Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 27. 01. 2021 od 16:00 hod. | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Lukáš Poživil se stal kmenovým hráčem Ústeckých Lvů
24.09.2010 | Tisková zpráva, Jan Feudall

Lukáš Poživil se stal kmenovým hráčem Ústeckých Lvů

Ústí n.L. – Působení obránce Lukáše Poživila v ústeckém dresu je dořešeno. Vedení Ústeckých Lvů se dohodlo s budějovickým HC Mountifield na přestupu tohoto osmadvacetiletého zadáka. Následoval podpis smlouvy v novém působišti. Délka kontraktu? „Lukáš Poživil podepsal s naším klubem smlouvu na 3 roky + 1 rok opce,“ zaznělo k délce smlouvy z úst Přemysla Zemana, tiskového mluvčí Lvů.

Smlouva: 3+1

Právě nedořešená smlouva o postoupení hráčských práv zabránila Lukáši Poživilovi nastoupit do domácích utkání s Táborem, resp. Chomutovem. Nyní je vše vyřešeno. Lukáš Poživil je kmenovým hráčem Lvů, kde ihned podepsal novou smlouvu. „Lukáš Poživil podepsal s naším klubem smlouvu na 3 roky + 1 rok opce,“ zaznělo k délce smlouvy z úst Přemysla Zemana, tiskového mluvčí Lvů.

Litvínovský odchovanec přišel do Ústí na konci letošního srpna Českých Budějovic, které s ním přestaly počítat. Následovala krátká anabáze v Hradci Králové, nebo chcete-li v Propradu.

Poživil:"Rozhodlo, že Slovan má velké ambice."

„Měl jsem nějaké nabídky ze zahraničí, ale určitě rozhodlo to, že má Slovan velké ambice a chce postoupit do extraligy. Je tu dobré zázemí i dobrý tým. A navíc to mám blízko,“ vypočítává Poživil výhody angažmá v Ústí nad Labem. „Petr Rosol mě dva roky trénoval v Litvínově. S hodně klukama jsem hrál, což taky hrálo svou roli,“ doplňuje.

Mise s názvem KHL nevyšla

Své štěstí totiž zkoušel Lukáš Poživil v hradeckém Lvu, projektu, který usiloval o účast v KHL. Toto angažmá ale nemělo dlouhého trvání. „Suchou přípravu a první dva týdny na ledě jsem absolvoval v Litvínově. Poté jsem byl týden v Popradu,“ popsal svůj letní program již kmenový hráč ústeckého Slovanu.

Profil Lukáše Poživila

Narozen: 12.9.1982
Výška: 182 cm
Váha: 91 kg
Post: obránce
Hůl: pravá
Smlouva: hostování na 1 rok

Mostecký rodák Lukáš Poživil prošel všemi mládežnickými kategoriemi litvínovského Chemopetrolu. První starty za „áčko“ Chemiků začal sbírat v sezóně 2001/2002. V tomto ročníku nakonec nastoupil ve 34 zápasech, dalších 14 přidal za juniorku. Jeho výkony mu pomohly i k účasti na světovém šampionátu dvacetiletých, který se konal na přelomu roku v Pardubicích.

I následujících šest sezón strávil pravoruký bek ve žlutočerném dresu, občas vypomáhal Chomutovu či Mostu. Zahraniční angažmá, i když velmi krátké, vyzkoušel na konci sezóny 2005/06 ve Švýcarsku, kde pomohl se záchranou v nejvyšší soutěži týmu HC Fribourg-Gottéron.

Poslední dva roky pak Poživil odehrál za jihočeský Mountfield. V Českých Budějovicích na vlastní kůži zažil i hokejovou Champions League.

V srpnu 2010 následuje jeho přesun do Ústí nad Labem. Zde zaujal vedení místních Lvů a následně podepisuje smlouvu na 4 roky. Svou nejbližší hokejovou budoucnost tak spojil Lukáš Poživil s Ústeckými Lvy.

Během devíti sezón odehrál Lukáš Poživil v nejvyšší soutěži celkem 377 zápasů.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Na ústecký led dorazí Benátky nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ve 24. kole Chance ligy zavítají na ústecký led Benátky na Jizerou. V tomto zápase... Celý článek

S tempem zápasu jsem se seznamoval, říká brankář Oliver Šatný

Ú s t í n/L. - Hned několik poprvé zažil sedmnáctiletý brankář Oliver Šatný v zápase proti... Celý článek

Bojovný výkon na Jestřáby nestačil, body zůstávají v Prostějově

Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv