Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Slovan může odčinit blamáž v dalším derby, Zlatopramen Arena hostí Kadaň
16.10.2010 | Vít Čepický, Jan Klener

Slovan může odčinit blamáž v dalším derby, Zlatopramen Arena hostí Kadaň

Ú s t í n/L. - Jen těžko uvěřitelné představení si připravili pro početný zájezd svých příznivců hráči Ústí v posledním zápase. Zapomenout na ostudnou prohru v Litoměřicích a odrazit se k lepším výkonům mohou Lvi v sobotu 16. října. Pod Střížovický vrch tentokrát zajíždí další krajský rival, Kadaň. Krajské derby začne v 17:00.

5-2-1-1 celková bilance 5-0-0-4
2. postavení v tabulce 6.
20 získané body 15
32:18 skóre 32:20
0 utkání bez vstřelené branky 1
1 utkání se shut-outem 0
5:0 (Benátky) nejvyšší výhra 8:1 (Tábor),8:2 (Třebíč)
2:3 (Jihlava) nejvyšší prohra 4:1 (H.Králové)
Robin Hanzl; 8b (2+6) nejproduktivnější hráč Stanislav Mikšovic; 12b (2+10)
Marek Čurilla; 5 nejlepší střelec Ladislav Boušek; 8
Robin Hanzl; 6 nejvíce asistencí Stanislav Mikšovic; 10
Petr Kanko; 16 nejtrestanější hráč Jakub Trefný; 33
Zdeněk Orct - 93,48%; Pavel Francouz - 94,97% úspěšnost brankáře Tomáš Závorka - 95%; Kamil Jarina - 91,36%
Zdeněk Orct - 1,94; Pavel Francouz - 1,57 průměr inkas. branek Tomáš Závorka - 1,5; Kamil Jarina - 2,8

Jak již bylo naznačeno výše, Slovan má po středečním zápase co napravovat. Po dobrém začátku přišel nevýrazný útlum a zcela lehkovážný konec zápasu, kdy se Litoměřicím podařilo zaslouženě vyrovnat a následně vyhrát v prodloužení. Žlutomodří na ledě okolo půlky zápasu vpodstatě přestali existovat a přes tři sta ústeckých fanoušků odjíždělo ze zápasu ve značně trudné náladě.

Lvi mají zápasem s Kadaní jedinečnou možnost napravit si pověst a hráčskou čest nejen před rozčarovanými fanoušky, ale zejména sami před sebou. Příležitost k tomu mají vynikající. Do Ústí nepřijede žádný otloukánek, Kadaň má díky spolupráci s nedalekým Chomutovem velice kvalitní a zkušený kádr. Slovan to rozhodně nebude mít lehké, nicméně právě v těchto zápasech by měli hráči dokázat, kam svým přístupem ke hře patří.

Opory Kadaně

Kadaň sehrála svůj poslední zápas daleko veseleji než žlutomodří. Doma porazila Vrchlabí jasně 4:1 a na kontě má i jiné zajímavé výsledky. Jsou to zejména výhry v Táboře (8:1) a s Třebíčí (8:2). O celkem uspokojivé výsledky kadaňských se starají v brance Tomáš Závorka a Kamil Jarina. I v obraně najdeme dobře známá jména. Se čtyřmi body (1+3) jí vévodí Josef Révay, zajímavý je též pohled do útoku. Na prvních třech místech ve statistikách jsou totiž Stanislav Mikšovic, Ladislav Boušek a Václav Eiselt. Při vzpomínce na loňský a předloňský Chomutov netřeba hráče dále představovat. Slovan nečeká nic lehkého.

Sestavy z posledních zápasů

Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, Gureň, Holomek - Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, R. Hanzl, Pazourek – Kanko, Mikulík, Ludvík – Kloz, Pajič, Šagát.

SK Kadaň: Jarina - Schmidt, Hájek, Trefný, Szaka, Mazanec, Révay, Přindiš, Všetečka - Eiselt, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiberg, Mužík.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv