Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Mikulík: Roman si puk vyhulákal
08.03.2010 | Redakce

Mikulík: Roman si puk vyhulákal

Ú s t í n/L. - V prvním semifinálovém utkání letošní sezóny se ve Zlatopramen Aréně Lvům postavil východočeský tým z Hradce Králové. Je to přesně rok a pár dní k tomu, co Slovan sehrával též semifinálové souboje s tímto soupeřem. Zatímco ale loni na domácím ledě Lvi podlehli soupeři 3:2, tentokrát si jej vychutnali vysokým skóre 6:3. U třetího a pátého gólu asistoval Milan Mikulík.

Utkání pro Lvy začalo slibně. V desáté a jedenácté minutě otevřeli skóre dvěma rychlými góly a začali udávat tempo hry. Hradec se sice pokusil dotahovat, ale pak přišla skvělá akce Mikulíka a Romana Pšurného, který náskok Slovanu zvýšil, a to navíc ve vlastním oslabení. „Tak on si tam jel útočník pro puk a my jsme domluveni, že s tím útočníkem jedu jako první hráč. Jemu ale puk nějak sjel z hokejky ke mně, tak jsem ho vystřelil z první. Do branky to neprošlo, ale naštěstí se odrazil zpět ke mně. Tak jsem chtěl zakončit backhandem, ale Roman na mě tak silně hulákal, že jsem mu to musel dát,“ popisuje svou první gólovou přihrávku pátý nejlepší útočník domácích.

Ve druhé třetině opět nahrával na gól, ale tentokrát Michalu Pšurnému. Akce to byla dost chaotická. „Tam jsme to dobře sehráli, že jsme šli rychle do brány. Roman to dával Michalovi, ten z voleje střílel. Já jsem v tu chvíli objížděl branku a šťastně se to odrazilo zpět ke mně. Tak jsem to zkusil rychle vystřelit nahoru,“ v tu chvíli se ale před hradeckou branku nahrnuli všichni hradečtí hráči a i nějací domácí, takže před hostujícím brankářem vznikla skutečná skrumáž. „Brankář mi to ale chytil vyrážečkou, ale Michal tam hned byl, tak to dobojoval,“ dokončil svůj popis Mikulík.

O výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto už ze začátku třetí třetiny, kdy Lvi vedli 4:1. Na každé domácí pětce byla vidět přesná dávka síly a snahy, kterou potřebovali. „Začali jsme určitě výborně. Šli jsme do toho, šli jsme si za vítězstvím. Dnes bylo super, že v tom každá pětka sehrála velkou roli, a tak by to v play-off mělo být. S dnešním zápasem jsem spokojený,“ zhodnotil.

Avšak Hradec nebyl vůbec pozadu. Měl za sebou sice o dva zápasy víc, ale domácím ukázal, že bude opravdu rovnocenným soupeřem, a že to s ním Ústečtí nebudou mít tak snadné. „Na Hradci nějak nebylo znát, že by byl unavenější nebo tak nějak. Každý se na každý zápas připravuje zvlášť. Na jednu stranu mohli byt rozehranější po těch zápasech navíc, my jsme měli delší pauzu, takže jsme teoreticky mohli vypadnout z tempa. Ukázali jsme ale, že ten hokej tady umíme a hráli jsme naplno.“

Jak jsem již podotknul výše, před rokem Slovan v prvním semifinálovém souboji Hradci podlehl doma 2:3. Dnes se tak nedělo. „O tom loňském klání jsme se před zápasem bavili v šatně. Musíme prostě hrát zodpovědně, protože Hradec je silný soupeř, hlavně v koncovce. Dneska jsme si to dobře vzadu pohlídali a proměňovali jsme šance, takže to bylo určitě lepší, než loni,“ porovnal Mikulík s ročním odstupem od těchto dvou střetů a dodává „Zatím jdeme zápas od zápasu. Dnes jsme sice vyhráli 6:3, ale zítra to může být zase jiný zápas. My si to musíme všechno pečlivě hlídat, a pokud to zítra dopadne jako dnes, tak jen dobře, hlavně pro naši psychiku“.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv