Bil se za Slovan, nyní chce in-linový titul: Milan Toman
10.07.2010 | L.Peroutka, L.Caha, M.Pešout

Bil se za Slovan, nyní chce in-linový titul: Milan Toman

Znojmo - Roudnický rodák a bývalý hráč Ústeckých Lvů Milan Toman je in-line hokejový srdcař. Nemůže proto chybět na domácím šampionátu v Berouně organizace FIRS. Mistrovství světa startuje už v pondělí 12. července a čeští reprezentanti by chtěli navázat na legendární úspěch jejich ženských kolegyň, které ve čtvrtek získaly titul mistryň světa.

Severočech Milan Toman hájil žlutomodré barvy ve dvou sezónách v letech 2000 až 2002. Třicetiletý obránce poté působil ve Znojmě, Spartě, Českých Budějovicích a nyní v Kladně.

Jak jste se dostal k in-line hokeji a kdy to bylo?
Je to asi 10 let, kdy jsem se zranil při letní přípravě, zvrtnul jsem si kotník. V tuto dobu hráli kluci Tvrzníkovi in-line v Ústí, tak jsem to s nimi vyzkoušel a bylo to fakt dobré. Vyhovovalo mi to, protože běhat jsem nemohl a v brusli ten zraněný kotník držel. Musím říct, že mě to chytlo takovým způsobem, že hraji dodnes a baví mě to pořád stejně.

Nemáte problém s kluby, kde máte hokejovou smlouvu?
Ne. Popravdě snad jednou mě nepustili a dvakrát jsem musel klubu podepsat nějaký papír. Vesměs to ale trenéři berou, protože vědí, že je to dobrá součást letní přípravy. Každý na to reaguje jinak, ale žádné velké problémy jsem s tím nikdy neměl.

Celou sezónu hrajete hokej a teď máte, dá se říci, volno a jdete znovu na in-line. To vás opravdu tak baví?
Samozřejmě. Já jsem až překvapený, že jsem u toho vydržel takto dlouho. Musím říct, že je to úžasný sport. V hokejové letní přípravě pořád něco děláme, ať už člověk odjede po sezóně na dovolenou, tak potom stejně denně trénujete. Takto si zahrajete, je tam sranda a přitom si člověk také velice dobře zatrénuje, protože se hraje čtyři na čtyři, takže bruslíme hodně.

Jak to zapadá do hokejové letní přípravy?
Je pravda, co se týče hokeje, že trénujeme v pondělí, v úterý a ve čtvrtek dvakrát denně. Ve středu a v pátek máme jeden trénink. In-line máme přizpůsobený tak, že chodíme ve středu a v pátek večer. Zápasy hrajeme o víkendech. Zapadá to dobře, ale už nám není dvacet, takže člověk třeba jednou na trénink in-linu nejde, ale moc se to nestává.

Sledoval jste ve čtvrtek ženské finále proti Kanadě?
Ano, byl jsem na stadionu. Hrály velice dobře, což mě až překvapilo, protože jsem holky viděl naposledy hrát před třemi roky na MS v Bilbau a od té doby udělaly neskutečný posun. Tenkrát na Ameriku a Kanadu popravdě neměly, ale musím říct, že letos byly jasně lepší. Sice výsledek 3:1 není zas tak jednoznačný, ale myslím, že hrály až tak dobře, že to mohlo skončit klidně 6:1. Vyhrály zaslouženě.

S jakou návštěvou byste byl spokojený? Kolik lidí si myslíte, že bude chodit na vaše zápasy?
Na ženském finále jsem viděl, že hala byla skoro plná, kromě těch rohů. Věřím, že diváci přijdou v takto hojném počtu i na nás.

Jaké máte cíle pro letošní mistrovství?
Jak říkal trenér, cíle jsou jasné, ale musíme nejprve vyválčit něco ze skupiny, abychom šli dál z nejlepší pozice, a pak je to zápas od zápasu. Znáte to sami z ledního hokeje a z fotbalu. I ti největší favorité mohou vypadnout, ale já doufám, že nám se to nestane.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv