Ú s t í n/L. - Bramborový salát ještě nestihl slehnout, leč prvoligová nadstavba je tu. Těsně po svátcích přichází její první zápas, fanoušci Lvů se mohou těšit na Havlíčkův Brod, který Zlatopramen arénu relativně nedávno navštívil. Se sedmým celkem základní části se Slovan utká v pondělí 27. prosince, úvodní vhazování proběhne tradičně v 18:00.
16-4-7-3 celková bilance 12-2-5-11
2. postavení v tabulce 7.
62 získané body 45
104:62 skóre 104:99
1 utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shut-outem 1
6:0 (Benátky, Vrchlabí) nejvyšší výhra 8:1 (Litoměřice)
2:4 (Hradec Králové) nejvyšší prohra 1:7 (Chomutov)
Robin Hanzl; 24b (8+16) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina; 35b (15+20)
Marek Čurilla; 12 nejlepší střelec Miroslav Třetina; 15
Robin Hanzl; 16 nejvíce asistencí Vojtěch Němec; 22
Petr Kanko; 65 nejtrestanější hráč Petr Vošmik; 53
Zdeněk Orct - 92,29%; Dušan Salfický - 96,25% úspěšnost brankáře Jaroslav Suchan - 91,15 %; Stanislav Neruda - 89,67 %
Zdeněk Orct - 2,26; Dušan Salfický - 1,14 průměr inkas. branek Jaroslav Suchan - 3,11; Stanislav Neruda - 3,72
23,85% Využití přesilovek 22,44%

Aktuální forma Rebelů

Havlíčkův Brod začal sezonu více než dobře. V půli základní části soupeřům dokázal nahnat strach s bilancí sedmi výher v základní hrací době, dvou v prodloužení, tří proher za jeden bod, Rebelové tak nebodovali pouze ve třech utkáních. Zlom ovšem nastal přesně měsíc před Štědrým dnem. Brod poté dokázal vyhrát pouhé dva zápasy z deseti, bohužel jeden z nich byl právě s Ústím.

Opory Havlíčkobrodských

Rebelové mají ve svých řadách spousty zkušených hráčů, známá jména najde hokejový fanoušek jak v obraně, tak v útoku. Mnoho vzpomínek mají příznivci Lvů zejména na nejproduktivnějšího obránce Mariana Moravu, který již posbíral 14 bodů (2+12). O mnohé pozadu nezůstává Petr Šenkeřík - 13 bodů (6+7), zajímavý také tím, že v +/- statistice zaznamenal vynikajících +14, což je nejvíce v týmu.
S pětatřiceti body je nejproduktivnějším útočníkem Miroslav Třetina (15+20), o bod méně nastřádal Vojtěch Němec (12+22). Co zaujme je fakt, že za Rebely dvakrát nastoupil oblíbenec ústeckých fanoušků Tomáš Micka, stihl vsítit jeden gól a na jeden přihrál.

Vzájemné zápasy

12.kolo, sobota 23.10.2010
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 8:4 (3:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Čurilla (Diviš, Alinč), 15. Pajič (Kanko, Poživil), 19. Šedivý (Kloz, Šagát), 24. Němeček (Diviš, Pojkar), 26. Pajič (Holomek), 33. Pojkar (Němeček, Čurilla), 47. Šagát (Šedivý), 56. Pajič (Kanko, Holomek) - 10. a 31. Němec, 35. Zábranský (Třetina, Němec), 45. Fiedler (Knotek, M. Ondráček). Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4, 8:4.

27.kolo, sobota 11.12.2010
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Zohorna (Knotek, Sova), 30. Meidl.. Rozhodčí: : Jiří Dvořák - Jiří Flegl, Martin Šperl. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1021. Průběh utkání: 2:0.

Sestavy z posledních utkání

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, do 49. Zeman, L. Poživil, Holomek, P. Hořava, Gureň - Čurilla, Alinč, Ludvík - Šagát, Mikulík, Diviš - Janků, Pajič, Hampl - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Morava, Sova, Vošmik, Zítka, Kempný, Soldán, Pavlík - Voj. Němec, Třetina, Meidl - Rytnauer, Knotek, Zohorna - Zábranský, Stromko, Švaňhal - P. Blažek, Fiedler, J. Milfait.