Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 27. 01. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Střelec Bakus: Šli jsme výhře naproti
25.09.2010 | Martin Pešout

Střelec Bakus: Šli jsme výhře naproti

Ú s t í n/L. - Jihlava s jednoduchým, přímočarým a hlavně disciplinovaným výkonem slavila úspěch. V rámci 4. kola první ligy senzačně vyloupila ústeckou Zlatopramen Arenu a v tabulce se zařadila po bok Chomutova na špici žebříčku. K vítězství na ledě Ústeckých Lvů nasměroval Duklu před koncem druhé třetiny tradiční snajpr Oldřich Bakus. „Jsme naprosto spokojení. V Ústí se moc nevyhrává a vyhrávat nebude,“ zářil nejproduktivnější hráč ligy.

Jihlava zažívá vynikající vstup do sezóny. Bodovala ve čtvrtém zápase v řadě a před následujícím těžkém testu s Chomutovem získala nečekané tři body. „Byl to vyrovnaný zápas a nám se povedlo po každé inkasované brance brzy srovnat. O gól jsme byli šťastnější, ale výkonem jsme šli vítězství naproti. Pohlídali jsme si to zezadu a získali cenné tři body,“ neskrýval nadšení útočník z Vysočiny.

Jeho chvíle přišla při přesilovce několik minut před druhou sirénou. Nabruslil před gólmana Francouze a rychlou tečí srovnal s Ústím krok. „Každý náš gól byl důležitý. Tečoval jsem střelu od modré, takže se jednalo o šťastný zásah. Hrajeme dobrý hokej a chceme v něm pokračovat. V Hradci jsme třeba prohráli po prodloužení, ale po dobrém výkonu,“ hodnotil.

Proti Ústí si připsal již sedmý kanadský bod a s parťáky Hodkem a Čachotským je znovu postrachem brankářů. „Jsem rád, že mi to tam padá, ale důležité je aby se dařilo týmu. Přiznejme si, že kdybych měl například deset bodů a prohrávali jsme, bylo by to k ničemu. Důležitější jsou výsledky. Ale rozhodně každý vstřelený gól je pro mě povzbuzením. Mám štěstí a hlavně vedle sebe dva šikovné spoluhráče, se kterými si umíme dobře nahrát. Ať už s Hodkem nebo Čachotským či obránci. Víme o sobě, vyhovíme si,“ vysvětluje.

Dukla oproti předchozímu mači s Vrchlabím především nepouštěla soupeře k přesilovkám. A když už k faulu došlo, precizním obranným blokem Lvům nic velkého nedovolila. „Oslabení jsme hráli zodpovědně, včas jsme přistupovali k hráčům. Ústí pak muselo pouze střílet od modré, což Řehoř pochytal. K žádnému sehrání, jak oni umí, jsme je nepustili. Jinak Ústí je v přesilovkách nebezpečné, umí si nahrát, sehrát kombinaci. Znám je, nastupuji proti nim už dlouho. Proti Ústí se musí hrát disciplinovaně,“ všiml si.

Bakus si oddechl při ohlédnutí na závěrečnou pasáž zápasu, kdy domácí Slovan podrobil Jihlavu řádnému tlaku. „Vedli jsme 3:2, zbývalo pět minut do konce, takže jsme si chtěli pohlídat střední pásmo a nepouštět se do žádných otevřených akcí. Vycházeli jsme z obrany a Řehy ještě chytil nájezd. Chytá výborně, což potvrzuje už delší dobu,“ pochválil svého brankáře.

Bakus zatím dává zapomenout na zranění z minulé sezóny, které mu zastavilo pravidelný počet kanadských bodů. „Celou kariéru jsem nebyl zraněný a vloni jsem si zlomil roku a nehrál dva až tři měsíce. Takže doufám, že letošní sezónu odehraji celou,“ přeje si. Dukla je zatím na správné cestě. Jak dlouho vydrží?

Dukla ovládla ústecký led po třech letech

Zlatopramen Arena bývala pro jihlavskou Duklu dlouho strašákem. Hráči z Vysočiny v ní notnou dobu nemohli dosáhnout přijatelného výsledku. Minulou sezónu v Ústí prohráli 2:5, když brzy prohrávali 0:4. V sezóně 2008-2009 dopadli ještě hůře: výsledky 2:7 a 1:8 mluví za vše. Poslední úspěch Dukly se datoval k 7. únoru 2007, když Slovan porazila v jeho domácím prostředí 3:2 po prodloužení. Každá série jednou končí a Jihlava ji zastavila nyní: 25. září 2010...

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Na ústecký led dorazí Benátky nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ve 24. kole Chance ligy zavítají na ústecký led Benátky na Jizerou. V tomto zápase... Celý článek

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv