Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Medvědi přijíždí loupit do Lví Arény
30.10.2009 | Redakce

Medvědi přijíždí loupit do Lví Arény

Ú s t í n/L. - Bez hlavního trenéra a jeho asistenta, které si vzala pražská Sparta jako náhradu za odvolaného Pavla Hynka a Františka Výborného, zajíždí Beroun do Ústí nad Labem, které je v čele první hokejové ligy. Je to jeho druhý venkovní zápas z celkové série tří. Alespoň v některém z těchto zápasů by si rádi hráči berounského týmu připsali cenné body. Zda se jim to podaří a nebo se bude historie opakovat a Beroun vydrží hrát jen 59 minut a 59 vteřin čehož domácí využijí a vstřelí vítězný gól bude jasné již 31. října netradičně od 17:00 hodin.

12-2-0-1 celková bilance 5-0-3-7
1. postavení v tabulce 11.
40 získané body 18
50:21 skóre 31:45
8:1 (Šumperk) nejvyšší výhra 6:1 (Šumperk)
3:6 (Chomutov) nejvyšší prohra 0:5 (Ústí nad Labem, Znojmo)
0 utkání bez vstřelené branky 3
4 utkání se shut-outem 1
Jan Alinč; 14b (6+8) nejproduktivnější hráč Martin Kupec; 10b (0+10), David Švagrovský; 10b (4+6)
Rok Pajič; 10 nejlepší střelec Jan Rudovský; 5
Jan Alinč; 8 nejvíce asistencí Martin Kupec; 10
Roman Němeček, Milan Mikulík; 18 nejtrestanější hráč Petr Braniš; 34
95,33% úspěšnost brankářů 91%
1,4 průměr inkas. branek 3
14 góly v přesilovkách 10
23,33% využití přesilovek 13,16%
3 góly v oslabení 1

Aktuální forma Berouna

Na kontě mají Medvědi zatím celkem pět výher. První si připsali ve třetím kole, když porazili nováčka z Tábora 3:2. Následovala řada čtyř proher, které utnulo vítězství nad Jihlavou 3:1. Hned v dalším zápase si připsal Beroun další tři body za výhru 3:2 nad nevyzpytatelným Havlíčkovým Brodem. Další body si připsal za domácí prohru 1:2 po nájezdech s Třebíčím a prohru 3:2 v prodloužení v Hradci Králové. Půl tucet branek si odvezl Šumperk, který domácí jasně přejeli 6:1. Jeden bod za porážku 5:4 po samostatných nájezdech si odvezl z Benátek nad Jizerou. Body se přihrnuli i v následujícím zápase. Ten sehráli doma proti Havířovu, kterému nedovolili vstřelit gól a naopak mu tři vsítil. Sérii pěti zápasů ze kterých odešel Beroun alespoň s bodem utnulo Vrchlabí. To vyhrálo 4:1.

Opory Berouna

Ústecká obrana si bude muset zejména dávat pozor na dvojici útočníků David Švagrovský a Martin Kupec. Ti nasbírali Shodně po deseti kanadských bodech. David Švagrovský si je připsal za čtyři přesné zásahy a šest přihrávek. Kdežto Martin Kupec je v roli nahrávače, všech deset bodů má za připravení gólu pro spoluhráče. Zejména pak pro Jana Rudovského, který se trefil celkem pětkrát a do statistiky si připsal ještě dva body za nahrávku. K dalším útočníků, kteří mají stejně jako Rudovských sedm kanadských bodů, patří Petr Kafka a Ladislav Vlček. Ti je mají za tři góly a čtyři nahrávky.

V obraně Berounských pak vyčnívá elitní a dlouholetý obránce Sparty Praha Jaroslav Nedvěd. Ten za jeden gól a čtyři nahrávky drží první příčku v bodování obránců. Na záda mu ale dýchají David Růžička a pro Ústí známý Lukáš Bolf. David Růžička se mezi střelce zapsal již třikrát a ke čtyřem kanadským bodům přidal jednu nahrávku. Za to Lukáš Bolf to má přesně opačně. Trefil se jednou a nahrával třikrát.

Do branky by se měl s největší pravděpodobností postavit starý známý „Bingo“. Vlastním jménem Petr Přikryl. Není žlutomodrého správného fanouška, který by si ho nepamatoval. Ten totiž se objevoval v sestavě Lvů při postupu do extraligy a následně i v ní. Po sestupu odešel na Slovensko odkud si ho vytáhla pražská Sparta pro post brankářské dvojky. Několikrát v jejím dresu už letos načichl k extralize. Ve sparťanské farmě, kterým je Beroun, se drží v zápasovém rytmu.

Kádr Lvů

Střelcům Ústí vévodí Rok Pajič, který před sezónou přišel z Vrchlabí. A jak se zdá, byl to výborný tah. Odvděčil se již deseti přesnými trefami a třemi asistencemi. O kanadský bod lepší je ale další předsezónní posila Jan Alinč. Ten se trefil do sítě soupeře šestkrát a na gól přihrál osmkrát. Po shodně desíti kanadských bodech mají tři útočníci. Pavel Janků za šest gólů a čtyři nahrávky, Roman Pšurný a Milan Mikulík přesně obráceně za čtyři góly a šest přihrávek.

První pozice obránců patří, jak jinak, Janu Kloboučkovi. Jako správný kapitán žlutomodrých jde příkladem. Dal již dva góly šestkrát přihrával. Jeho parťák Jiří Zeman má již také dva góly na svém účtu. Ale na Kloboučka ztrácí dvě přihrávky. Se čtyřmi kanadskými body následuje dvojice Vladimír Gýna a Milan Vobořil. Oba je mají za čtyři nahrávky.

Nájezdům a brejkům berounských medvědů bude čelit pravděpodobně opět Zdeněk Orct, který je v zápřahu posledních pěti utkání. Záda by mu měl krýt junior Jan Wegert. Ale je možno, že trenéři vytáhnou nějaké eso z rukávu.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Wegert) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna – Sklenička, Hovorka, Alinč, Šaffer, Janků, P. Kříž, Kloz, Mrázek, Pajič, Dragoun, M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.

HC Berounští Medvědi: Přikryl (Štelmach) - Nedvěd, Cunik, Bolf, Malý, Vojta, Braniš, Vošmik, Švagrovský, Podlešák, Karpov, Vlček, Kupec, Rudovský, Pavel, Hrdel, Tvrzník, Kratzer, Mrňa.

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv