Základní část - Za celou dlouhodobou část Slovan pouze šestkrát prohrál. I tak ovšem byly chvíle, kdy nároční ústečtí fanoušci byli nespokojení. Třeba když se v úvodu až na třetí pokus povedlo doma vyhrát v normální hrací době. Nebo po vysoké porážce na ledě Benátek. Jenže svěřenci trenéra Rosola předváděli atraktivní ofenzivní hokej, který v novodobé historii v Ústí nebyl k vidění. Nastříleli úctyhodných 190 branek, což činí průměr více než čtyři góly na zápas!

To dosud nikdy nedokázali. Srovnání v celé lize snese jen Mladá Boleslav ve své postupové sezoně a České Budějovice s hvězdnou sestavou krajánků v době výluky NHL.

Hned od začátku ligy bylo jasné, že Chomutovu s Ústím nikdo konkurovat nebude a celý ročník byl prakticky čekáním na očekávané finále. Robert Kysela před sezonou vystihl situaci přesně: „Ostatní kluby na to, aby konkurovaly Ústí v současné době nemají. Ani herně, ani zázemím a ani finančně.“

Zajímavými tahy v sestavě se předvedl trenér Rosol. O sestavě veteránů Janků – Alinč – Pazourek už řeč byla. Do obrany pak při nedostatku beků poslal důrazného forvarda Zbyňka Skleničku a ten tam vydržel prakticky celou sezonu.

Po výhře na nájezdy nad Třebíčí, pokračoval Slovan ve vítězném a to tříbodovém tažení až do desátého kola. V něm doma udolal Benátky s brankářem Markem Pincem, který se připravoval na první extraligový start, gólem kapitána Jana Kloboučka.

První derby s Chomutovem se nevyvedlo a v 11. kole Lvi prvně padli. Na ledě soka prohrávali po dvou třetinách už 1:6, ve třetí pak aspoň snížili na 3:6 Pšurný s Janků.

Poté však následovala další vítězná šňůra. Slovan vyhrál dvanáct zápasů v řadě, z toho jedenáct za tři body a po 23 kolech se hřál na prvním místě tabulky s neuvěřitelnou bilancí 22 výher (tři za dva body) – 1 porážka.

Sérii ukončila prohra v prodloužení se Znojmem. To v Ústí vedlo po šesti minutách 2:0. Lvi byli v závěru za enormní snahu odměněni a srovnali. Hosté však v prodloužení potrestali faul Zemana a Kolafovou branku jako první tým v sezoně dobyli Lví arénu. Následoval krutý výsledek z Benátek (0:5) a hned se vyrojilo mnoho kritiků. Zvláště, když byla na řadě odveta s Chomutovem.

Tu však Lvi zvládli. I když to tak dlouho nevypadalo. Po první třetině ztráceli po zásazích Procházky (v oslabení) a Jíry dvě branky. Své šance promarnili. V 15. minutě střídali brankáři. Místo Salfického šel Orct. Ústečtí vyrovnali za 38 vteřin třetí třetiny díky brankám v přesilovkách (ráně Pojkara ve dvojnásobné a dorážce Dragouna už v klasické). Ještě jednou zvládli vyrovnat poté, co hosty dostal znovu do vedení Duda, a Michal Pšurný posunul zápas do prodloužení. V pětiminutovce mohli rozhodnout Chomutovští, ale nepřekonali Orcta v přesilovce a šest vteřin před koncem se ujala střela Romana Němečka od modré čáry.

Tucet branek Táboru

Dárky naděloval Slovan v posledním domácím předvánočním duelu. A nováčkovi z Tábora při tom nebylo nejlépe. Jen měsíc poté, co v Ústí sahal po bodech a padl po bitvě těsně 2:3, inkasoval na stejném ledě celkem dvanáctkrát ! Přitom Tábor v 11. minutě vyrovnal na 1:1, po první třetině ztrácel jen gól, ale Ústečtí ve třetí periodě explodovali nasázeli v ní půltucet gólů. Třikrát pálil Pavel Janků. Elitní kanonýr ve své čtvrté sezoně konečně nasázel hattrick. „V Ústí jsem ještě nikdy nedal hattrick, to je můj první. Poslední hattrick jsem vstřelil v Třinci, ale to už je hodně dlouho.“

O dva dny později napodobil veterána jeden z nejmladších. Michal Pšurný nastřílel Kadani také tři branky a vyúčtovával divokou výhru 9:4 (Pšurný poslední dvě branky dával v 57. a 60minutě, dvojče Roman se trefil dvakrát už v první třetině).

V novém roce pak Ústí nestačilo jen na dva soupeře, Vrchlabí a Hradci Králové podlehlo vždy po samostatných nájezdech. Největšího rivala (Chomutov) nejdřív v dalším z bláznivých zápasů přehrálo 6:5. Hosté ve Zlatopramen aréně po přesilovkovém zásahu Grofa vedli, ještě do přestávky Slovan třemi góly otočil. Postupně pálili Šagát, R. Pšurný a Přeučil. Chomutov do poloviny druhé části zase srovnal, aby Ústečtí do konce třetiny odskočili o dva, ve 49. minutě dokonce o tři góly. Ale to nebyl konec. Hájek v 54. minutě snížil na dvoubrankový rozdíl, Mikšovic na začátku 60. na jednobrankový. Srovnat hosté nestihli.

Základní část pak zakončili Lvi v chomutovském stánku. A zase to nebyl lecjaký zápas, přestože domácí nechali odpočívat svou hvězdnou první lajnu (Duda – Kraft – Hruška) vedli v půlce zápasu 2:0. Kloz se Šagátem zvládli vyrovnat, jenže v 51. minutě přiblížil výhru Chomutovu Mikšovic. Při power play vyrovnal Alinč a samostatné nájezdy rozhodl Roman Němeček.

Statistiky základní části:

Výsledky
datum kolo výsledek
12.9.2009 1 HC Berounští Medvědi HC Slovan Ústečtí Lvi 0:5
16.9.2009 2 HC Slovan Ústečtí Lvi Sportovní klub Kadaň 4:3(PP)
19.9.2009 3 HC Olomouc HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3
23.9.2009 4 HC Slovan Ústečtí Lvi SK Horácká Slavia Třebíč 2:1(SN)
18.11.2009 21 HC VCES Hradec Králové HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2
21.11.2009 22 HC Slovan Ústečtí Lvi HC Chrudim 6:5(SN)
23.11.2009 23 Salith Šumperk HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3
25.11.2009 24 HC Slovan Ústečtí Lvi Orli Znojmo 2:3(PP)
28.11.2009 25 HC Benátky nad Jizerou HC Slovan Ústečtí Lvi 5:0
2.12.2009 26 HC Slovan Ústečtí Lvi KLH Chomutov 4:3(PP)
28.12.2009 34 HC Slovan Ústečtí Lvi Orli Znojmo 4:3
30.12.2009 35 HC Vrchlabí HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3(SN)
4.1.2010 36 HC Slovan Ústečtí Lvi SK Horácká Slavia Třebíč 6:2
6.1.2010 37 HC VCES Hradec Králové HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2(SN)
30.1.2010 44 SK Horácká Slavia Třebíč HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2
3.2.2010 45 HC Slovan Ústečtí Lvi HC VCES Hradec Králové 2:3(SN)
6.2.2010 46 KLH Chomutov HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4(SN)

Jan Wegert: 27 min.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.