vedení vydrželo domácím až do 56. minuty, kdy naděje Znojma definitivně pohřbil Hanzl. Na brance se asistencí opět podílel ústecký obránce, jenž zaznamenal 1+1. (2:0)

Poslední zápasy obou celků

KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kraft (Ptáčník, Havíř), 35. Jíra (Kraft, Bombic), 43. Kůs (Jíra, Kántor) - 5. Šagát (Hořava, Mikulík), 57. Hampl (Pojkar, Pajič).

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl.

Orli Znojmo - HC Olomouc 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Beroun (Pospíšil), 29. Říha (Beroun, Pospíšil), 40. Štach (Říha, Staněk), 54. Beroun (Štach, Říha), 60. Staněk (Říha) - 8. Domin (Janáček, Haluza), 30. Polodna (Černý), 60. Ministr (Vyrůbalík, Kucharczyk).

Sestava Orli Znojmo: Přikryl - Rangl, Stehlík, Štach, Lattner, Klimeš, Kolafa, Pospíšil - A. Staněk, Trojan, Havlík - Říha, Beroun, Vyletelka - Jarůšek, Bartoš, Komínek.