Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Jan Neliba je novým trenérem juniorů
31.10.2010 | Tisková zpráva, Jan Feudall

Jan Neliba je novým trenérem juniorů

Ú s t í n/L. - Junioři Ústeckých Lvů mají nového trenéra. Na lavičku dosud posledního celku NOEN Extraligy se postaví zkušený kouč Jan Neliba. „Chtěli jsme dát mužstvu nový impuls,“ řekl k příchodu nového trenéra ústecké juniorky tiskový mluvčí Ústeckých Lvů Přemysl Zeman. Asistentem Jana Neliby bude Miroslav Mach, současný trenér juniorů.

Poslední místo v tabulce NOEN extraligy juniorů přimělo vedení Ústeckých Lvů ke změně na trenérském postu. Novým trenérem se stal zkušený Jan Neliba. „Chtěli jsme dát mužstvu nový impuls. Hledali jsme trenéra, který dokáže naše hráče motivovat,“ řekl k příchodu nového trenéra juniorů Přemysl Zeman, tiskový mluvčí Ústeckých Lvů. Asistentem Neliby bude Miroslav Mach, současný trenér juniorů.

Cílem nového trenéra nebude nic jiného, než záchrana juniorské Noen extraligy. Jan Neliba vedl své svěřence poprvé v pondělním domácím utkání (1.11.2010, 3:2pp) s budějovickým HC Mountfield.

Junioři Ústeckých Lvů dokázali v pátek ukončit šňůru šesti porážek v řadě, když porazili Slezan Opava na ledě Zlatopramen Areny 1:0. O den později dokázali na svém ledě znovu bodovat. Tentokrát proti jednomu z lídrů soutěže Vítkovicím si připsali bod za prohru v prodloužení 3:4.

Profil Jana Neliby

Sedmapadesátiletý Jan Neliba je odchovanec kladenského hokeje. Patřil k oporám zadních řad klubu s Paní Poldi na dresu. Spolehlivě hrál v i reprezentačním výběru tehdejšího výběru Československa. Je držitelem pěti mistrovských titulů a vítěz Pohárů mistrů evropských zemí. Jako hráč si vyzkoušel i zahraniční angažmá, ve Finsku hájil barvy týmů Lukko Rauma, Sport Vaasa a YJK Ylivieska.

Jan Neliba má bohatou trenérskou kariéru. Byl u dvou titulů vsetínské dynastie, v Extralize trénoval ještě Kladno a České Budějovice. V první lize stál na lavičce Mladé Boleslavi, Mostu a Orlů ze Znojma. Má za sebou i trenérské angažmá na Slovensku a ve Finsku.

Nyní přichází Jan Neliba do Ústí, aby pomohl zachránit místní juniory v Noen extralize. Smlouvu s ústeckým hokejovým klubem podepsal Neliba do konce letošní sezóny.

Foto: www.hcorli.cz
 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv